Lone Star Gridiron

Class 5A Division II – round one

Download bracket - print out and pick your winners!
CLASS 5A Division II
REGION I

1A-MONTWOOD
FRIDAY, 7:30 PM, GRANDE, MIDLAND
2B-MIDLAND LEE

3A-ABILENE
FRIDAY, 7:30 PM, TARLETON, STEPHENVILLE
4B-MANSFIELD

5A-HERITAGE
SATURDAY, 10:00 AM, TEXAS, IRVING
6B-CARROLL

7A-CEDAR HILL
THURSDAY, 7:30 PM, TEXAS, IRVING
8B-PLANO WEST

2A-MIDLAND
SATURDAY, 1:00 PM, GRANDE, MIDLAND
1B-CORONADO

4A-ARLINGTON BOWIE
FRIDAY, 7:30 PM, MANSFIELD ISD, MANSFIELD
3B-RICHLAND

6A-HEBRON
SATURDAY, 1:00 PM, TEXAS, IRVING
5B-BELL

8A-WYLIE
FRIDAY, 9:00 PM, TEXAS, IRVING
7B-IRVING

REGION II

9A-LAKE HIGHLANDS
FRIDAY, 7:30 PM, CLARK, PLANO
1OB-SOUTH GARLAND

11A-TYLER
SATURDAY, 5:00 PM, MIDLOTHIAN
12B-SHOEMAKER

13A-OAK
FRIDAY, 7:30 PM, WOODFOREST, THE WOODLANDS
14B-OAK RIDGE

15A-CYPRESS CREEK
SATURDAY, 2:30 PM, BERRY, HOUSTON
16B-CEDAR PARK

10A-NAAMAN FOREST
FRIDAY, 7:30 PM, GOLDSMITH, LEWISVILLE
9B-CREEKVIEW

12A-COPPERAS COVE
FRIDAY, 7:30 PM, WACO ISD, WACO
11B-HORN

14A-LUFKIN
SATURDAY, 2:00 PM, MARTIN, LUFKIN
13B-KLEIN

16A-ROUND ROCK
FRIDAY, 7:30 PM, DRAGON, ROUND ROCK
15B-CYPRESS RIDGE

REGION III

17A-KATY
SATURDAY, 1:00 PM, TULLY, HOUSTON
18B-STRATFORD

19A-HUMBLE
FRIDAY, 7:30 PM, THORNE, HOUSTON
20B-CHAVEZ

21A-WEST BROOK
SATURDAY, 1:00 PM, STALLWORTH, BAYTOWN
22B-PASADENA MEMORIAL

23A-TRAVIS
FRIDAY, 7:00 PM, MERCER, SUGAR LAND
24B-DICKINSON

18A-STRAKE JESUIT
THURSDAY, 7:00 PM, RHODES, KATY
17B-SEVEN LAKES

20A-HOUSTON MADISON
SATURDAY, 6:00 PM, GALENA PARK ISD, GALENA PARK
19B-ATASCOSITA

22A-La PORTE
FRIDAY, 7:00 PM, STALLWORTH, BAYTOWN
21B-PORT ARTHUR MEMORIAL

24A-CLEAR BROOK
SATURDAY, 7:00 PM, PEARLAND
23B-ELKINS

REGION IV

25A-PFLUGERVILLE
SATURDAY, 1:00 PM, SHELTON, BUDA
26B-SMITHSON VALLEY

27A-WAGNER
SATURDAY, 2:00 PM, FARRIS, SAN ANTONIO
28B-O'CONNOR

29A-SOUTHWEST
FRIDAY, 7:30 PM, DRAGON, SAN ANTONIO
30B-McALLEN

31A-PSJA NORTH
SATURDAY, 2:30 PM, SAMS, BROWNSVILLE
32B-PORTER

26A-REAGAN
SATURDAY, 1:00 PM, HOUSE, AUSTIN
25B-AUSTIN

28A-WARREN
FRIDAY, 7:30 PM, BUCCANEER, CORPUS CHRISTI
27B-CC CARROLL

30A-McALLEN MEMORIAL
SATURDAY, 7:30 PM, UNITED SAC, LAREDO
29B-ALEXANDER

32A-LOS FRESNOS
SATURDAY, 6:00 PM, EDINBURG
31B-EDINBURG NORTH

What are your thoughts?