Lone Star Gridiron

Class 1A Bi-District Matchup & Locations

CLASS 1A Division I

Region I
#1 Canadian (10-0)
bye

#14 Stamford (9-1) vs. #28 Tahoka (7-3)
7:30 p.m. Friday, Tuscola

#27 Sundown (7-3)
bye

Quanah (6-4) vs. #29 Stinnett West Texas (6-4)
7:30 p.m. Friday, Bivins Stadium, Amarillo

#2 Albany (10-0)
bye

#12 Stratford (5-4) vs. Panhandle (2-8)
7 p.m. Friday, Dumas

#9 Clarendon (9-1)
bye

#5 New Deal (9-1) vs. Seymour (6-4)
8 p.m. Saturday, Sweetwater

Region II
#15 Muenster (10-0)
bye

#8 Kerens (8-2) vs. Bosqueville (5-5)
7:30 p.m. Saturday, Waxahachie

#22 Valley Mills (9-1)
bye

Honey Grove (7-3) vs. #26 Lindsay (7-3)
7:30 p.m. Friday, Pottsboro

#24 Clarksville (6-4)
bye

#21 DeLeon (8-2) vs. #23 Cayuga (8-2)
7:30 p.m. Friday, McGregor

#4 Mart (8-2)
bye

#19 Collinsville (7-3) vs. Blue Ridge (8-2)
7:30 p.m. Friday, Aubrey

Region III
#16 Price Carlisle (9-1)
bye

Normangee (7-3) vs. Hull-Daisetta (5-5)
7:30 P.M. Friday, Magnolia

Lovelady (5-5)
bye

Big Sandy (6-4) vs. #20 Shelbyville (8-2)
7:30 p.m. Friday, Tatum

#7 Garrison (10-0)
bye

Pineland West Sabine (8-2) vs. Moody (4-6)
7:30 p.m. Friday, Troup

#18 Thrall (8-2)
bye

#17 Simms Bowie (8-2) vs. #11 Alto (7-3)
7:30 p.m. Friday, Gladewater

Region IV
#3 Goldthwaite
bye

Kennedy (4-5) vs. Yorktown (6-4)
7:30 p.m. Fridat, Seguin Matador

#6 Ganado
bye

LaPryor (4-6) vs. #30 Winters (8-2)
7:30 p.m. Friday, Fredericksburg

Johnson City
bye

#25 Shiner (4-6) vs. Charlotte (3-7)
7 p.m. Thursday, Schertz

#10 Ben Bolt
bye

#13 Mason (9-1) vs. Bracketville (5-5)
7:30 p.m. Friday, Bandera

CLASS 1A Division II

Region I
#11 White Deer (7-3)
bye

Smyer (5-5) vs. Bovina (5-4)
7:30 p.m. Friday, Sudan

#5 Farwell (9-1)
bye

Wheeler (6-4) vs. Vega (3-7)
7:30 p.m. Friday, Amarillo Highland Park

#1 Plains (10-0)
bye

Gruver (4-6) vs. Shamrock (2-8)
7:30 p.m. Thursday, Bivins Stadium, Amarillo

#10 Wellington (8-2)
bye

#6 Springlake-Earth (9-1) vs. Seagraves (2-8)
7:30 p.m. Friday, Lowrey Field, Lubbock

Region II
#8 Iraan (9-1)
bye

#14 Munday (8-2) vs. Roscoe (4-6)
7:30 p.m. Thursday, Tuscola

#9 Hamlin (8-2)
bye

#17 Miles (7-3) vs. Marfa (5-5)
7:30 p.m. Friday, Crane

Bronte (7-3)
bye

Crosbyton (8-2) vs. #18 Archer City (7-3)
7:30 p.m. Friday, Childress

#4 Windthorst (8-1)
bye

McCamey (4-6) vs. Menard (6-4)
7:30 p.m. Friday, San Angelo Stadium

Region III
Baird (8-1)
bye

Mount Enterprise (4-5) vs. Dallas Gateway (2-8)
7:30 p.m. Friday, Brownsboro

Era (5-5)
bye

#15 Chilton (7-3) vs. Gorman (5-4)
1 p.m. Saturday, Glen Rose

#12 Bremond (8-2)
bye

Detroit (3-7) vs. Beckville (3-6)
7 p.m. Thursday, Gilmer

#7 Tenaha (6-3)
bye

Ranger (4-6) vs. #19 Dawson (5-5)
7:30 p.m. Friday, Godley

Region IV
#3 Burton (10-0)
bye

Pettus (8-2) vs. Sabinal (7-3)
TBD

#16 Rocksprings (9-1)
bye

Burkeville (5-3) vs. Bartlett (3-7)
7:30 p.m. Friday, Bowers Stadium, Huntsville

#13 Evadale (8-1)
bye

D'Hanis (7-3) vs. Woodsboro (4-6)
7:30 p.m. Friday, La Vernia

#2 Falls City (9-1)
bye

Milano (7-3) vs. High Island (4-5)
7:30 p.m. Friday, Giddings

What are your thoughts?