Lone Star Gridiron

Week 4 Playoff Schedules

.

.

.

.

 

1A DIVISION I

State Semifinals
Canadian (11-1) vs. Quinlan Boles (13-0), 2 p.m. Saturday, Wichita Falls' Memorial Stadium
Mart (11-2) vs. Junction (10-3), 7 p.m. Saturday, Georgetown

.
1A DIVISION II

State Quarterfinals
Stratford (11-1) vs. Iraan (13-0), 2 p.m. Saturday, Lubbock's Lowrey Field
Archer City (12-0) vs. Albany (13-0), 7 p.m. Friday, Mineral Wells
Maud (12-0) vs. Cayuga (11-2), 2 p.m. Saturday, Royse City
Falls City (10-2) vs. Ganado (8-3), 7:30 p.m. Friday, Victoria Memorial

.
2A DIVISION I

State Semifinals
Muleshoe (13-0) vs. Pilot Point (11-1), 1 p.m. Saturday, Abilene's Shotwell Stadium
Kirbyville (12-0) vs. Altair Rice (12-0), 7:30 p.m. Friday Turner Field, Humble

.
2A DIVISION II

State Quarterfinals
Idalou (12-1) vs. Cisco (12-1), 6 p.m. Saturday, Snyder
Grandview (13-0) vs. Pottsboro (12-1), 7 p.m. Saturday, Denton's Collins Complex
Daingerfield (12-1) vs. Newton (10-2), 2 p.m. Saturday, Carthage
Blanco (13-0) vs. Refugio (13-0), 8 p.m. Saturday, Alamodome

.
3A DIVISION I

State Semifinals
Abilene Wylie (11-2) vs. Prosper (12-1), 6 p.m. Saturday, Mansfield
Waco La Vega (11-2) vs. Cuero (11-1), 7 p.m. Saturday, Round Rock ISD Stadium

.
3A DIVISION II

State Quarterfinals
Bridgeport (12-0) vs. Liberty Hill (13-0), 7:30 p.m. Saturday, Waco's Floyd Casey Stadium
Celina (10-3) vs. Kaufman (10-3), 7:30 p.m. Friday, Royce City
Gilmer (12-1) vs. Carthage (11-2), 7:30 p.m. Saturday, Homer Bryce Stadium, Nacogdoches
Bellville (12-1) vs. Giddings (10-3), 7:30 p.m. Friday, The Woodlands' Woodforest Stadium

.
4A DIVISION I

State Quarterfinals
Denton Guyer (11-2) vs. Wolfforth Frenship (13-0), 2 p.m. Saturday, Lubbock's Jones Stadium
Longview (11-2) vs. Hewitt Midway (12-1), 8 p.m. Saturday, Texas Stadium
Friendswood (10-1) vs. Beaumont Central (9-3), 6 p.m. Saturday, Woodforest Stadium, The Woodlands
Austin Lake Travis (13-0) vs. Killeen (9-4), 2 p.m. Saturday, Darrell K. Royal-Memorial Stadium

.
4A DIVISION II

State Quarterfinals
Stephenville (10-3) vs. Everman (13-0), 1 p.m. Saturday, Waco ISD Stadium
Sulphur Springs (11-2) vs. Rockwall Heath (13-0), 7:30 p.m. Friday, Texas Stadium
Dayton (11-1) vs. Brenham (8-4), 6 p.m. Saturday, Rhodes Stadium, Katy
Kerrville Tivy (11-2) vs. Pflugerville Hendrickson (10-3), 2 p.m. Saturday, Hays

.
5A DIVISION I

State Quarterfinals
Euless Trinity (13-0) vs. Allen (12-1), 4 p.m. Saturday, Texas Stadium
Dallas Skyline (12-1) vs. Round Rock Stony Point (12-1), 2 p.m. Saturday Floyd Casey Stadium, Waco
Fort Bend Hightower (11-0) vs. Pearland (12-0), 2 p.m. Saturday, Tully Stadium, Houston
Austin Westlake (9-4) vs. SA Clark (12-1), 4 p.m. Saturday, Alamodome

.
5A DIVISION II

State Quarterfinals
Cedar Hill (12-1) vs. Wylie (11-2), noon, Saturday, Texas Stadium
Klein Oak (10-1) vs. Copperas Cove (12-1), 7:30 p.m. Friday, Corsicana
Katy (10-3) vs. La Porte (8-4), 1 p.m. Saturday, Houston's Rice Stadium
Smithson Valley (12-1) vs. SA Reagan (11-2), 7:30 p.m. Friday, Alamodome

What are your thoughts?