Lone Star Gridiron

Class 2A Bi-District Playoffs 2015

Texas high school football scores predictions

Class 2A Texas High School Football

(Check back often as results are added)

Division I

Region I

  • Canadian 70, Hale Center 15
  • Stamford (9-1) vs. Ozona, 2 p.m. Saturday, San Angelo
  • New Deal vs. Panhandle (6-4), 7 p.m. Friday, Happy State Bank Field at Kimbrough Memorial Stadium
  • Anson 44, Christoval 6
  • Windthorst 34, Forsan 12
  • Abernathy (6-4) vs. Wellington (5-5), 7 p.m. Friday, Randall HS
  • Hawley (9-1) vs. Anthony, 7:30 p.m. Friday, Pecos
  • Stratford (9-1) vs. Floydada (4-6), 7 p.m. Friday, Bushland

Region II

  • Valley View 41, Wolfe City 14
  • Tolar vs. Mart, 7:30 p.m. Friday at Waxahachie’s Lumpkins Stadium
  • Bells vs. Clarksville, 7 p.m. Thursday at Cooper’s Bulldog Stadium
  • Bosqueville vs. Hico, 7:30 p.m. Friday at Robinson’s Rocket Stadium
  • Goldthwaite 42, Axtell 21
  • Alvord 44, Quinlan Boles 19
  • De Leon vs. Crawford, 7:30 p.m. Friday at Granbury
  • Bogota Rivercrest vs. Blue Ridge, 7:30 p.m. Friday at Cooper’s Bulldog Stadium

Region III

  • Harleton 27, Pineland West Sabine 22
  • Centerville 48, Grapeland 35
  • Big Sandy vs. Shelbyville, 7:30 p.m. Friday at Carthage’s Bulldog Stadium
  • Anderson-Shiro vs. Price Carlisle, 7 p.m. Friday at Palestine’s Panther Stadium
  • Groveton vs. Alto, 7:30 p.m. Madisonville’s Mustang Stadium
  • Beckville 56, Gladewater Union Grove 0
  • Lovelady 56, Cayuga 14
  • San Augustine vs. Ore City, 7:30 p.m. Friday at Henderson’s Lion Stadium

Region IV

  • Shiner 68, Riviera Kaufer 0
  • Refugio 54, La Villa 0
  • London vs. Flatonia, 7 p.m. Friday at Refugio H.S.
  • Holland vs. Harper, 7:30 p.m. Friday at Buda Hays
  • Rosebud-Lott vs. Mason, 7:30 p.m. Friday at Austin’s Burger Stadium
  • Weimar vs. Three Rivers, 7:30 p.m. Saturday at Victoria
  • Moody vs. Johnson City, 7:30 p.m. Friday at Liberty Hill
  • Junction 21, Thrall 20

Division II

Region I

  • Sudan vs. Sunray, 7 p.m. Friday at Amarillo’s Wildcat Stadium
  • Memphis 40, Smyer 14
  • Gruver vs. Vega, 7 p.m. Friday at Stinnett’s Comanche Field
  • Quanah 53, Plains 0
  • Sundown vs. Crosbyton, 7 p.m. at Lamesa’s Tornado Stadium
  • Shamrock vs. Farwell, 1 p.m. Saturday at Amarillo’s Bivins Stadium
  • Seagraves vs. Lockney, 8 p.m. Friday at Lubbock’s Lowrey Field
  • Wheeler 31, Springlake-Earth 27

Region II

  • Seymour vs. Cross Plains, 7:30 p.m. Friday in Sweetwater
  • Baird vs. Electra, 7:30 p.m. Friday at Jacksboro ISD Stadium
  • Menard 13, Eldorado 0
  • Miles vs. Iraan, 4 p.m. Friday, Midland’s Grande Communications Stadium
  • Hamlin vs. Santo, 7:30 p.m. Friday at Abilene’s McMurry University
  • Albany vs. Haskell, 7 p.m. Friday at Jim Ned H.S.
  • Bronte vs. Van Horn, 7:30 p.m. Friday at Crane’s El Ave Stadium
  • Roscoe 68, Wink 31

Region III

  • Meridian vs. Muenster, 7:30 p.m. Friday at Springtown’s Porcupine Stadium
  • Iola 27, Timpson 0
  • Celeste vs. Hubbard, 7:30 p.m. Friday at Forney’s City Bank Stadium
  • Maud 28, Evadale 25
  • Tenaha 63, Colmesneil 14
  • Era vs. Italy, 7:30 p.m. Friday at Joshua
  • Overton vs. Normangee, 7:30 p.m. Friday at Whitehouse
  • Chilton vs. Lindsay, 7:30 p.m. Friday at Saginaw

Region IV

  • Bruni vs. Leakey, 7:30 p.m. Thursday at Dilley H.S.
  • Benavides vs. La Pryor, 7:30 p.m. Friday at Hondo H.S.
  • Falls City 50, Burton 13
  • Bremond 61, Kenedy 6
  • Rocksprings vs. Woodsboro, 7:30 p.m. at Jourdanton’s Indian Stadium
  • D’Hanis 34, Agua Dulce 0
  • Louise 55, Granger 20
  • Yorktown 38, Milano 12

You found Premium Content!

To see more

SIGN IN or JOIN NOW!

What are your thoughts?