Lone Star Gridiron

2017 Bi-District Playoff Scores Thursday 11-16-17

Class 6A Division I

Region I

Arlington Lamar 49, Haltom City 12

Region II

Round Rock Cedar Ridge 63, Austin Akins 14

Region IV

Los Fresnos 34, Edinburg 14

San Benito 50, Edinburg North 7

Class 6A Division II

Region II

Round Rock Stony Point 45, Manor 0

Region IV

Laredo Alexander 42, McAllen Rowe 17

Class 5A Division I

Region I

Denton Ryan 42, Fort Worth Brewer 17

Region II

Prosper 38, Frisco Wakeland 14

Region III

Magnolia West 42, Leander Rouse 31

Manvel 49, Houston Madison 6

Class 5A Division II

Region I

Aledo 72, Wichita Falls Rider 13

Grapevine 55, Fort Worth YMLA 14

Region II

Dallas Kimball 35, Dallas Wilson 14

Frisco Lone Star 41, The Colony 16

Region III

Fort Bend Marshall 49, Houston Sterling 0

Texas City 24, Houston Waltrip 14

Class 4A Division II

Region I

Graham 59, Hillsboro 7

Monahans 41, Denver City 21

Seminole 43, Dalhart 6

Sweetwater 60, Perryton 14

Region II

Celina 63, Ferris 13

Region III

Madisonville 42, Hardin-Jefferson 20

West Orange-Stark 54, Brookshire Royal 0

Region IV

Geronimo Navarro 42, Devine 7

Sinton 49, Raymondville 28

Class 4A Division I

Region I

Andrews 48, Borger 21

Lubbock Estacado 45, Clint Mountain View 0

Region II

Crandall 28, Paris 7

Dallas Carter 49, Mineral Wells 21

Midlothian Heritage 74, Lake Worth 12

Springtown 53, Alvarado 30

Texarkana Liberty-Eylau 49, Brownsboro 35

Region III

Bay City 42, Houston Yates 14

Carthage 46, Huffman Hargrave 10

El Campo 53, Houston Kashmere 6

Kilgore 49, Little Cypress-Mauriceville 0

Class 3A Division 1

Region I

Brock 49, Clyde 3

Shallowater 62, San Angelo Grape Creek 0

Region II

Kemp 45, Pottsboro 21

Region III

Teague 40, Cameron Yoe 14

Region IV

Edna 33, Lago Vista 21

Hallettsville 47, Luling 0

Class 3A Division II

Region I

Canadian 63, Stanton 6

Cisco 41, Ballinger 13

Colorado City 35, Tulia 14

Sonora 43, Coleman 0

Region II

Edgewood 49, Hooks 14

Gunter 45, Henrietta 13

Region III

Buffalo 35, Corsicana Mildred 19

Waskom 42, Hemphill 18

Region IV

Dilley 28, Hebbronville 27

Tidehaven 34, Florence 7

Class 3A Division II

Region III

West Rusk 42, Corrigan-Camden 7

Newton 58, Arp 0

Rice 44, Bruceville-Eddy 22

Class 3A Division I

Region I

Franklin 63, Groesbeck 49

Region III

West 41, McGregor 7

Class 2A Division I

Region IV

Shiner 61, Santa Maria 0

What are your thoughts?