Lone Star Gridiron

4A Division II Playoff Games

Texas high school football 4A DIVISION II Playoff Games

Class 4A, Division II

Region I

EP Austin (10-0) vs. EP Parkland (7-3), 8 p.m. Friday, EP Austin

Dumas (6-4) vs. San Angelo Lake View (5-5), 7:30 p.m. Friday, Lubbock's Lowrey Field

WF Rider (7-3) vs. Springtown (6-4), 7 Thursday, Mineral Wells

FW Dunbar (9-1) vs. Stephenville (7-3), 7:30 p.m. Friday, Burleson

EP Burges (7-3) vs. EP Riverside (5-5), 8 p.m. Friday, EP Riverside

Canyon (6-4) vs. Big Spring (6-4), 5 p.m. Saturday, Wolfforth Frenship

Lake Dallas (7-3) vs. Aledo (10-0), 7:30 Friday at Justin Northwest

FW Eastern Hills (5-5) vs. Everman (10-0), 7:30 p.m. Friday, Bedford's Pennington Field

Region II

Denison (10-0) vs. Royse City (7-3), 7:30 p.m. Friday, SMU's Ford Stadium

Dallas South Oak Cliff (6-4) vs. Dallas Lincoln (5-4), 7:30 Friday Pleasant Grove

Sulphur Springs (7-3) vs. Lindale (8-2), 7:30 p.m. Friday, Mount Pleasant

West Mesquite (6-4) vs. Waxahachie (7-3), 7:30 Friday DeSoto

Frisco Centennial (6-4) vs. Rockwall Heath (10-0), 7:30 Friday Wylie ISD Stadium

Dallas Pinkston (6-4) vs. Dallas Hillcrest (6-3), 7:30 Friday, Forester Stadium

Marshall (6-4) vs. Kilgore (8-2), 7:30 p.m. Friday, Marshall

Red Oak (4-6) vs. Ennis (9-1), 8 Friday Cedar Hill

Region III

Elgin vs. Montgomery (5-3), TBD

Dayton vs. Livingston, 7 p.m. Saturday, Conroe

Houston Sharpstown (5-4) vs. District 22 2-seed, TBD

Rosenberg Terry (4-4) vs. Texas City (5-4), 7:30 p.m. Friday, Rosenberg

Manor vs. Brenham (5-4), 7:30 Friday Kyle Field

Crosby (5-4) vs. Lumberton (8-1), 7:30 p.m. Friday, Humble

Houston Yates (3-5) vs. Houston Jones, TBD

El Campo (6-2) vs. Brazosport (5-4), 7 p.m. Friday, Freeport

Region IV

Dripping Springs vs. Austin Travis, 7 p.m. Thursday, Austin's House Park

Kerrville Tivy (8-2) vs. SA Burbank, 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Spring Sports Complex

Castroville Medina Valley vs. Beeville Jones, 7:30 p.m. Friday, Floresville

CC Calallen (7-3) vs. Mercedes, 7:30 p.m. Friday, Mercedes

Pflugerville Hendrickson (7-3) vs. Austin McCallum, 7:30 Friday Hendrickson

Schertz Clemens vs. SA Fox Tech, 7:30 p.m. Friday, Schertz

Floresville vs. Port Lavaca Calhoun, 7 Saturday Victoria Memorial

CC Tuloso-Midway (6-4) vs. Edcouch-Elsa (10-0), 7:30 Friday Tuloso-Midway

What are your thoughts?