Lone Star Gridiron

2011 23-3A All-District Teams

MVP: Kadarius Baker, jr., QB, Navasota.

Offensive MVP: Joseph Glenn, jr., RB, Giddings.

Defensive MVP: LaPear Willrich, sr., DL, Giddings; Will Imhoff, jr,. LB, Navasota.

Newcomer of the year: Cassel Tezeno, soph., WR, La Grange; Austin Caffey, soph., WR, Rockdale.

Coach of the year: Lee Fedora, Navasota.

 

 

 

FIRST-TEAM OFFENSE

Quarterback: Ethan Brinkley, jr., Rockdale; Coltyn Brown, sr., Smithville.

Running back: DaAaron Jackson, jr., Smithville; Deon Hickey, jr., Giddings; Jacob Malek, jr., Navasota.

Wide receiver: Cassel Tezeno, soph., La Grange; Solomon McGinty, jr., Navasota; Austin Collins, jr., Navasota; Cody Skubal, sr., Rockdale.

Tight end: Deon Hutchinson, sr., Giddings.

Linemen: Chad Childs, sr,. La Grange; Patrick David, sr., Rockdale; Kyle Orlando, sr,. Navasota; Josh Thomas, sr., Navasota; Mason Morris, sr., Smithville; LaPear Willrich, sr., Giddings.

Kicker: Michael Rangel, jr., Giddings; Marco Cerda, soph., La Grange.

Returner: Joseph Glenn, jr., Giddings.

 

 

 

FIRST-TEAM DEFENSE

Linemen: Jeremy Mowdy, sr., Smithville; Kegan Bledsoe, jr., Smithville; Deon Hutchinson, sr., Giddings; Robert Kitchen, sr., La Grange; Josh Thomas, sr,. Navasota; Koltyn Woolverton, sr., Rockdale.

Linebacker: Brent Haas, sr., Giddings; Kolby Kolek, jr., La Grange; Jaylyin Minor, jr., Navasota; James David, soph., Rockdale; Denton Cooper, sr., Smithville; Antwan Heath, jr., Caldwell.

Defensive back: Jacob Malek, sr., Navasota; Xavier Creeks, jr., Navasota; Jacob Krchnak, sr., Giddings; Jamil Jackson, sr., Giddings;

Punter: Jamie Swartz, sr., Smithville.

 

 

 

SECOND-TEAM OFFENSE

Quarterback: Jackie Wade, sr., Giddings; Logan Vinklarek, jr., La Grange.

Running back: Junorman Harrison, sr., Caldwell; Chance Supak, sr., La Grange.

Wide receiver: Zach Garza, sr., Rockdale; Keith Jaynes, sr., Smithville; Garry Cooper, sr., Giddings.

Tight end: Bryce Helmcamp, jr., Smithville.

Linemen: Kyle Stovall, sr., Smithville; Autra Maxey, sr., Navasota; Zachary Ledwik, soph., La Grange; Josh Pelzel, soph., Rockdale; Adrian Jaimes, jr., Smithville; Pierce Shelton, sr., Giddings; Gene Wisniewski, sr., Caldwell.

Kicker: Cesar Barron, sr., Navasota; Noe Zelaya, jr., Rockdale.

Returner: Gray Morris, jr., Smithville.

 

 

 

SECOND-TEAM DEFENSE

Linemen: Patrick David, sr., Rockdale; Trey Cook, jr., La Grange; Michael Chapple, sr., Giddings; Jake Bauerk jr., Navasota; Kendrick Armstread, sr., Navasota; Konnor Hurta, jr., Smithville.

Linebacker: Ruben Valadez, sr,. Navasota; Jeremy Kadlecek, jr., Smithville; Tyler McCoy, sr., Giddings; Sky Sgovio, sr., La Grange; Marcus Hayes, jr., Rockdale.

Defensive back: Greg Haywood, jr., Giddings; Khalil McCathern, soph, Smithville; Chance Supak, sr., La Grange; Zach Garza, sr,. Rockdale.

Punter: Jackie Wade, sr., Giddings

What are your thoughts?