Lone Star Gridiron

Class 6A Area Playoffs 2015

Class 6A Texas High School Football

(Check back often as dates/times/scores are added)

Division I

Region I

  • Amarillo Tascosa vs. Odessa Permian, 1 p.m. Saturday at Lubbock’s Lowery Field
  • Denton Ryan vs. South Grand Prairie, 5:30 p.m. Friday at Arlington’s AT&T Stadium
  • Amarillo vs. Arlington Martin, 7 p.m. Friday at Wichita Falls Memorial Stadium
  • Allen vs. DeSoto, 9 p.m. Friday at Arlington’s AT&T Stadium

Region II

  • Dallas Skyline vs. Rowlett, 2 p.m. Saturday at Mesquite Memorial Stadium
  • Round Rock Cedar Ridge vs. Humble Atascocita, 7:30 p.m. Friday at Round Rock’s Kelly Reeves Complex
  • North Mesquite vs. Killeen Shoemaker, 5:30 p.m. Saturday at Arlington’s AT&T Stadium
  • Westlake vs. The Woodlands, 3 p.m. Saturday at Bryan’s Merrill Green Stadium

Region III

  • Cy Falls vs. Houston Bellaire, 1 p.m. Saturday at Houston’s TDECU Stadium
  • Galena Park North Shore vs. Clear Springs, 7 p.m. Friday at League City’s CCISD Veterans Memorial Stadium
  • Aldine Eisenhower vs. Houston Lamar, 1 p.m. Saturday at Houston’s Delmar Stadium
  • Pearland vs. Dickinson, 2 p.m. Saturday at Houston’s NRG Stadium

Region IV

  • Converse Judson vs. San Antonio O’Connor, 7:30 p.m. Friday at Converse’s Rutledge Stadium
  • Laredo United vs. Weslaco, 7:30 p.m. Friday at Corpus Christi’s Cabaniss Field
  • Smithson Valley vs. San Antonio Stevens, 7:30 p.m. Friday at San Antonio’s Comalander Stadium
  • McAllen Memorial vs. Harlingen, 7:30 p.m. Friday at Harlingen’s Boggus Stadium

Division II

Region I

  • El Paso Americas vs. San Angelo Central, 7:30 p.m. Friday at Midland’s Grande Communications Stadium
  • Denton Guyer vs. Southlake Carroll, 7:30 p.m. Friday at Allen’s Eagle Stadium
  • El Paso Eastwood vs. Arlington Lamar, 7 p.m. Friday at Odessa’s Ratliff Stadium
  • Flower Mound Marcus vs. Mansfield, 7:30 p.m. Friday at Birdville

Region II

  • Dallas Jesuit vs. Rockwall, 7:30 p.m. Friday at Murphy’s Kimbrough Stadium
  • Pflugerville Hendrickson vs. Spring, 7 p.m. Friday at College Station HS
  • Highland Park vs. Hewitt Midway, 2 p.m. Saturday at Arlington’s AT&T Stadium
  • Lake Travis vs. Spring Westfield, 2 p.m. Saturday at Brenham’s Cub Stadium

Region III

  • Cy Ranch vs. Katy, 7 p.m. Friday at Houston’s Tully Stadium
  • Pearland Dawson vs. Friendswood, 7:30 p.m. Friday at Houston’s NRG Stadium
  • Cy Creek vs. Houston Strake Jesuit, 7 p.m. Friday at Houston’s Crusader Stadium
  • Manvel vs. Clear Creek, 7 p.m. Friday at Pasadena Memorial Stadium

Region IV

  • Cibolo Steele vs. San Antonio Brennan, 2 p.m. Saturday at San Antonio’s Heroes Stadium
  • Del Rio vs. Weslaco East, 2 p.m. Saturday at San Antonio’s Alamo Stadium
  • Schertz Clemens vs. San Antonio Brandeis, 7:30 p.m. Friday at the Alamodome
  • Laredo Alexander vs. San Benito, 7 p.m. Friday, Corpus Christi's Wildcat Stadium

Call the fan feedback line 713-568-6361 and lets hear what you have to say!

Direct Download Link

You found Premium Content!

To see more


What are your thoughts?