Lone Star Gridiron

Southeast Texas High School Coaches Association All-Star Game

The Southeast Texas High School Coaches Association will host a high school all-star football game for seniors set for June 12 at The Reservation at Port Neches-Groves.

The East Team will be led by West Orange-Stark Head Coach Dan Hooks. The schools that make up the East Team are Evadale, High Island, Burkeville, Sabine Pass, Warren, Deweyville, Woodville, Buna, Kirbyville, Silsbee, West Orange-Stark, Bridge City, Hardin-Jefferson, Orangefield, Hamshire-Fannett, Jasper, Port Neches-Groves, Beaumont Central, Vidor, Nederland, Little Cypress-Mauriceville, Port Arthur and Legacy.

The West Team will be led by Newton Head Coach Curtis Barbay. The schools that make up the West Team are Colmesniel, Hull-Daisetta, West Hardin, Chester, East Chambers, Anahuac, Hardin, Kountze, Newton, Cleveland, Coldspring-Oakhurst, Sheppard, Huffman, Liberty, Splendora, Tarkington, Lumberton, Crosby, Barbers Hill, Dayton, Beaumont Ozen, Beaumont West Brook and Beaumont Kelly.

Kickoff is set for 7 p.m. that Saturday night.

At the game's conclusion, an offensive and defensive MVP will be chosen from each team and will be awarded with $500 of scholarship money.

Listed below are the rosters for the teams in the inaugural Southeast Texas Football All-Star Game June 12 in Port Neches.

WEST:
Anahuac: Thaddus Johnson, Braxton Mayes
Barber’s Hill: Matthew Viverette, Caleb Stork Chris Fechner
Cleveland: Jeremy Lowe, Chris Keyser, Doug Higginbotham
Coldspring: Chad Allen, Andrew Leigh, Otis Washington
Crosby: Dylan Judy, Michael Mangum, Cameron Trench, James Harris
East Chambers: Dylan Kramer, J.T. Hallmark
Hardin: Mitch Villemez
Lumberton: Sean Sparks, Jesse Sparks, Kyler Keith
Newton: Halston Flanigan, LaRay Alfred, Malcolm Mattox
Kelly: Chris Quinn, Collin Fournet
Tarkington: Shelby Cucco, Justin Lawrence
Liberty: DeJunge Robinson, Jeremy Dickey
West Brook: Dequenne Bennett, Josh Wilson, Roynald Allen, Broderick Jackson
Ozen: Ricky Francis, Jacoby Anderson, Pierre Harmon
Evadale: Shelby Stanley

EAST
Buna: Dakota Blessing
Central: Keith O’Neal, William Jones, Sterling Cantu
Deweyville: Keeton Addison
Hamshire-Fannett: Justin Skully, Casey Lowe
Hardin-Jefferson: Blake Venable, Jacoby Turner
Jasper: Sam Alvis, Cedric McGill, Tevin McBride
LC-M: Johnny Epps, Jeremy Chauvin
Kirbyville: Chris Ezidore, JaMichael Ervin
Nederland: Taylor Trahan, Grant Lovelady, Marcus Louviere
Orangefield: Corey Huckabay, Derek Evans
PN-G: Caleb Harmon, Klete Leblanc, Dre Dunbar
Memorial: Nate Davis, Eric Payne, Corvin Neal, Earl Hines
Silsbee: Chris Barnes, LeRoy Simmons
Vidor: Scott Utterback, Patton, James Burns
Warren: Dalton Edwards
Woodville: Calib Hadnot
West Orange-Stark: Justin Francis, Stephen Cook, Justin Sparrow

By: Michael Wright
Lone Star Gridiron
www.lonestargridiron.com

What are your thoughts?