Lone Star Gridiron

5A – Playoff matchups Week 12

CLASS 5A - DIVISION I
REGION I

ODESSA
SATURDAY, 7:30 PM, SHOTWELL, ABILENE
ARLINGTON

TRINITY
SATURDAY, 5:00 PM, TEXAS, IRVING
PLANO

PERMIAN
FRIDAY, 7:30 PM, SHOTWELL, ABILENE
BURLESON

COPPELL
SATURDAY, 8:00 PM, TEXAS, IRVING
ALLEN

REGION II

SKYLINE
SATURDAY, 2:00 PM, STANDRIDGE, CARROLLTON
De SOTO

FOREST
FRIDAY, 7:30 PM, MEMORIAL, KLEIN
CYPRESS WOODS

GARLAND
SATURDAY, 1:00 PM, CORSICANA
TYLER LEE

THE WOODLANDS
FRIDAY, 7:30 PM, ROUND ROCK ISD
STONY POINT

REGION III

CINCO RANCH
FRIDAY, 7:00 PM, RHODES, KATY
EISENHOWER

NORTH SHORE
FRIDAY, 7:30 PM, MEMORIAL, PASADENA
HIGHTOWER

KATY TAYLOR
SATURDAY, 1:00 PM, DELMAR, HOUSTON
HOUSTON LAMAR

PEARLAND
FRIDAY, 7:00 PM, ABSHIER, DEER PARK
CLEAR LAKE

REGION IV

WESTLAKE
SATURDAY, 8:00 PM, ALAMODOME, SAN ANTONIO
STEVENS

UNITED
SATURDAY, 7:30 PM, ALICE
HARLINGEN

MADISON
FRIDAY, 7:30 PM, ALAMODOME, SAN ANTONIO
CLARK

SHARYLAND
SATURDAY, 7:00 PM, SHARYLAND
PHARR-SAN JUAN-ALAMO

CLASS 5A - DIVISION II
REGION I

MONTWOOD
FRIDAY, 6:30 PM, GRANDE, MIDLAND
MANSFIELD

SL CARROLL
SATURDAY, 11:00 AM, TEXAS, IRVING
CEDAR HILL

MIDLAND
SATURDAY, 4:00 PM, MEMORIAL, WICHITA FALLS
ARLINGTON BOWIE

HEBRON
SATURDAY, 2:00 PM, TEXAS, IRVING
WYLIE

REGION II

LAKE HIGHLANDS
SATURDAY, 6:00 PM, CORSICANA
TYLER

OAK
SATURDAY, 6:00 PM, BERRY, HOUSTON
CYPRESS CREEK

NAAMAN FOREST
FRIDAY, 7:30 PM, WACO ISD
COPPERAS COVE

LUFKIN
SATURDAY, 5:00 PM, KYLE, COLLEGE STATION
CYPRESS RIDGE

REGION III

KATY
FRIDAY, 7:00 PM, TURNER, HUMBLE
HUMBLE

WEST BROOK
SATURDAY, 1:00 PM, STALLWORTH, BAYTOWN
DICKINSON

STRAKE JESUIT
FRIDAY, 7:00 PM, STRAKE JESUIT, HOUSTON
HOUSTON MADISON

La PORTE
SATURDAY, 1:00 PM, ABSHIER, DEER PARK
CLEAR BROOK

REGION IV

SMITHSON VALLEY
SATURDAY, NOON, ALAMODOME, SAN ANTONIO
O'CONNOR

SOUTHWEST
SATURDAY, 2:00 PM, BUCCANEER, CORPUS CHRISTI
PSJA NORTH

REAGAN
SATURDAY, 4:00 PM, ALAMODOME, SAN ANTONIO
WARREN

McALLEN MEMORIAL
SATURDAY, 7:30 PM, LOS FRESNOS
LOS FRESNOS

What are your thoughts?