Lone Star Gridiron

Class 4A Division I – round one

Download bracket - print out and pick your winners!
Class 4A Division I
REGION I

1A-CHAPIN
FRIDAY, 8:00 PM, ANDRESS
2B-EL PASO DEL VALLE

3A-RANDALL
SATURDAY, 1:00 PM, LOWREY, LUBBOCK
4B-COOPER

5A-GUYER
THURSDAY, 7:30 PM, DRAGON, SOUTHLAKE
6B-BOSWELL

7A-ARLINGTON HEIGHTS
THURSDAY, 7:00 PM, BREWER, FORT WORTH
8B-SEGUIN

2A-CANUTILLO
FRIDAY, 8:00 PM, CANUTILLO
1B-ANDRESS

4A-FRENSHIP
THURSDAY, 7:30 PM, BIVINS, AMARILLO
3B-PALO DURO

6A-BIRDVILLE
FRIDAY, 7:30 PM, PIONEER, SAGINAW
5B-RYAN

8A-TIMBERVIEW
THURSDAY, 7:00 PM, PENNINGTON, BEDFORD
7B-SOUTHWEST

REGION II

9A-SHERMAN
FRIDAY, 7:30 PM, WILDCAT-RAM, RICHARDSON
1OB-PEARCE

11A-CARTER
FRIDAY, 7:30 PM, KINCAIDE, DALLAS
12B-ADAMS

13A-LONGVIEW
FRIDAY, 7:30 PM, TMF ROSE, TYLER
14B-JACKSONVILLE

15A-LANCASTER
FRIDAY, 7:30 PM, LANCASTER
16B-WACO

10A-HIGHLAND PARK
FRIDAY, 7:30 PM, KIMBROUGH, MURPHY
9B-McKINNEY

12A-SAMUELL
FRIDAY, 7:30 PM, SPRAGUE, DALLAS
11B-KIMBALL

14A-WHITEHOUSE
FRIDAY, 7:30 PM, WHITEHOUSE
13B-TEXARKANA

16A-MIDWAY
FRIDAY, 7:30 PM, MIDLOTHIAN
15B-FORNEY

REGION III

17A-HAYS
FRIDAY, 7:30 PM, SHELTON, BUDA
18B-MAGNOLIA

19A-KING
FRIDAY, 7:30 PM, BRONCO, DAYTON
20B-NEDERLAND

21A-WESTBURY
SATURDAY, 7:00 PM, DELMAR, HOUSTON
22B-WHEATLEY

23A-LAMAR
FRIDAY, 7:30 PM, MEMORIAL, PASADENA
24B-FRIENDSWOOD

18A-HUNTSVILLE
SATURDAY, 7:00 PM, RHODES, KATY
17B-LOCKHART

20A-BEAUMONT CENTRAL
SATURDAY, 6:00 PM, STALLWORTH, BAYTOWN
19B-NORTH FOREST

22A-WORTHING
SATURDAY, 2:00 PM, DELMAR, HOUSTON
21B-DAVIS

24A-ANGLETON
FRIDAY, 7:30 PM, ALVIN
23B-FOSTER

REGION IV

25A-LAKE TRAVIS
FRIDAY, 7:00 PM, LAKE TRAVIS, AUSTIN
26B-AUSTIN JOHNSON

27A-STEELE
FRIDAY, 7:30 PM, ALAMO, SAN ANTONIO
28B-JEFFERSON

29A-McCOLLUM
FRIDAY, 7:30 PM, HARLANDALE, SAN ANTONIO
30B-RAY

31A-ALICE
FRIDAY, 7:30 PM, MEMORIAL, ALICE
32B-MISSION

26A-CROCKETT
FRIDAY, 7:30 PM, KUEMPEL, PFLUGERVILLE
25B-KILLEEN

28A-BRACKENRIDGE
FRIDAY, 7:30 PM, OREM, ALAMO HEIGHTS
27B-ALAMO HEIGHTS

30A-GREGORY-PORTLAND
FRIDAY, 7:30 PM, MATA, SAN ANTONIO
29B-UVALDE

32A-EAST
FRIDAY, 7:30 PM, LACKEY, WESLACO
31B-FLOUR BLUFF

What are your thoughts?