Lone Star Gridiron

Class 4A Bi-District Matchup & Locations

CLASS 4A Division I

Region I
#49 EP Andress (9-1) vs. Canutillo (7-3)
8 p.m. Friday, EP Andress

#56 Amarillo Caprock (8-2) vs. WF Rider (6-4)
7:30 p.m. Friday, Wichita Falls

FW Western Hills (8-2) vs. NRH Birdville (7-3)
7:30 p.m. Friday, Aledo

#41 Mansfield Summit (8-2) vs. #22 Killeen (8-2)
7:30 p.m. Friday, Glen Rose

EP Del Valle vs. #50 EP Chapin (7-3)
8 p.m. Friday, EP Del Valle

#3 Denton Ryan (10-0) vs. Amarillo Palo Duro (4-6)
7 p.m. Saturday, Wichita Falls

#16 FW Arlington Heights (10-0) vs. Saginaw Boswell (6-4)
7 p.m. Thursday, White Settlement

Granbury (6-4) vs. #10 Waco Midway (10-0)
7:30 p.m. Friday, Corsciana

Region II
Frisco Wakeland (8-2) vs. Wylie (7-3)
7 p.m. Friday, Poe Stadium, McKinney

Dallas Kimball (8-2) vs. Dallas Wilson (8-2)
7:30 p.m. Thursday, Forester Stadium, Dallas

#11 Sherman (9-1) vs. #48 Marshall (6-4)
7:30 p.m. Friday, Memorial Stadium, Mesquite

#44 West Mesquite (8-2) vs. #53 Pflugerville Hendrickson (5-5)
7:30 p.m. Thursday, Waco ISD Stadium, Waco

Rockwall (6-4) vs. Carrollton Newman Smith (5-5)
7:30 p.m. Friday, Pizza Hut Park, Frisco

Dallas Conrad (7-3) vs. Dallas Carter (4-5)
7:30 p.m. Friday, Forester Stadium, Dallas

#4 Tyler (9-1) vs. #20 Texarkana Texas (6-4)
7:30 p.m. Friday, Texarkana

#35 Pflugerville Connally (9-1) vs. #52 Lancaster (7-3)
Saturday, 1:30 p.m. Waco ISD Stadium, Waco

Region III

#13 Montgomery (9-1) vs. Huntsville (4-6)
6 p.m. Saturday, Moorhead Stadium, Conroe

Crosby (4-6) vs. Nederland (5-5)
7 p.m. Friday, Crosby

Houston Austin (8-2) Houston Worthing (4-5)
7:30 p.m. Friday, Barnett Complex, Houston

#27 Angleton (7-3) vs. #25 Pearland Dawson (6-4)
7 p.m. Friday, Angleton

Humble (9-1) vs. #38 Houston Stratford (6-4)
7 p.m. Friday, Tully Stadium, Houston

#54 Beaumont Central (7-3) vs. Galena Park (7-3)
7:30 p.m. Friday, Stallworth Stadium, Baytown

Houston Wheatley (5-5) vs. Houston Waltrip (5-5)
7:30 p.m. Friday, Delmar Stadium, Houston

#15 Friendswood (9-1) vs. #59 Richmond Foster (6-4)
7 p.m. Thursday, Angleton

Region IV
#6 Cedar Park (10-0) vs. Austin LBJ (5-5)
Thursday, 7 p.m. Gupton Stadium

#9 Smithson Valley (9-1) vs. Uvalde (5-5)
7:30 p.m. Thursday, Farris Stadium, San Antonio

San Antonio Jefferson (4-6) vs. Victoria West (5-5)
7:30 p.m. Friday, Victoria

#62 CC Ray (7-3) vs. #26 Weslaco East (9-1)
6 p.m. Saturday, Lackey Stadium, Weslaco

Austin McCallum (6-4) vs. #8 Austin Lake Travis (8-2)
Thursday, 7 p.m. House Park

#5 Kerrville Tivy (9-1) vs. #55 Buda Hays (6-4)
7:30 p.m. Friday, Schertz

#30 Victoria East (9-1) vs. San Antonio Brackenridge (4-6)
7:30 p.m. Friday, Alamo Stadium, San Antonio

#43 Mission Memorial (9-1) vs. #58 CC Flour Bluff (5-5)
7:30 p.m. Friday, CC Flour Bluff

CLASS 4A Division II

Region I
EP Irvin (5-5) vs. EP Riverside (5-5)
8 p.m. Friday, EP Irvin

Hereford (7-3) vs. Denton (4-6)
3 p.m. Saturday, Sweetwater

#1 Aledo (10-0) vs. Fort Worth Wyatt (6-4)
7 p.m. Thursday, Clark Stadium, Fort Worth

#12 Everman (8-2) vs. Waco (4-6)
7:30 p.m. Friday, Waco ISD Stadium, Waco

Clint Horizon (6-4) vs. EP Bowie (7-3)
8 p.m. Friday, Clint Horizon

Lake Dallas (5-5) vs. Canyon Randall (8-2)
7 p.m. Friday, Sweetwater

Fort Worth Southwest (7-3) vs. Springtown (7-3)
7 p.m. Thursday, Pennington Field, Bedford

#17 Stephenville (5-5) vs. Crowley (5-5),
7:30 p.m. Friday, Weatherford

Region II
#39 Frisco Liberty (10-0) vs. Richardson Pearce (4-6)
Friday, 7:30 p.m. Plano

Dallas South Oak Cliff (9-1) vs. Dallas Lincoln (4-6)
7 p.m. Thursday, Kincaide Stadium, Dallas

#14 Sulphur Springs (8-2) vs.#40 Jacksonville (7-3)
7 p.m. Thursday, Tyler

#42 Corsicana (7-3) vs. #37 Bastrop (7-3)
7 p.m. Thursday, Waco Midway

#7 Dallas Highland Park (10-0) vs. Frisco Centennial (6-4)
7:30 p.m. Friday, Standridge Stadium, Carrollton

Dallas Hillcrest (7-2) vs. Dallas Seagoville (6-4)
7:30 Friday, Kincaide Stadium, Dallas

#18 Whitehouse (8-2) vs. Royse City (3-7)
7:30 p.m. Friday, Lindale

#36 Hutto (9-1) vs. #47 Mesquite Poteet (8-2)
2 p.m. Saturday, Waco Midway

Region III
#2 Brenham (10-0) vs. Humble Kingwood Park (7-3)
2 p.m. Saturday, Turner Stadium, Humble

#19 Dayton (7-3) vs. Livingston (7-3)
7 p.m. Saturday, Thomas Center, Beaumont

Houston Yates (8-2) vs. Houston Kashmere (4-6)
7:30 p.m. Thursday, Butler Stadium, Houston

#33 El Campo (9-0) vs. #28 LaMarque (6-3)
1 p.m. Saturday, Angleton

Willis (8-2) vs. Magnolia West (6-4)
6 p.m. Saturday, Woodforest Stadium, Shenandoah

#45 Port Neches-Groves (6-4) vs. Barbers Hill (7-3)
7:30 p.m. Friday, Thomas Center, Beaumont

Houston Washington (5-5) vs. Houston Sharpstown (4-6)
7 p.m. Friday, Butler Stadium, Houston

#21 Manvel (8-2) vs. #46 Rosenberg Terry (6-4)
7:30 p.m. Friday, Freeport

Region IV
#24 Cedar Park Vista Ridge (8-2) vs. Austin Travis (7-3)
Friday, 7:30 p.m. House Park of Nelson Field

#23 San Antonio Alamo Heights (8-2) vs. Medina Valley (5-5)
Friday, 7:30 p.m. Gustafson Stadium, San Antonio

San Antonio Edison (8-2) vs. #32 Gregory-Portland (8-2)
2 p.m. Saturday, Alamo Stadium, San Antonio

#29 CC Calallen (9-1) vs. #61 Mercedes (6-4)
7:30 p.m. Friday, CC Calallen

Austin Crockett (4-6) vs. Marble Falls (5-5)
Friday, 7:30 p.m. Marble Falls

#34 Boerne Campion (9-1) vs. #57 New Braunfels Canyon (6-4)
7 p.m. Thursday, Smithson Valley

#31 Port Lavaca Calhoun (7-3) vs. San Antonio Southside (6-3)
7:30 p.m. Friday, San Antonio Southside

Edcouch-Elsa (7-3) vs. #60 Alice (7-3)
7:30 p.m. Friday, Alice

What are your thoughts?