Lone Star Gridiron
Don't Miss

Class 2A Area Games, Locations & Scores

2A Texas high school football playoffs UIL

DIVISION I

Region I

Stratford (10-1) vs. Hawley (8-3), 7 p.m. Friday, Lubbock Cooper

New Deal (10-1) vs. Post (8-3), 4 p.m. Friday, Littlefield

McCamey (10-1) vs. Panhandle (7-4), 7 p.m. Friday, Lubbock's Lowrey Field

Stamford (9-2) vs. Sundown (10-1), 3 p.m. Friday, Lubbock's Lowrey Field

Region II

Collinsville (7-4) vs. Bosqueville (6-5), 7 p.m. Friday, Springtown

Valley View (10-1) vs. Crawford (9-2), 7:30 p.m. Friday, Burleson

DeLeon (11-0) vs. Celeste (10-1), 6 p.m. Friday, Alvarado

Mart (10-1) vs. Windthorst (6-5), 2 p.m. Friday, Bedford's Pennington Field
FINAL: Mart 58, Windthorst 6

Region III

Bogata Rivercrest (11-0) vs. Lovelady (7-4), 7:30 p.m. Saturday, Athens

Big Sandy (10-1) vs. Centerville (8-3), 7:30 p.m. Friday, Bullard

San Augustine (11-0) vs. Wolfe City (9-2), 2 p.m. Friday, Palestine's Wildcat Stadium
FINAL: San Augustine 39, Wolfe City 7

Price Carlisle (8-3) vs. Kerens (7-4), 5:30 p.m. Saturday, Bullard

Region IV

Thrall (9-2) vs. Yorktown (7-4), 4 p.m. Friday, Giddings

Mason (11-0) vs. Shiner (8-2), 7 p.m. Friday, Pflugerville's Pfield Stadium

Refugio (9-1) vs. Thorndale (5-6), 2 p.m. Friday, Converse's Rutledge Stadium
FINAL: Refugio 47, Thorndale 13

Weimar (4-6) vs. Holland (9-2), 7 p.m. Friday, Seguin's Matador Stadium

DIVISION II

Region I

Gruver (9-2) vs. Seagraves (8-3), 6 p.m. Friday, Canyon's Kimbrough Stadium

Wellington (10-1) vs. Farwell (7-4), 1 p.m. Friday, Plainview
FINAL : Wellington 37, Farwell 0

Bovina (8-2) vs. Clarendon (10-1), 2 p.m. Friday, Canyon's Kimbrough Stadium
FINAL: Clarendon 26, Bovina 20

Hamlin (9-2) vs. Wheeler (6-5), 6 p.m. Thursday, Vernon

Region II

Menard (9-2) vs. Lindsay (9-2), 3 p.m. Saturday, Cisco

Albany (11-0) vs. Santo (7-4), 2 p.m. Friday, Abilene's Moore Stadium
FINAL: Albany 58, Santo 16

Munday (8-3) vs. Wink (7-4), 2 p.m. Friday, Roscoe
FINAL: Munday 54, Wink 12

Muenster (11-0) vs. Iraan (7-4), 7 p.m. Saturday, Brownwood

Region III

Cumby (7-4) vs. Grapeland (7-4), 7:30 p.m. Friday, Mabank

Bremond (10-1) vs. Timpson (9-2), 7 p.m. Friday, Palestine's Panther Stadium

Tenaha (11-0) vs. Dallas Gateway (4-7), 2 p.m. Friday at Mabank
FINAL: Tenaha 51, Gateway Charter 0

Iola (7-4) vs. Maud (5-6), 7 p.m. Friday, Palestine's Wildcat Stadium

Region IV

Burton (10-1) vs. Louise (3-8), 7 p.m. Friday, Missouri City's Hall Stadium

La Pryor (8-2) vs. Flatonia (6-4), 7:30 p.m. Friday, Jourdanton

Falls City (9-2) vs. Rocksprings (7-4), 7 p.m. Friday, Fredericksburg

Woodsboro (8-2) vs. Milano (10-1), 7 p.m. Friday, Marion

What are your thoughts?