Lone Star Gridiron

Class 3A Area Playoffs 2015

Class 3A Texas High School Football

(Check back often as results are added)

Division I

Region I

  • Muleshoe vs. Breckenridge, 7 p.m. Friday at Big Spring
  • Shallowater vs. Bowie, 7 p.m. Thursday at Snyder’s Tiger Stadium
  • Wall vs. Littlefield, 7 p.m. Friday at Snyder’s Tiger Stadium
  • Brock vs. Denver City, 7:30 p.m. Friday at Weatherford

Region II

  • Pottsboro vs. White Oak, 7:30 p.m. Friday at Terrell
  • Sunnyvale vs. Daingerfield, 7:30 p.m. Friday at Lindale
  • Big Sandy Harmony vs. Callisburg, 7:30 p.m. Friday at Paris
  • Mineola vs. Whitesboro, 7:30 p.m. Friday at Greenville

Region III

  • Grandview vs. East Chambers, 7:30 p.m. Friday at A&M Consolidated
  • Cameon Yoe vs. Malakoff, 7:30 p.m. Friday at Waco ISD Stadium
  • Teague vs. Rockdale, 7:30 p.m. Friday at UMHB
  • Kirbyville vs. West, 7 p.m. Friday at Huntsville’s Bowers Stadium

Region IV

  • Luling vs. Goliad, 7:30 p.m. Friday at San Antonio’s Harlandale ISD Stadium
  • Edna vs. Mathis, 7:30 p.m. Friday at Victoria Memorial Stadium
  • Hallettsville vs. Hitchcock, 7:30 p.m. Friday at Rosenberg’s Traylor Stadium
  • Aransas Pass vs. Altair Rice, 7:30 p.m. Friday at Karnes City

Division II

Region I

  • Idalou vs. Colorado City, 7:00 p.m. Thursday at Andrews
  • Cisco vs. Coleman, 7:30 p.m. Friday at Brownwood
  • Post vs. Henrietta, 7:30 p.m. Friday at Clyde
  • Sonora vs. Eastland, 7 p.m. Thursday at Sweetwater

Region II

  • Howe vs. West Rusk, 7 p.m. Friday at Forney’s City Bank Stadium
  • Leonard vs. Paul Pewitt, 7:30 p.m. Friday at Prairiland
  • Arp vs. Lone Oak, 7:30 p.m. Friday at Van’s Memorial Stadium
  • Waskom vs. Gunter, 7:30 p.m. at Mount Pleasant

Region III

  • Dublin vs. Corrigan-Camden, 7:30 p.m. Friday at Buffalo
  • Jarrell vs. Crockett, 7:30 p.m. Friday at Groesbeck
  • Newton vs. Marlin, 7:30 p.m. Friday at Palestine’s Wildcat Stadium
  • Franklin vs. Clifton, 7:30 p.m. Friday at Waco Midway

Region IV

  • East Bernard vs. Santa Gertrudis, 7:30 p.m. Friday at Seguin
  • Blanco vs. Taft, 7:30 p.m. Friday at San Antonio’s Gustafson Stadium
  • Odem vs. Tidehaven, 7:30 p.m. Friday at Edna
  • Hebbronville vs. Boling, 7:30 p.m. Friday at Beeville

Call the fan feedback line 713-568-6361 and lets hear what you have to say!

Direct Download Link

You found Premium Content!

To see more

SIGN IN or JOIN NOW!

What are your thoughts?