Lone Star Gridiron

Championship History

.

.

.

.

 

1920 
Houston Heights 0, Cleburne 0 (tie) 

1921 
Bryan 35, Dallas Oak Cliff 13 

1922 
Waco 13, Abilene 10 

1923 
Abilene 3, Waco 0 

1924 
Dallas Oak Cliff 31, Waco 0 

1925 
Waco 20, Dallas Forest Avenue 7 

1926 
Waco 20, Dallas Oak Cliff 7 

1927 
Waco 21, Abilene 14 

1928 
Abilene 38, Port Arthur 0 

1929 
Port Arthur 0, Breckenridge 0 (tie) 

1930 
Tyler 25, Amarillo 13 

1931 
Abilene 13, Beaumont 0 

1932 
Corsicana 0, Masonic Home 0 (tie) 

1933 
Greenville 21, Dallas Tech 0 

1934 
Amarillo 48, Corpus Christi 0 

1935 
Amarillo 13, Greenville 7 

1936 
Amarillo 10, Kerrville 6 

1937 
Longview 19, Wichita Falls 12 

1938 
Corpus Christi 20, Lubbock 6 

1939 
Lubbock 20, Waco 14 

1940 
UIL  Amarillo 20, Temple 7 
PVIL 2A  Fort Worth Terrell 26, Austin Anderson 0 

1941 
UIL  Wichita Falls 13, Temple 0 
PVIL 2A  Dallas Washington 12, Houston Wheatley 0 

1942 
UIL  Austin 20, Sunset 7 
PVIL 2A  Austin Anderson 40, Paris Gibbons 0 

1943 
UIL  San Angelo 26, Lufkin 13 
PVIL 2A  Wichita Falls Washington 7, Houston Yates 7 (tie) 

1944 
UIL  Port Arthur 20, Highland Park 7 
PVIL 2A  Houston Wheatley 7, Fort Worth Terrell 6 

1945 
UIL  Highland Park 7, Waco 7 (tie) 
PVIL 2A  Wichita Falls Washington 12, Austin Anderson 2 

1946 
UIL  Odessa 21, San Antonio Jefferson 14 
PVIL 2A  Dallas Washington 19, Galveston Central 19 (tie) 

1947 
UIL  San Antonio Brackenridge 22, Highland Park 13 
PVIL 2A  Fort Worth Terrell 13, Corpus Christi Coles 6 
PVIL A  Denison 6, Taylor 6 (tie) 

1948 
UIL City  Fort Worth Arlington Heights 20, Houston Lamar 0 
UIL 2A  Waco 21, Amarillo 0 
UIL A  Monahans 14, New Braunfels 0 
PVIL 2A  Corpus Christi Coles 6, Dallas Washington 0 
PVIL A  Denison Terrell 13, Orange Wallace 0 

1949 
UIL City  San Antonio Jefferson 31, Sunset 13 
UIL 2A  Wichita Falls 34, Austin 13 
UIL A  Littlefield 13, Mexia 0 
PVIL 2A  Dallas Lincoln 13, Port Arthur Lincoln 13 (tie) 
PVIL A  Orange Wallace 34, Victoria Gross 13 

1950 
UIL City  Sunset 14, Houston Reagan 6 
UIL 2A  Wichita Falls 14, Austin 13 
UIL A  Wharton 13, Kermit 9 
PVIL 2A  Dallas Washington 24, Houston Yates 21 
PVIL A  San Angelo Blckshear 32, Huntsville Sam Houston 0 

1951 
UIL 4A  Lubbock 14, Baytown 12 
UIL 3A  Breckenridge 20, Temple 14 
UIL 2A  Arlington 7, Waco La Vega 0 
UIL A  Gidings 25, Newcastle 14 
PVIL 2A  Houston Yates 6, Waco Moore 6 (tie) 
PVIL A  Huntsville Houston 7, Hillsboro Peabody 6 

1952 
UIL 4A  Lubbock 12, Baytown 7 
UIL 3A  Breckenridge 28, Temple 20 
UIL 2A  Terrell 61, Yoakum 13 
UIL A  Wink 26, Deer Park 20 
PVIL 3A  Waco Moore 14, Corpus Christi Coles 0 
PVIL 2A  Amarillo Carver 7, Palestine Lincoln 0 
PVIL A  Arp Industrial d. Lockhart Carver 

1953 
UIL 4A  Houston Lamar 33, Odessa 7 
UIL 3A  Port Neches 24, Big Spring 13 
UIL 2A  Huntsville 40, Ballinger 6 
UIL A  Ranger 34, Luling 21 
PVIL 3A  Port Arthur Lincoln 38, Dallas Washington 7 
PVIL 2A  Corsicana Jackson 19, Abilene Woodson 0 
PVIL A  Liv. Dunbar d. West Columbia 

1954 
UIL 4A  Abilene 14, Houston Austin 7 
UIL 3A  Breckenridge 20, Port Neches 7 
UIL 2A  Phillips 21, Killeen 13 
UIL A  Deer Park 26, Albany 6 
PVIL 3A  Houston Wheatley 13, Waco Moore 0 
PVIL 2A  Orange Wallace 39, Greenville Carver 0 
PVIL A  Liv. Dunbar 25, College Station 20 

1955 
UIL 4A  Abilene 33, Tyler 13 
UIL 3A  Port Neches 20, Garland 14 
UIL 2A  Stamford 34, Hillsboro 7 
UIL A  Deer Park 7, Stinnett 7 (tie) 
PVIL 3A  Port Arthur Lincoln 9, Dallas Lincoln 6 
PVIL 2A  Baytown Carver 33, Gladewater Weldon 13 
PVIL A  Rockdale Aycock 21, West 7 

1956 
UIL 4A  Abilene 14, Corpus Christi Ray 0 
UIL 3A  Garland 3, Nederland 0 
UIL 2A  Stamford 26, Brady 13 
UIL A  Stinnett 35, Hondo 13 
PVIL 3A  Austin Anderson 26, Dallas Washington 7 
PVIL 2A  Cors. Jackson 18, Denton Moore 0 
PVIL A  Sealy County Austin 19, Kaufman Pyle 18 

1957 
UIL 4A  Highland Park 21, Port Arthur 9 
UIL 3A  Nederland 20, Sweetwater 7 
UIL 2A  Terrell 41, Brady 6 
UIL A  Mart 7, White Oak 7 (tie) 
PVIL 3A  Austin Anderson 22, Dallas Washington 14 
PVIL 2A  Corsicana Jackson 46, Denton Moore 0 
PVIL A  GP Fid. Manor 29, Vernon Washington 6 

1958 
UIL 4A  Wichita Falls 48, Pasadena 6 
UIL 3A  Breckenridge 42, Kingsville 14 
UIL 2A  Stamford 23, Angleton 0 
UIL A  White Deer 44, Elgin 22 
PVIL 3A  Dallas Washington 35, Houston Washington 0 
PVIL 2A  Baytown Carver 17, Denton Moore 14 
PVIL A  Liv. Dunbar 26, Grand Prairie Dal-Worth 24 

1959 
UIL 4A  Corpus Christi Ray 20, Wichita Falls 6 
UIL 3A  Breckenridge 20, Cleburne 20 
UIL 2A  Stamford 19, Brady 14 
UIL A  Katy 16, Sundown 6 
PVIL 3A  Beaumont Hebert 37, Dallas Lincoln 0 
PVIL 2A  Bay City Hilliard 22, Fort Worth Kirkpatrick 14 
PVIL A  West Dunbar 42, Livingston Dunbar 12 

1960 
UIL 4A  Corpus Christi Miller 13, Wichita Falls 6 
UIL 3A  Brownwood 26, Port Lavaca 6 
UIL 2A  Denver City 26, Bellville 21 
UIL A  Albany 20, CrosBy 0 
PVIL 4A  Houston Washington 56, Waco Moore 6 
PVIL 3A  Corpus Christi Coles 38, Wichita Falls Washington 21 
PVIL 2A  Conroe Washington 16, Midland Carver 6 
PVIL A  Freeport Lanier 28, West 24 

1961 
UIL 4A  Wichita Falls 21, Galena Park 14 
UIL 3A  Dumas 6, Nederland 0 
UIL 2A  Donna 28, Quanah 21 
UIL A  Albany 18, Hull-Dalsetta 12 
PVIL 4A  Austin Anderson 20, Houston Yates 13 
PVIL 3A  Baytown Carver 21, Fort Worth Kirkpatrick 6 
PVIL 2A  Midland Carver 42, Conroe Washington 16 
PVIL A  Richardson Hamilton Park 24, Sweeny Carver 0 

1962 
UIL 4A  San Antonio Brackenridge 30, Borger 26 
UIL 3A  Dumas 14, Pharr 3 
UIL 2A  Jacksboro 52, Rockdale 0 
UIL A  Rotan 39, Ingleside 6 
PVIL 4A  Houston Yates 18, Fort Worth Dunbar 15 
PVIL 3A  Fort Worth Kirkpatrick 6, Houston Fidelity Manor 0 
PVIL 2A  Whar. Training 40, Lubbock Dunbar 6 
PVIL A  Taylor Price 42, Dayton Colbert 6 

1963 
UIL 4A  Garland 17, Corpus Christi Miller 0 
UIL 3A  Corsicana 7, Pharr 0 
UIL 2A  Rockwall 7, Houston Dulles 6 
UIL A  Petersburg 20, George West 12 
PVIL 4A  Galveston Central 34, Dallas Madison 14 
PVIL 3A  Fort Worth Kirkpatrick 46, Gladewater Weldon 14 
PVIL 2A  Lubbock Dunbar 19, Conroe Washington 14 
PVIL A  Smithville Brown 38, Mineola McFarland 6 

1964 
UIL 4A  Garland 26, Galena Park 21 
UIL 3A  Palestine 24, San Marcos 15 
UIL 2A  Palacios 12, Marlin 0 
UIL A  Archer City 13, Ingleside 6 
PVIL 4A  Waco Moore 16, Houston Yates 14 
PVIL 3A  Lufkin Dunbar 20, Marlin Washington 7 
PVIL 2A  Sherman Douglas 32, Conroe Washington 18 
PVIL A  Bart. Washington 58, Garland Carver 6 

1965 
UIL 4A  Odessa Permian 11, San Antonio Lee 6 
UIL 3A  Brownwood 14, Bridge City 0 
UIL 2A  Plano 20, Edna 17 
UIL A  Willis Point 14, White Deer 0 
PVIL 4A  Houston Yates 18, Fort Worth Terrell 0 
PVIL 3A  Wichita Falls Washington 31, Nacogdoches Campbell 0 
PVIL 2A  Conroe Washington 33, Sherman Douglas 12 
PVIL A  Sweeny 21, Cameron Price 14 

1966 
UIL 4A  San Angelo 21, Spring Branch 14 
UIL 3A  Bridge City 30, McKinney 6 
UIL 2A  Sweeny 29, Granbury 7 
UIL A  Sonora 40, Schulenberg 14 
PVIL 4A  Beaumont Hebert 14, Dallas Madison 3 
PVIL 3A  Lufkin Dunbar 14, Wichita Falls Washington 7 
PVIL 2A  Bay City Hilliard 42, Denton Moore 0 

1967 
UIL 4A  Austin Reagan 20, Abilene Cooper 19 
UIL 3A  Brownwood 36, El Campo 12 
UIL 2A  Plano 27, San Antonio Randolph 8 
UIL A  Tidehaven 7, Clifton 6 
PVIL 3A  Lufkin Dunbar 44, Texarkana Dunbar 24 
PVIL 2A  Jasper Rowe 50, Hallsville Gallilee 35 

1968 
UIL 4A  Austin Reagan 17, Odessa Permian 11 
UIL 3A  Lubbock Estacado 14, Refugio 0 
UIL 2A  Daingerfield 7, Lufkin Dunbar 6 
UIL A  Sonora 9, Poth 0 
PVIL 3A  Corsicana Jackson 31, Gladewater Weldon 6 

1969 
UIL 4A  Wichita Falls 28, San Antonio Lee 20 
UIL 3A  Brownwood 34, West Columbia 16 
UIL 2A  Iowa Park 31, Klein 14 
UIL A  Mart 28, Sonora 0 
PVIL 3A  Weirgate d. Calvert Spigner 

1970 
4A  Austin Reagan 21, Odessa Permian 14 
3A  Brownwood 14, Cuero 0 
2A  Refugio 7, Iowa Park 7 (tie) 
1A  Sonora 45, Pflugerville 6 

1971 
4A  San Antonio Lee 28, Wichita Falls 27 
3A  Plano 21, Gregory-Portland 20 
2A  Jacksboro 20, Rosebud-Lott 14 
1A  Barbers Hill 3, Sonora 3 (tie) 

1972 
4A  Odessa Permian 37, Baytown Sterling 7 
3A  Uvalde 33, Lewisville 27 
2A  Boling 20, Rockwall 0 
1A  Schulenberg 14, Clarendon 10 
B  Chilton 6, Windthorst 0 
Eight-Man  Goree 28, Harold 24 
Six-Man  O'Brien 60, Jerrell 14 

1973 
4A  Tyler 21, Austin Reagan 14 
3A  Cuero 21, Mount Pleasant 7 
2A  Friendswood 28, Hooks 15 
1A  Troup 28, Vega 7 
B  Big Sandy 25, Rule 0 
Eight-Man  Goree 52, LA Pryor 22 
Six-Man  Cherokee 43, Marathon 12 

1974 
4A  Brazoswood 22, Mesquite 12 
3A  Cuero 19, Gainesville 7 
2A  Newton 56, Spearman 26 
1A  Grapeland 19, Aledo 18 
B  Big Sandy 0, Celina 0 (tie) 
Eight-Man  Follett 28, La Pryor 22 
Six-Man  Marathon 60, Cherokee 58 

1975 
4A  Port Neches 20, Odessa Permian 10 
3A  Ennis 13, Cuero 10 
2A  La Grange 27, Childress 6 
1A  DeLeon 28, Schulenberg 15 
B  Big Sandy 26, Groom 2 
Eight-Man  Leakey 32, Follett 14 
Six-Man  Cherokee 40, Marathon 26 

1976 
4A  San Antonio Churchill 10, Temple 0 
3A  Beaumont Hebert 35, Gainesville 7 
2A  Rockdale 23, Childress 6 
1A  Barbers Hill 17, DeLeon 8 
B  Gorman 18, Ben Bolt 6 
Six-Man  Marathon 62, May 16 

1977 
4A  Plano 13, Port Neches Groves 10 
3A  Dickinson 40, Brownwood 28 
2A  Wylie 22, Bellville 14 
1A  East Bernard 27, Seagraves 10 
B  Wheeler 35, Lone Oak 13 
Six-Man  May 42, Marathon 35 

1978 
4A  Spring Branch Stratford 29, Plano 13 
3A  Brownwood 21, Gainesville 12 
2A  Sealy 42, Wylie 20 
1A  Chine Springs 42, Lexington 3 
B  Union Hill 14, Wheeler 7 
Six-Man  Cherokee 29, Cotton Center 27 

1979 
4A  Temple 28, Houston Memorial 6 
3A  McKinney 20, Bay City 7 
2A  Van 25, McGregor 0 
1A  Hull-Daisetta 28, China Springs 18 
B  Wheeler 33, High Island 21 
Six-Man  Milford 53, Cotton Center 34 

1980 
5A  Odessa Permian 28, Port Arthur Jefferson 19 
4A  Huntsville 19, Paris 0 
3A  Pittsburg 13, Van Vleck 2 
2A  Pilot Point 0, Tidehaven 0 (tie) 
1A  Valley View 7, Rankin 6 
Six-Man  Milford 36, Highland 16 

1981 
5A  Richardson Lake Highlands 19, Houston Yates 6 
4A  Brownwood 24, Willowridge 9 
3A  Cameron 26, Gilmer 3 
2A  Pilot Point 32, Garrison 0 
1A  Bremond 12, Wink 9 
Six-Man  Whitharral 56, Mullin 36 

1982 
5A  Beaumont West Brook 21, Hurst Bell 10 
4A  Willowridge 22, Corsicana 17 
3A  Refugio 22, Littlefield 21 
2A  Eastland 28, East Bernard 6 
1A  Union Hill 13, Roscoe 0 
Six-Man  Highland 60, Mullin 13 

1983 
5A  Converse Judson 25, Midland Lee 21 
4A  Bay City 30, Lubbock Estacado 0 
3A  Daingerfield 42, Sweeny 0 
2A  Boyd 16, Groveton 8 
1A  Knox City 27, Bremond 20 
Six-Man  Highland 67, Mozella 50 

1984 
5A  Odessa Permian 21, Beaumont French 21 (tie) 
4A  Denison 27, Tomball 13 
3A  Medina Valley 21, Daingerfield 13 
2A  Groveton 38, Panhandle 7 
1A  Munday 13, Union Hill 0 
Six-Man  Jayton 44, May 28 

1985 
5A  Houston Yates 37, Odessa Permian 0 
4A  Sweetwater 17, Tomball 7 
3A  Daingerfield 47, Cuero 22 
2A  Electra 29, Groveton 13 
1A  Goldthwaite 24, Runge 7 
Six-Man  Jayton 64, Christoval 14 

1986 
5A  Plano 24, La Marque 7 
4A  West Orange-Stark 21, McKinney 9 
3A  Jefferson 24, Cuero 0 
2A  Shiner 18, Mart 0 
1A  Burkeville 33, Throckmorton 7 
Six-Man  Fort Hancock 50, Christoval 36 

1987 
5A  Plano 28, Houston Stratford 21 
4A  West Orange-Stark 17, Rockwall 7 
3A  Cuero 14, McGregor 6 
2A  Loerna 8, Refugio 7 
1A  Wheeler 23, Bremond 21 
Six-Man  Lohn 58, Wellman 30 

1988 
5A  Dallas Carter 31, Converse Judson 14 
4A  Paris 31, West Orange-Stark 13 
3A  Southlake Carroll 42, Navasota 8 
2A  Corrigan-Camden 35, Quanah 14 
1A  White Deer 14, Flatonia 13 
Six-Man  Fort Hancock 76, Zephyr 30 

1989 
5A  Odessa Permian, 28, Aldine 14 
4A  Tyler Chapel Hill 14, A&M Consolidated 0 
3A  Mexia 22, Vernon 21 
2A  Groveton 20, Lorena 13 
1A  Thorndale 42, Sudan 24 
Six-Man  Fort Hancock 48, Jayton-Girard 24 

1990 
5A Big School  Marshall 21, Converse Judson 19 
5A Regular School  Aldine 27, Arlington Lamar 10 
4A  Wilmer-Hutchins 19, Austin Westlake 7 
3A  Vernon 41, Crockett 20 
2A  Groveton 25, De Leon 19 
1A  Bartlett 36, Munday 28 
Six-Man  Fort Hancock 66, Christoval 17 

1991 
5A Div. I  Killeen 14, Sugar Land Dulles 10 
5A Div. II  Odessa Permian 27, San Antonio Marshall 14 
4A  A&M Consolidated 35, Carthage 16 
3A  Groesbeck 7, Burnet 0 
2A  Schulenburg 21, Albany 0 
1A  Memphis 21, Oakwood 14 
Six-Man  Fort Hancock 64, Christoval 14 

1992 
5A Div. I  Converse Judson 52, Euless Trinity 0 
5A Div. II  Temple 38, Houston Yates 20 
4A  Waxahachie 28, A&M Consolidated 24 
3A  Southlake Carroll 48, Coldspring 0 
2A  Schulenburg 35, Goldthwaite 20 
1A  Bartlett 33, Sudan 26 
Six-Man  Panther Creek 54, Fort Hancock 26 

1993 
5A Div. I  Converse Judson 36, Plano 13 
5A Div. II  Lewisville 43, Aldine MacArthur 37 
4A  Stephenville 26, La Marque 13 
3A  Southlake Carroll 14, Cuero 6 
2A  Goldthwaite 21, Omaha Paul Pewitt 8 
1A  Sudan 54, Bremond 0 
Six-Man  Panther Creek 56, Dell City 28 

1994 
5A Div. I  Plano 28, Katy 7 
5A Div. II  Tyler John Tyler 35, Austin Westlake 24 
4A  Stephenville 32, La Marque 17 
3A  Sealy 36, Atlanta 15 
2A  Goldthwaite 20, Schulenburg 16 
1A  Thorndale 36, Crawford 13 
Six-Man  Amherst 30, Milford 20 

1995 
5A Div. I  Converse Judson 31, Odessa Permian 28 
5A Div. II  San Antonio Roosevelt 17, Flower Mound Marcus 10 
4A  La Marque 31, Denison 8 
3A  Sealy 21, Commerce 20 
2A  Celina 32, Alto 28 
1A  Thorndale 14, Roscoe 7 
Six-Man  Amherst 78, Milford 42 

1996 
5A Div. I  Lewisville 58, Converse Judson 34 
5A Div. II  Austin Westlake 55, Abilene Cooper 15 
4A Div. I  Grapevine 34, Hays Consolidated 19 
4A Div. II  La Marque 34, Denison 3 
3A  Sealy 36, Tatum 27 
2A  Iraan 14, Groveton 7 
1A  Windthorst 41, Tenaha 12 
Six-Man  Gordon 51, Whitharral 50 

1997 
5A Div. I  Katy 24, Longview 3 
5A Div. II  Flower Mound Marcus 59, Alief Hastings 20 
4A Div. I  Texas City 37, Corsicana 34 
4A Div. II  La Marque 17, Denison 0 
3A  Sealy 28, Commerce 21 
2A  Stanton 33, Rogers 7 
1A  Granger 40, Wheeler 0 
Six-Man  Borden County 48, Panther Creek 16 

1998 
5A Div. I  Duncanville 24, Converse Judson 21 
5A Div. II  Midland Lee 54, San Antonio MacArthur 0 
4A Div. I  Grapevine 22, Bay City 0 
4A Div. II  Stephenville 34, La Marque 7 
3A Div. I  Aledo 14, Cuero 7 
3A Div. II  Newton 21, Daingerfield 0 
2A Div. I  Omaha Paul Pewitt 28, Brookshire-Royal 26 
2A Div. II  Celina 21, Elysian Fields 0 
1A  Tenaha 20, Wheeler 13 
Six-Man  Trinidad 62, Borden County 16 

1999 
5A Div. I  Midland Lee 42, Aldine Eisenhower 21 
5A Div. II  Garland 37, Katy 25 
4A Div. I  Texas City 27, Hereford 14 
4A Div. II  Stephenville 28, Port Neches-Groves 18 
3A Div. I  Texarkana Liberty Eylau 49, Mathis 6 
3A Div. II  Commerce 17, Sealy 10 
2A Div. I  Mart 40, Boyd 7 
2A Div. II  Celina 38, Elysian Fields 7 
1A  Bartlett 35, Aspermont 6 
Six-Man  Gordon 54, Groom 34 

2000 
5A Div. I  Midland Lee 33, Austin Westlake 21 
5A Div. II  Katy 35, Tyler John Tyler 20 
4A Div. I  Bay City 24, Denton Ryan 2 
4A Div. II  Ennis 38, West Orange-Stark 24 
3A Div. I  Gatesville 14, Abilene Wylie 10 
3A Div. II  La Grange 20, Forney 17 
2A Div. I  Sonora 27, Blanco 24 
2A Div. II  Celina 21, Mart 17 
1A  Stratford 49, Burkeville 14 
Six-Man  Panther Creek 42, Highland 36 

2001 
5A Div. I  Mesquite 14, San Antonio Taft 13 
5A Div. II  Lufkin 38, Austin Westlake 24 
4A Div. I  Denton Ryan 42, Smithson Valley 35 (OT) 
4A Div. II  Ennis 22, Bay City 0 
3A Div. I  Everman 25, Sinton 14 
3A Div. II  Commerce 14, La Grange 11 
2A Div. I  Blanco 16, Van Alstyne 0 
2A Div. II  Celina 41, Garrison 35 
1A  Burkeville 27, Celeste 8 
Six-Man  Whitharral 27, Richland Springs 21 

2002 
5A Div. I  Converse Judson 33, Midland 32 
5A Div. II  Southlake Carroll 45, Smithson Valley 14 
4A Div. I  Texarkana Texas 42, New Braunfels 11 
4A Div. II  Denton Ryan 38, Brenham 8 
3A Div. I  Everman 35, Burnet 14 
3A Div. II  Bandera 27, Midland Greenwood 24 (2 OT) 
2A Div. I  Corrigan-Camden 33, Bangs 14 
2A Div. II  Rosebud-Lott 34, Cisco 0 
1A  Petrolia 39, Celeste 18 
Six-Man  Calvert 51, Sanderson 46 

2003 
5A Div. I  Galena Park North Shore 23, The Woodlands 7 
5A Div. II  Katy 16, Southlake Carroll 15 
4A Div. I  North Crowley 20, Bay City 6 
4A Div. II  La Marque 43, Denton Ryan 35 (3 OT) 
3A Div. I  Gainesville 35, Burnet 24 
3A Div. II  Atlanta 34, Marlin 0 
2A Div. I  San Augustine 28, Tuscola Jim Ned 7 
2A Div. II  Garrison 27, Bangs 0 
1A  Windthorst 28, Shiner 27 
Six-Man  Strawn 67, Fort Davis 62 

2004 
5A Div. I  Tyler Lee 28, Spring Westfield 21 
5A Div. II  Southlake Carroll 27, Smithson Valley 24 
4A Div. I  Ennis 23, Marshall 21 
4A Div. II  Kilgore 33, Lincoln 27 (2 OT) 
3A Div. I  Abilene Wylie 17, Cuero 14 
3A Div. II  Gilmer 49, Jasper 47 
2A Div. I  Boyd 17, Newton 14 
2A Div. II  Crawford 28, Troup 14 
1A  Shiner 33, Stratford 19 
Six-Man  Richland Springs 58, Turkey Valley 38 

2005 
5A Div. I  Euless Trinity 28, Converse Judson 14 
5A Div. II  Southlake Carroll 34, Katy 20 
4A Div. I  Highland Park 59, Marshall 0 
4A Div. II  Hebron 28, Corpus Christi Calallen 0 
3A Div. I  Wimberley 21, Gainesville 7 
3A Div. II  Tatum 38, Hutto 34 
2A Div. I  Newton 28, Argyle 20 
2A Div. II  Celina 28, Omaha Paul Pewitt 12 
1A  Stratford 21, Big Sandy 20 
Six-Man  Throckmorton 68, Turkey Valley 22 

2006 
5A Div. I  Southlake Carroll 43, Austin Westlake 29 
5A Div. II  Cedar Hill 51, Cypress Falls 17 
4A Div. I  San Antonio Alamo Heights 40, Copperas Cove 28 
4A Div. II  La Marque 34, Waco 14 
3A Div. I  Texarkana Liberty-Eylau 35, Robinson 34 
3A Div. II  Liberty Hill 22, Celina 19 
2A Div. I  Tatum 32, Littlefield 14 
2A Div. II  Mart 23, Cisco 13 
1A Div. I  Alto 42, McCamey 13 
1A Div. II  Chilton 20, Windthorst 10 
Six-Man Div. I  Richland Springs 78, Rule 58 
Six-Man Div. II  Vernon Northside 60, Jayton 41 

2007 
5A Div. I  Euless Trinity 13, Converse Judson 10 
5A Div. II  Katy 28, Pflugerville 7 
4A Div. I  Lamar Consolidated 20, Copperas Cove 14 
4A Div. II  Lake Travis 36, Highland Park 34 
3A Div. I  Liberty Hill 38, Gilmer 13 
3A Div. II  Celina 21, China Spring 14 
2A Div. I  Farmersville 27, Tatum 24 
2A Div. II  Canadian 40, Elysian Fields 25 
1A Div. I  Alto 22, Seymour 0 
1A Div. II  Munday 26, Bremond 6 
Six-Man Div. I  Richland Springs 98, Rule 54 
Six-Man Div. II  Motley County 44, Woodson 38 

2008 
5A Div. I  Allen 21, Fort Bend Hightower 14 
5A Div. II  Katy 17, Wylie 3 
4A Div. I  Austin Lake Travis 48, Longview 23 
4A Div. II  Sulphur Springs 69, Dayton 49 
3A Div. I  Prosper 17, Waco La Vega 10 
3A Div. II  Carthage 49, Celina 37 
2A Div. I  Muleshoe 48, Kirbyville 26 
2A Div. II  Daingerfield 26, Cisco 8 
1A Div. I  Canadian 38, Mart 7 
1A Div. II  Stratford 24, Cayuga 13 
Six-Man Div. I  Strawn 58, Follett 29 
Six-Man Div. II  Borden County 54, Woodson 8 

What are your thoughts?