Lone Star Gridiron

4-2A All District Teams — 2008

.

.

.

.

 

4-2A All District Teams -- 2008

.
District Co-MVP:
Justin Carrasco, Crane, Sr.
Chris Pando, Kermit, Sr.

Offensive MVP:
Lloyd Chisum, Crane, Sr
Austin Grubbs, Kermit, Sr.

Defensive MVP:
Trevor Leeson, Kermit, Sr.
Justin Mendoza, Crane, Jr.

Utility MVP:
Teague Esparza, Crane, Jr.

Newcomer of the Year:
Gabriel Chavez, Kermit, Jr.

 

 

First Team All District

.
Offense
Quarterback: Dominic Scott, Alpine, Jr.
Running backs: Jordan Mendoza, Crane, Sr.
               Ben Flores, Ozona, Sr.
Receivers: Cody Black, Crane, Jr.
           Alfredo Armendariz, Alpine, Jr.
           Joel Muniz, Kermit, Sr.
           Carlos Mendoza, Alpine, Jr.
           Jordan Cavazos, Crane, Jr.
Offensive Linemen: Josh Lujan, Kermit, Jr.
                   Joel Hernandez, Reagan County, Jr.
                   Gabe Garcia, Crane, Sr.
                   William Boothe, Crane, Sr.
                   Dillon Stewart, Kermit, Jr.
                   Travis Prausa, Alpine, Sr.
                   Isaac Quiroz, Sonora, Sr.
                   Brently Noland, Reagan County, Sr.
                   Daniel Hernandez, Ozona, Sr.

 

Defense
Defensive Linemen: Cody Moore, Kermit, Sr.
                   Daniel Crow, Kermit, Sr.
                   Daniel Padilla, Crane, Sr.
                   Lawson Schwertner, Reagan County, Jr.
                   Steven Silva, Ozona, Sr.
                   Everett Morrow, Alpine, Sr.
                   Wes Bynum, Alpine, Sr.
                   Cash Jennings, Sonora, Jr.
                   Joe Gillis, Reagan County, Sr.
Linebackers: Phillip Williams, Kermit, Sr.
             Steven Alvarado, Kermit, Jr.
             Daniel Esquivel, Crane, Sr.
             Isidro Garcia, Crane, Sr.
             Dustin Neff, Sonora, Jr.
             Joel Hernandez, Reagan County, Jr.
             Anthony Villarreal, Ozona, Jr.
Defensive backs: Albert Pando, Kermit, Sr.
                 Cody Black, Crane, Jr.
                 Clayon Woodward, Alpine, Sr.
                 Tony Alvarez, Alpine, Jr.
                 Jordan Mendoza, Crane, Sr.
                 Jonathan Blakenship, Kermit, Sr.
                 Jordan Cavazos, Crane, Jr.
Punter: Lloyd Chisum, Crane, Sr.

 

 

Second Team All District

.
Offense
Quarterbacks: Ethan Morriss, Sonora, Soph.
              Joe Gillis, Reagan County, Sr.
Running backs: Michael Orona, Kermit, Jr.
               Will Anderson, Sonora, Jr.
               Pedro Saenz, Crane, Sr.
               Anthony Marquez, Reagan County, Soph.
Receivers: Reynaldo Gatan, Sonora, Sr.
           Josh Weis, Crane, Sr.
           Steven Silva, Ozona, Sr.
Offensive line: Imnok Saenz, Kermit, Jr.
                Derek Maruffo, Kermit, Jr.
                Chris Marshall, Kermit, Sr.
                Cash Jennings, Sonora, Jr.
                Michael Flores, Crane, Jr.
                Jacob Lowery, Crane, Jr.
                Jeff Raatz, Alpine, Sr.
                Scott Vrudny, Alpine, Sr.
                Lalo Longoria, Ozona, Jr.
Kicker: Daniel Padilla, Crane, Sr.

 

Defense
Defensive line: Patricio Lujan, Kermit, Jr.
                Steve Muniz, Kermit, Jr.
                Danny Garcia, Crane, Sr.
                Jonathan Rojo, Alpine, Sr.
                Clint Turner, Reagan County, Sr.
                Rudy Muniz, Kermit, Jr.
                Chris Fierro Williams, Ozona, Jr
Linebackers: Garrett Wilson, Crane, Jr.
             A.J. Torres, Crane, Sr.
             Johnny Ordonez, Alpine, Sr.
             Taylor Moore, Alpine, Soph.
             Ben Flores, Ozonoa, Jr.
Defensive backs: Michael Gallardo, Kermit, Sr.
                 Kris Tarpley, Crane, Jr.
                 Brandon Portillo, Alpine, Jr.
                 Manny Paredes, Sonora, Jr.
Punter: Dominic Scott, Alpine

What are your thoughts?