Lone Star Gridiron
Don't Miss

2017 Bi-District Playoff Scores Friday 11-17-17

CLASS 6A, DIVISION I

Region I
Midland Lee 63, El Paso El Dorado 0
Arlington Lamar 49, Haltom 12
Euless Trinity 28, Plano 21 (OT)
Duncanville 62, Killeen Ellison 0
Odessa Permian 50, El Paso Coronado 17
Arlington Martin 62, Keller 0
Allen 48, Hebron 17
South Grand Prairie 37, Belton 34

Region II
Coppell 37, Rowlett 6
Mesquite Horn 45, Conroe Oak Ridge 24
Round Rock Cedar Ridge 63, Austin Akins 14
Sachse 49, Lake Highlands 28
Pflugerville Hendrickson 44, Austin Bowie 21

Region III
Katy 45, Fort Bend Travis 14
Humble Atascocita 58, Pasadena Memorial 7
Dickinson 35, Alief Hastings 20
Houston Lamar 14, Cypress Falls 10
Fort Bend Ridge Point 40, Katy Cinco Ranch 23
Galena Park North Shore 48, Deer Park 7
League City Clear Springs 54, Pearland 29

Region IV
Lake Travis 49, SA Madison 14
Converse Judson 55, vs. SA Northside Warren 14
SA Southwest 14, La Joya 7
Los Fresnos 34, Edinburg 14
SA Reagan 26, Buda Hays 25
SA Northside O'Connor 34, Schertz Clemens 24
McAllen Memorial 44, Laredo United South 6
San Benito 50, Edinburg North 7

CLASS 6A, DIVISION II

Region I
El Paso Montwood 42, Midland 35
Arlington 27, Keller Fossil Ridge 13
Southlake Carroll 42, McKinney 0
DeSoto 44, Copperas Cove 10
San Angelo Central 35, El Paso Pebble Hills 20
Mansfield 42, Keller Central 3
TC Byron Nelson 28, Denton Guyer 24
Waco Midway 46, Grand Prairie 18

Region II
Jesuit 79, Garland Lakeview 55
Longview 42, Beaumont West Brook 21
Round Rock Stony Point 45, Manor 0
Klein Collins 49, Spring Dekaney 9
Richardson Pearce 27, Garland Naaman Forest 21 (OT)
Lufkin 28, Rockwall-Heath 7
San Marcos 64, Round Rock Westwood 50
Spring Westfield 42, Houston Stratford 10

Region III
Cypress Fairbanks 49, Houston Westside 14
Houston Strake Jesuit 28, FB Hightower 10
Friendswood 35, Pearland Dawson 14
Houston Langham Creek 60, Houston Heights 15
Katy Taylor 14, Fort Bend Bush 0
Humble Kingwood 28, South Houston 21
Richmond George Ranch 24, Houston Clear Lake 8

Region IV
Austin Westlake, 62 SA MacArthur 14
Smithson Valley 37, SA Northside Jay 9y
Eagle Pass 52, McAllen 21
Edinburg Vela 34, Brownsville Hanna 32
Austin Vandegrift 28, SA Johnson 27
Cibolo Steele 31, SA Northside Brennan 3
Laredo Alexander 42, McAllen Rowe 17
Weslaco East 49, PSJA 13

CLASS 5A, DIVISION I

Region I
El Paso Andress 37, El Paso Bel Air 34
Lubbock Monterey 54, Amarillo 21
Denton Ryan 42, Fort Worth Brewer 17
Birdville 43, FW South Hills 0
El Paso Del Valle 49, El Paso Chapin 28
Lubbock Coronado 51, Canyon Randall 35
Northwest Eaton 26, Sherman 21
Colleyville Heritage 35, vs. Fort Worth Arlington Heights 21

Region II
Mansfield Summit 21, Crowley 2
Spruce 39, Molina 7
McKinney North 56, Frisco Centennial 14
Mansfield Lake Ridge 35, Burleson Centennial 27
Prosper 38, Frisco Wakeland 14
Mesquite Poteet 35, Marshall 30

Region III
Ennis 48, Waco 7
Magnolia 24, Cedar Park 20
Nederland 35, Porter 3
Manvel 49, Houston Madison 6
Temple 35, Corsicana 17
Magnolia West 42, Leander Rouse 31
Port Arthur Memorial 41, Humble Kingwood Park 7
Galveston Ball 22, Fort Bend Austin 17

Region IV
Boerne Champion 38, Austin High 28
Angleton 79, SA Highlands 14
CC Flour Bluff 28, SA Southside 2
Mission Memorial 25, Brownsville Lopez 17
Dripping Springs 59, Austin LBJ 29
CC Veterans Memorial 35, Eagle Pass Winn 0
Brownsville Memorial vs. Laredo Nixon (7-2), 6 p.m. Saturday, Alice

CLASS 5A, DIVISION II

Region I
El Paso Parkland 45, EP Burges 6
Lubbock Cooper 28, Dumas 27
Fort Worth Boswell 39, Denison 35
Richland 62, Fort Worth Southwest 31
EP Eastlake 56, EP Jefferson 13
Abilene Cooper 63, Plainview 14
Aledo 72, Wichita Falls Rider 13
Grapevine 55, Fort Worth YMLA 14

Region II
Waxahachie 58, Everman 21
South Oak Cliff 33, Seagoville 6
Frisco Lone Star 41, The Colony 16
Lovejoy 45, Sulphur Springs 29
Mansfield Legacy 42, Burleson 3
Kimball 35, Woodrow Wilson 14
Lake Dallas 37, Frisco Reedy 34
North Forney 60, Longview Pine Tree 21

Region III
A&M Consolidated 35, Whitehouse 7
Hutto 33, Brenham 21
New Caney 28, Vidor 21
Fort Bend Marshall 49, Houston Sterling 0
College Station 65, Jacksonville 0
Georgetown 29, Huntsville 7
Port Neches-Groves 72, Crosby 69
Texas City 24, Houston Waltrip 14

Region IV
Austin McCallum 37, Castroville Medina Valley 14
Rosenberg Terry 32, SA Sam Houston 8
Alice 44, Floresville 25
Mission Sharyland 59, Brownsville Pace 43
Kerrville Tivy 56, vs. Austin Crockett 7
Victoria West 45, SA Memorial 17
CC Calallen 56, Uvalde 21
Mercedes 68, Sharyland Pioneer 31

CLASS 4A, DIVISION I

Region I
Lubbock Estacado 45, Clint Mountain View 0
WF Hirschi 44, Brownswood 34
Andrews 48, Borger 21
Decatur 48, Abilene Wylie 34
Stephenville 52, Sanger 13
Pampa 53, Fabens 3
Argyle 56, Snyder 21
Levelland 28, Clint 0

Region II
Kennedale 59, Carrollton Ranchview 14
Van 35, Princeton 28
Midlothian Heritage 74, Lake Worth 12
Crandall 28, Paris 7
Texarkana Liberty-Eylau 49, Brownsboro 35
Dallas Carter 49, Mineral Wells 21
Kaufman 48, Anna 31
Springtown 53, Alvarado 30

Region III
Carthage 46, Huffman Hargrave 10
Freeport Brazosport 66, Houston Worthing 0
Silsbee 37, Center 17
Bay City 42, Houston Yates 14
Sealy 42, Houston North Forest 28
Henderson 31, Navasota 24
El Campo 53, Houston Kashmere 6
Kilgore 49, Little Cypress-Mauriceville 0

Region IV
Waco La Vega 26, Fredericksburg 7
Kingsville 28, La Vernia 6
Comal Canyon Lake 31, Gatesville 21
Pleasanton 32, Rio Grande City La Grulla 16
China Spring 48, Taylor 0
Rockport-Fulton 19, La Feria 14
Liberty Hill 50, Boerne 48

CLASS 4A, DIVISION II

Region I
Bushland 33, Midland Greenwood 19
Godley 32, Bridgeport 28
Seminole 43, Dalhart 6
Iowa Park 51, Waxahachie Life 14
Graham 59, Hillsboro 7
FMonahans 41, Denver City 21
Vernon 42, Glen Rose 28
Sweetwater 60, Perryton 14

Region II
Melissa 58, Lincoln 14
Rusk 48, Pittsburg 7
Gilmer 55, Diboll 40
Texarkana Pleasant Grove 21, Tatum 7
Aubrey 35, Canton 24
Jasper 56, Atlanta 28
Celina 63, Ferris 13

Region III
Salado 42, Columbus 14
Liberty 31, Shepherd 28
Fairfield 44, Giddings 2
Madisonville 42, Sour Lake Hardin-Jefferson 20
Lorena 42, Caldwell 25
West Orange-Stark 54, Brookshire Royal 0
Mexia 30, Gonzales 7

Region IV
Wimberley 56, Carrizo Springs 19
Sinton 49, Raymondville 28
Hondo 26, Pearsall 18
Sweeny 49, Orange Grove 0
Cuero 67, CC West Oso 10
Crystal City 20, Llano 14
Rio Hondo 42, Aransas Pass 7
Geronimo Navarro 42, Devine 7

CLASS 3A, DIVISION I

Region I
Shallowater 62, San Angelo Grape Creek 0
Brock 49, vs. Clyde 3
Wall 55, Friona 22
Tuscola Jim Ned 34, Bowie 29
Comanche 40, Boyd 14
Merkel 21, Brekenridge 14
Muleshoe 35, Crane 29

Region II
Whitesboro 36, Maypearl 26
Jefferson 69, Farmersville 30
Grandview 54, Pilot Point 7
Hughes Springs 27, Mineola 0
Kemp 45, Pottsboro 21
Commerce 35, White Oak 34
Sunnyvale 35, Van Alstyne 19

Region III
Teague 40, Cameron Yoe 14
East Chambers 35, Buna 12
Franklin 63, Groesbeck 49
orth Stadium
Woodville 52, Hempstead 14
Rockdale 46, Malakoff 33
Hitchcock 34, Trinity 22
West 41, McGregor 7

Region IV
Van Vleck 48, Marion 28
Mathis 20, San Diego 17
Yoakum 55, Universal City Randolph 8
George West 41, Bishop 0
Goliad 49, Santa Rosa 0
Hallettsville 47, Luling 0
Edna 33, Lago Vista 21

CLASS 3A, DIVISION II

Region I
Canadian 63, Stanton 6
Eastland 33, Reagan County 22
Colorado City 35, Tulia 14
Sonora 43, Coleman 0
Spearman 31, Coahoma 22
Cisco 41, Ballinger 13
Childress 44, Idalou 22

Region II
Holliday 48, Cooper 0
Edgewood 49, Hooks 14
Gunter 45, Henrietta 13
Daingerfield 41, Lone Oak 17
New Diana, 47 Winona 42
Leonard 40, Nocona 35
Big Sandy Harmony 42, Omaha Pewitt 0
Jacksboro 30, S&S Consolidated 0

Region III
New London West Rusk 42, Corrigan-Camden 7
Buffalo 35, Mildred 19
Newton 58, Arp 0
Rice 44, Bruceville-Eddy 22
Clifton 41, Marlin 29
Garrison 49, Elysian Fields 35
Hearne 56, Rio Vista 20
Waskom 42, Hemphill 18

Region IV
Lexington 51, Wallis Brazos 27
Odem 28, Stockdale 6
Tidehaven 34, Florence 7
Skidmore-Tynan 34, Natalia 31
CC London 34, Poth 26
East Bernard 63, Johnson City 21
Boling 27, Blanco 21

CLASS 2A, DIVISION I

Region I
Stratford 55, Floydada 7
Hawley 52, Christoval 0
New Deal 39, Sanford-Fritch 8
Post 39, Ozona 19
Panhandle 30, Abernathy 21
Stamford 69, Anthony 14

Region II
Collinsville 21, Seymour 20
Bosqueville 28, Hico 23
Valley View 69, Chico 19
Crawford 50, Riesel 21
De Leon 56, Italy 14
Celeste 48, Alvord 20
Mart 62, Goldthwaite3
Windthorst 46, Bells 42

Region III
Bogota Rivercrest 57, Hawkins 13
Lovelady 22, Alto 20
Centerville 20, Joaquin 10
San Augustine 55, Deweyville 6
Wolfe City 21, Gladewater Union Grove 20
Kerens 48, Linden-Kildare 20

Region IV
Thrall 40, Brackettville 14
Yorktown 51, La Villa 14
Mason 49, Rosebud-Lott 0
Shiner 61, Santa Maria 0
Refugio 57, Ben Bolt 0
Thorndale 48, Junction 7
Weimar 32, Three Rivers 19
Holland 40, Sabinal 7

CLASS 2A, DIVISION II

Region I
Gruver 64, Lockney 12
Seagraves 44, Sudan 6
Wellington 60, Shamrock 12
Farwell 39, Roscoe 32
Bovina 48, Tahoka 19
Clarendon 36, Vega 14
Hamlin 28, Springlake-Earth 14
Wheeler 39, Memphis 14

Region II
Menard 52, vs. Miles 20
Lindsay 62, Haskell 7
Albany 56, Irion County 16
Santo 27, Electra 18
Munday 47, Era 13
Wink 38, Winters 22
Muenster 42, Petrolia 6

Region III
Cumby 40, Hubbard 0
Grapeland 28, Evadale 27
Bremond 36, Clarksville 6
Timpson 57, Hull-Daisetta 36
Tenaha 74, Colmesneil 0
Dallas Gateway 34, Frost 14
Iola 51, Mount Enterprise 0
Maud 56, Meridian 51

Region IV
Burton 44, Center Point 0
Louise 26, Riviera Kaufer 23
La Pryor 32, Somerville 17
Flatonia 34, Bruni 24
Falls City 65, Agua Dulce 14
Rocksprings 20, Granger 14
Woodsboro 39, Runge 6
Milano 41, D'Hanis 0

CLASS A (SIX MAN), DIVISION I

Region I
Happy 56, Anton 8
Ropesville Ropes 62, Spur 16
Knox City 88, Lorenzeo 42
McLean 89, Nazareth 49

Region II
Borden County 60, Sterling City 0
Imperial Buena Vista 80, Veribest 28
Rankin 60, Water Valley 46
Garden City 68, Klondike 0

Region III
Zephyr 58, Medina 32
May 70, Forestburg 25
Bryson 47, Gorman 21
Jonesboro 64, Lometa 14

Region IV
Blum 45, Aquilla 40
Tioga 68, High Island 32
Coolidge 89, Avalon 63

CLASS A (SIX MAN), DIVISION II

Region I
Follett 48, Silverton 0
Petersburg 58, Amherst 27
Whitharral 64, Motley County 30
Turkey Valley 59, Lefors 6

Region II
Balmorhea 78, Wellman-Union 15
Blackwell 61, Guthrie 14
Jayton 54, Highland 30
Ackerly Sands 83, Grandfalls-Royalty 41

Region III
Crowell 61, vs. Lueders-Avoca 16
Strawn 60, Brookesmith 0
Moran 70, Valera Panther Creek 46
Aspermont 52, Chillicothe 0

Region IV
Richland Springs 70, Morgan 6
Milford 56, Buckholts 8
Oakwood 54, Calvert 50
Iredell 54, Cherokee 8

What are your thoughts?