Lone Star Gridiron

Class 5A Bi-District Matchup & Locations

CLASS 5A Division I

Region I

Lubbock Monterey (2-8) vs. #56 El Paso El Dorado (7-3)
Saturday, 12 p.m. Grande Communications Stadium, Midland

#17 Midland (9-1) vs. #29 Arlington Bowie (7-3)
Saturday, 2 p.m. Jones Stadium, Lubbock

Duncanville (7-3) vs. Irving Nimitz (6-4)
Friday, 7:30 P.M. Vernon Newsome Stadium, Mansfield

#4 Coppell (10-0) vs. #47 Plano (7-3)
Saturday, 1 p.m. Cowboy Stadium, Coppell

San Angelo Central (4-6) vs. El Paso Franklin (8-2)
Saturday, 12 p.m. Ratliff Stadium, Odessa

#49 Odessa (5-5) vs. #32 Arlington Martin (8-2)
Friday, 7:30 p.m. Cravens Field, Arlington

#1 Euless Trinity (10-0) vs. South Grand Prairie (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Birdville FAAC, North Richland Hills

#7 Allen (9-1) vs. Justin Northwest (4-6)
Friday, 7:30 p.m. Ford Stadium, SMU

Region II

#22 Dallas Skyline (8-2) vs. #53 Garland (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Wildcat-Ram Stadium, Richardson

#20 DeSoto (8-2) vs. Bryan (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Tiger Stadium, Corsicana

#9 Klein Collins (10-0) vs. Conroe Oak Ridge (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Buddy Moorhead Stadium, Conroe

Georgetown (7-3) vs. Austin Bowie (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Burger Stadium, Austin

#55 McKinney Boyd (8-2) vs. Richardson (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Clark Stadium, Plano

#15 A&M Consolidated (9-1) vs. Tyler Lee (2-8)
Friday, 7:30 p.m. Ennis ISD Stadium, Ennis

#43 Klein Oak (7-3) vs. #5 The Woodlands (10-0)
Friday, 7:30 p.m. Woodforest Stadium, The Woodlands

#3 Round Rock Stony Point (10-0) vs. #28 Austin Westlake (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Kelly Reeves Athletic Complex (The Palace), Round Rock

Region III

Cypress Fairbanks (8-2) vs. Alief Elsik (4-6)
Friday, 7 p.m. Berry Stadium

#2 Katy (10-0) vs. Houston Bellaire (6-4)
Saturday, 1 p.m. Rhodes Stadium, Katy

#8 Galena Park North Shore (9-1) vs. Deer Park (7-3)
Friday, 7 p.m. Abshier Stadium, Deer Park High School

#36 Fort Bend Hightower (8-2) vs. #24 League City Clear Springs (8-2)
Friday, 7 p.m. The Rig, Pearland

#38 Cypress Creek (7-3) vs. Alief Hastings (6-4)
Friday, 7:00 p.m. Crump Stadium

#19 Katy Cinco Ranch (9-1) vs. #26 Houston Lamar (9-1)
Saturday, 1 p.m. Tully Stadium

#31 Beaumont West Brook (7-3) vs. Pasadena Dobie (8-2)
Saturday, 1 p.m. Carrol A. "Butch" Thomas ESC, Beaumont

Fort Bend Kempner (5-5) vs. #18 Pearland (10-0)
Friday, 7 p.m. Memorial Stadium, Alvin

Region IV

#30 Converse Judson (6-4) vs. #27 San Antonio Madison (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Comalander Stadium

San Antonio Stevens (7-3) vs. San Antonio Southwest (4-6)
Friday, 7:30 p.m. Southwest Stadium, San Amtonio

Laredo United (9-1) vs. McAllen (5-5)
Friday, 7:30 p.m. Student Activity Center, Laredo United

#34 Harlingen (10-0) vs. San Benito (4-6)
Friday, 7:30 p.m. Morrow Stadium, San Benito

#37 San Antonio Churchill (7-3) vs. San Antonio Wagner (4-6)
Friday, 7:30 p.m. Rutledge Stadium, Converse

San Antonio East Central (7-2) vs. San Antonio Warren (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Harlandale Memorial Stadium, San Antonio

#52 Mission Sharyland (9-1) vs. Del Rio (8-2)
Saturday 6 p.m. Heroes Stadium, San Antonio

Edinburg High (8-2) vs. Los Fresnos (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Aguilar Stadium, Los Fresnos

CLASS 5A Division II

Region I

Amarillo Tascosa (5-5) vs. El Paso Montwood (8-2)
Friday, 7 p.m. Grande Communications Stadium, Midland

#10 Abilene Cooper (9-1) vs. Arlington Lamar (5-5)
Friday, 7:30 p.m. Friday, Shotwell Stadium, Abilene

#23 Cedar Hill (7-3) vs. Hurst L.D. Bell (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Irving Schools Stadium, Irving

#13 Denton Guyer (8-2) vs. #42 Flower Mound Marcus (8-2)
Thursday, 7:30 p.m. Marauder Stadium, Flower Mound

#48 Amarillo (8-2) vs. #41 El Paso Coronado (7-3)
Friday, 7 p.m. Ratliff Stadium, Odessa

#54 Arlington (7-3) vs. #11 Abilene (7-3)
Friday, 7:30 p.m. UTA Maverick Stadium, Arlington

Colleyville Heritage (8-2) vs. Mansfield (8-2)
Friday, 7:30 p.m. Pennington Field, Bedford

#51 Flower Mound (7-3) vs. #21 Southlake Carroll (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Northwest ISD Stadium, Justin

Region II

#50 Richardson Lake Higlands (7-3) vs. South Garland (7-3)
Saturday, 12 p.m., Ford Stadium, SMU

#16 Longview (6-4) vs. Belton (7-3)
Saturday, 7:30 p.m. Kincaide Stadium, Dallas

#44 Tomball (8-2) vs. Humble Kingwood (3-7)
Friday, 7:00 p.m. Thorne Stadium, Houston

Round Rock Westwood (7-3) vs. #39 Austin Anderson (6-4)
Friday, 7:30 p.m. House Park, Austin

#57 Garland Rowlett (8-2) vs. Dallas Jesuit (6-4)
Saturday, 4 p.m. Ford Stadium, SMU

#25 Copperas Cove (9-1) vs. Mesquite Horn (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Tarleton State Memorial Stadium, Stephenville

#40 Klein (6-4) vs. #6 Lufkin (9-1)
Saturday, 2 p.m. Abe Martin Stadium, Lufkin

Leander (5-5) vs. Austin High (4-6)
Friday, 7:30 p.m. Bible Stadium, Leander

Region III

Cypress Woods (8-2) vs. Houston Eisenhower (6-4)
Saturday, 6 p.m. Berry Center, Houston

Katy Taylor (5-5) vs. Houston Chavez (6-4)
Friday, 7 p.m. Rhodes Stadium, Katy

#46 La Porte (8-2) vs. South Houston (5-5)
Friday, 7 p.m. Galena Park ISD Stadium, Galena Park

Fort Bend Travis (6-4) vs. League City Clear Creek (7-3)
Saturday, 7 p.m. Memorial Stadium, Pasadena

Cypress Ridge (6-4) vs. Alief Taylor (9-1)
Friday, 7 p.m. Pridgeon Stadium, Houston

Houston Memorial (5-5) vs. Houston Madison (6-4)
Saturday, 2 p.m. Butler Stadium, Houston

Pasadena Memorial (6-4) vs. Port Arthur Memorial (7-3)
Saturday, 1 p.m. Galena Park ISD Stadium, Galena Park

#58 Fort Bend Elkins (7-3) vs. Dickinson (5-5)
Friday, 7 p.m. Sam Vitanza Stadium, Dickinson

Region IV

#14 Cibolo Steele (8-2) vs. #35 San Antonio Roosevelt (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Heroes Stadium

#33 San Antonio Brandeis (9-1) vs. Corpus Christi King (5-5)
Friday, 7:30 p.m. Dub Farris Stadium, San Antonio

Eagle Pass (8-2) vs. McAllen Memorial (7-3)
Saturday, 5 p.m. Student Activity Center, Laredo

PSJA Memorial (8-2) vs. Brownsville Pace (7-3)
Friday, 7:30 p.m. Sams Stadium, Brownsville Pace

#12 San Antonio MacArthur (9-1) vs. #45 New Braunfels (6-4)
Friday, 7:30 p.m. Unicorn Stadium, New Braunfels

Corpus Christi Carroll (6-4) vs. San Antonio O’Connor (4-6)
Saturday 2 p.m. Dub Farris Stadium, San Antonio

Laredo Alexander (8-2) vs. McAllen Rowe (5-5)
Friday, 7:30 p.m. Memorial Stadium, McAllen Rowe

Pharr-San-Juan-Alamo (6-4) vs. Weslaco (9-1)
Friday, 7:30 p.m. Lackey Stadium, Weslaco

What are your thoughts?