Lone Star Gridiron

2011 11-2A DI All-District Teams

MVP - Andujawn Smith -- Crockett (Sr.) QB Unanimous;

DEFENSIVE MVP, -, D'Vaughan Le – Crockett (Sr.) Strong Safety;

OFFENSIVE MVP -, Jacob Teague -- Malakoff (Sr.) QB;

NEWCOMER -, Jeffrey Wilson -- Elkhart (Soph.) Tailback;

COACH OF THE YEAR - Paul Parsons --Crockett

 

 

 

 1st TEAM OFFENSE

Kicker, Cesar Garcia -Malakoff (Jr.); Gabriel Leon – Troup (Jr.);

Punter, Brock Grigsby – Troup (Sr.) Unanimous,;

QB, Brock Grigsby – Troup (Sr.), Unanimous;

Fullback, Tate Taylor - Malakoff (Jr.); Michael Davis – Troup (Jr.);

Tailback, Denell Parker –Crockett (Sr.) Unanimous; Seth Gibson – Troup (Jr.);

Wide Receiver, Dominique Wheeler - Crockett (Sr.) Unanimous;  Kameron Fletcher - Malakoff (Sr.);  Larry Busby - Teague (Sr.);, Jame Jiles - Troup (Sr.);

Tight End, Pat Ward – Trinity (Soph.);

Center, Alex Hall –Troup (Jr.) Unanimous;

Guard, Tevin Collins - Crockett (Jr.);  T.K. Acol –Malakoff (Soph.); Shaquille Rollins – Troup (Jr.);

Tackle, J'Lynt English –Crockett (Sr.) Unanimous;  Dustin Higgs – Malakoff (Sr.);

Deep Snapper, Garrett Airheart – Malakoff (Sr.)

 

 

 

1st TEAM DEFENSE

Cornerback, K.B. Hansborough – Crockett (Sr.);  Kash Armstrong - Malakoff (Sr.); Kendall Busby – Teague (Sr.);

Safety, Michael McKnight –Crockett (Jr.);  Larry Busby –Teague (Sr.); D'Andre Hawkins – Troup (Sr.);

Defensive End, Garrett Airheart –Malakoff (Sr.);  Trae Bell –Teague (Jr.); Michael Davis – (Jr.);

Defensive Tackle, Zack Stone –Crockett (Sr.) Unanimous;  Corey Reid –Teague (Sr.) Unanimous;

Outside Linebacker, Devin Chambers –Crockett (Jr.);  Dustin Higgs - Malakoff (Sr.); Dustin Hunt – Teague (Sr.);

Inside Linebacker, C.J. Wheeler – Crockett (Sr.) Unanimous;  Kelton Henderson –Teague (Jr.);  Kirby Brooks, --Trinity (Sr.) Unanimous

 

 

 

2nd TEAM OFFENSE

Kicker, Juan Barrientos –Crockett (Jr.);

Punter, Daryl Brooks –Teague (Jr.);

QB, Daryl Brooks –Teague (Jr.);

Fullback, Kirby Brooks – Trinity (Sr.);

Tailback, Damontes Dowell –Malakoff (Soph.);  William Graham – Teague (Jr.); Tarlus Davis –Trinity (Jr.);

Wide Receiver, Kash Armstrong –Malakoff (Sr.);  Evan Goodwin – Teague (Jr.);  Aaron Gibson - Trinity (Jr.);

Tight End, Holden Currie – Trinity (Jr.); Dakota Deese – Troup (Soph.);

Center, Jordan White –Elkhart (Jr.); Blake Spears –Teague (Sr.); Josh Valenta – Trinity (Soph.);

Guard, Pete Commander – Teague (Sr.);  Tristen Wadsworth –Troup (Soph.);

Tackle, Thomas Hickman – Crockett (Soph.);  David Havlik – Malakoff (Jr.); Ty Tunstall –Teague (Jr.);

Deep Snapper, Jon-Michael Gordon – Elkhart (Jr.); Kelton Henderson – Teague (Jr.)

 

 

 

2nd TEAM DEFENSE

Cornerback, Jaderrion Simon –Crockett (Jr.);  Casey Samuels –Teague (Sr.);

Safety, Kameron Fletcher – Malakoff (Sr.);  William Madden – Teague (Jr.);

Defensive End, Steven Smith, – Trinity (Sr.);  Wesley Thompson – Troup (Jr.);

Defensive Tackle, Jaylon Bizor - Crockett (Jr.);  Keonte Ross –Malakoff (Jr.);

Outside Linebacker, Milton Warren – Crockett (Sr.);  Cesar Garcia – Malakoff (Jr.); Anthony Adkins – Troup (Jr.);

Inside Linebacker, Adrian Dupree – Crockett (Sr.);  Tate Taylor - Malakoff (Jr.);  Pat Ward –Trinity (Soph.); Jacob Beaty – Troup (Jr.)

 

 

 
Honorable Mention

Darius Barber –Crockett (Soph.); Matthew Clark –Crockett (Sr.); Brandon Vasquez – Crockett (Jr.); Jacob Cheatham –Elkhart (Jr.); Trevor Flores –Elkhart (Sr.); Coulton Lindeman – Elkhart (Sr.); Levi Smith – Elkhart (Jr.); Tevin White – Elkhart (Sr.); Matthew Bullock –Malakoff (Sr.); Jordan Harris –Malakoff (Jr.); Randy Mullins –Malakoff (Jr.); Jesse Ochoa –Malakoff (Jr.); Terrance Scott –Malakoff (Soph.); Gary Dyer –Teague (Jr.); Brad Gauntt –Teague (Sr.); Ryan Lynch –Teague (Sr.); Daniel Price – Teague (Sr.); Casey Augustino –Trinity (Sr.); Cody Case –Trinity (Sr.); Dean Cole –Trinity (Sr.); George Drake –Trinity (Sr.); Josue Lopez –Trinity (Jr.); James Lowe –Trinity (Jr.); Jacoby Mitchell –Trinity (Sr.); Justin Calley –Troup (Sr.); Austin Chambers –Troup (Jr.); Marcus Davis –Troup (Soph.); D'Zavier Harriss – Troup (Jr.); Brandon Herron –Troup (Soph.); Hitachi Lydia –Troup (Soph.); An'freenee Ross – Troup (Soph.); Kody Welch – Troup (Jr.)

What are your thoughts?