Lone Star Gridiron

Class 5A Division I – round one

Download bracket - print out and pick your winners!

5A DIVISION I
REGION I

1A-FRANKLIN
SATURDAY, 1:00 PM, RATLIFF, ODESSA
2B-ODESSA

3A-NORTH CROWLEY
FRIDAY, 7:30 PM, BIRDVILLE, NORTH RICHLAND HILLS
4B-ARLINGTON

5A-TRINITY
SATURDAY, 4:00 PM, TEXAS, IRVING
6B-MARCUS

7A-DUNCANVILLE
FRIDAY, 6:00 PM, TEXAS, IRVING
8B-PLANO

2A-PERMIAN
FRIDAY, 7:00 PM, RATLIFF, ODESSA
1B-EL DORADO

4A-MARTIN
FRIDAY, 7:30 PM, ANDERSON, MANSFIELD
3B-BURLESON

6A-COPPELL
SATURDAY, 7:00 PM, TEXAS, IRVING
5B-NORTHWEST

8A-ALLEN
FRIDAY, 7:30 PM, MEMORIAL, MESQUITE
7B-SOUTH GRAND PRAIRIE

REGION II

9A-SKYLINE
FRIDAY, 7:30 PM, HANBY, MESQUITE
1OB-ROWLETT

11A-De SOTO
SATURDAY, 1:00 PM, WACO ISD, WACO
12B-TEMPLE

13A-FOREST
FRIDAY, 7:30 PM, MOORHEAD, CONROE
14B-CONROE

15A-CYPRESS WOODS
SATURDAY, 3:00 PM, KYLE, COLLEGE STATION
16B-GEORGETOWN

10A-GARLAND
FRIDAY, 7:30 PM, WILLIAMS, GARLAND
9B-BERKNER

12A-A&M CONSOLIDATED
SATURDAY, 7:00 PM, WACO ISD, WACO
11B-TYLER LEE

14A-THE WOODLANDS
FRIDAY, 7:30 PM, PRIDGEON, HOUSTON
13B-WESTFIELD

16A-STONY POINT
FRIDAY, 7:30 PM, ROUND ROCK ISD, ROUND ROCK
15B-LANGHAM CREEK

REGION III

17A-CINCO RANCH
SATURDAY, 7:00 PM, TULLY, HOUSTON
18B-ALIEF TAYLOR

19A-EISENHOWER
SATURDAY, 1:00 PM, TURNER, HUMBLE
20B-WESTSIDE

21A-NORTH SHORE
FRIDAY, 7:00 PM, GALENA PARK ISD, GALENA PARK
22B-DEER PARK

23A-HIGHTOWER
FRIDAY, 7:30 PM, PEARLAND
24B-CLEAR CREEK

18A-HOUSTON MEMORIAL
FRIDAY, 7:00 PM, RHODES, KATY
17B-KATY TAYLOR

20A-HOUSTON LAMAR
SATURDAY, 1:00 PM, GALENA PARK ISD, GALENA PARK
19B-KINGWOOD

22A-PEARLAND
FRIDAY, 7:00 PM, ABSHIRE, DEER PARK
21B-STERLING

24A-CLEAR LAKE
SATURDAY, 6:00 PM, MEMORIAL, PASADENA
23B-KEMPNER

REGION IV

25A-WESTLAKE
FRIDAY, 7:30 PM, WESTLAKE, AUSTIN
26B-ROOSEVELT

27A-JUDSON
FRIDAY, 7:30 PM, RUTLEDGE, CONVERSE
28B-STEVENS

29A-UNITED
FRIDAY, 7:30 PM, UNITED SAC, LAREDO
30B-DONNA

31A-HARLINGEN
SATURDAY, 2:30 PM, HARLINGEN
32B-WESLACO

26A-SAN ANTONIO MADISON
FRIDAY, 7:30 PM, BOBCAT, SAN MARCOS
25B-AUSTIN BOWIE

28A-CLARK
FRIDAY, 7:30 PM, MEMORIAL, VICTORIA
27B-VICTORIA MEMORIAL

30A-SHARYLAND
SATURDAY, 6:00 PM, RUTLEDGE, CONVERSE
29B-DEL RIO

32A-PACE
FRIDAY, 7:30 PM, SAMS, BROWNSVILLE
31B-PHARR-SAN JUAN-ALAMO

What are your thoughts?