Lone Star Gridiron

Class 1A Area Round Matchups and Locations

DIVISION I

Region I

Sunray (10-0) vs. Seymour (8-3), 7:30 p.m. Nov. 18, Wolfforth

Sundown (10-0) vs. Quanah (8-3), 5 p.m. Nov. 18, Plainview

Albany (10-0) vs. Canadian (8-3), 7:30 p.m. Nov. 18, Lubbock Cooper HS

Panhandle (8-2) vs. Stamford (9-2), TBD

 

Region II

Muenster (10-0) vs. Riesel (8-3), TBD

Bosqueville (7-3) vs. Lindsay (7-4), TBD

Clarksville (9-1) vs. Valley Mills (9-2), 7:30 p.m. Nov. 18, Mabank

Mart (8-2) vs. Collinsville (8-3), TBD

 

Region III

Price Carlisle (10-0) vs. Thrall (6-5), 3:30 pm Saturday, @ Lumpkins Stadium in Waxahachie

Lovelady (9-1) vs. Alto (8-3), TBD

Garrison (9-1) vs. Pineland West Sabine-Moody winner, TBD

Normangee (7-3) vs. Big Sandy (8-3), TBD

 

Region IV

Mason (10-0) vs. La Villa (4-6), 7:30 p.m. Nov. 18, San Antonio's Harlandale Stadium

Ganado (10-0) vs. Goldthwaite (7-4), 7:30 p.m. Nov. 18, Elgin

Bracketville (4-6) vs. Shiner (6-5), 7:30 p.m. Nov. 18, Somerset

Ben Bolt (9-1) vs. Winters (8-3), 6 p.m. Nov. 19, at Llano

DIVISION II

Region I

Vega (3-7) vs. Bovina (4-7), 7:30 p.m. Nov. 18, Canyon's Kimbrough Stadium

Springlake-Earth (5-5) vs. Wheeler-Booker winner, TBD

Morton (6-3) vs. Memphis (6-5), 4 p.m. Nov. 18, Bushland

Wellington (10-0) vs. Farwell (8-3), 7 p.m. Nov. 17, Canyon's Kimbrough Stadium
Region II

McCamey (7-3) vs. Munday (9-2), 2 p.m. Nov. 19, Sweetwater

Crosbyton (7-3) vs. Van Horn (7-3), 7:30 p.m. Nov. 18, Andrews

Bronte (9-1) vs. Electra (6-5), 7:30 p.m. Nov. 17, Breckenridge

Windthorst (8-1) vs. Iraan-Miles winner, TBD
Region III
Gorman (5-5) vs. Mount Enterprise (9-1), 1:30 p.m. Nov. 19, Groesbeck

Detroit (7-3) vs. Chilton (7-4), 7:30 p.m. Nov. 18, Crandall

Hubbard (8-2) vs. Beckville (3-7), TBD

Tenaha (9-0) vs. Bremond (4-7), TBD
Region IV

Granger (9-1) vs. Pettus (9-2), 7:30 p.m. Nov. 18, Fischer

D'Hanis (8-2) vs. Burton (9-2), TBD

Evadale (6-4) vs. Bruni (6-4), 7:30 p.m. Nov. 18, Manor

Falls City (8-2) vs. Milano (10-1), TBD

What are your thoughts?