Lone Star Gridiron

Class 4A Regional Games, Locations & Scores

UIL Texas high school football playoffs Class 4A

DIVISION I

Region I

Wichita Falls Hirschi (10-2) vs. Decatur (8-4) Friday 7:00pm at Denton’s Collins Stadium
FINAL : Wichita Falls Hirschi 58, Decatur 28

Stephenville (10-2) vs. Argyle (12-0) Friday 7:00pm at Mansfield’s Newsom Stadium
FINAL : Stephenville 31, Argyle 28

NEXT WEEK : Wichita Falls Hirschi (11-2) vs. Stephenville (11-2)

Region II

Kennedale (11-1) vs. Midlothian Heritage (12-0) Friday 7:00pm at Frisco’s Ford Center
FINAL : Kennedale 45, Midlothian Heritage 43

Texarkana Liberty-Eylau (7-5) vs. Kaufman (11-1) Friday 7:30pm at Royse City’s Royse City ISD Stadium
FINAL : Kaufman 38, Texarkana Liberty-Eylau 35

NEXT WEEK : Kennedale (12-1) vs. Kaufman (12-1)

Region III

Carthage (12-0) vs. Silsbee (7-4) Friday 7:30pm at Lufkin’s Martin Stadium
FINAL : Carthage 64, Silsbee 36

Henderson (10-2) vs. Kilgore (9-3) Friday 7:00pm at Longview’s Pirate Stadium
FINAL : Henderson 20, Kilgore 14

NEXT WEEK : Carthage (13-0) vs. Henderson (11-2)

Region IV

Waco La Vega (12-0) vs. Canyon Lake (10-2) Friday 7:30pm at Round Rock’s Reeves Stadium
FINAL : Waco La Vega 33, Canyon Lake 14

China Spring (9-3) vs. Liberty Hill (9-2) Friday 7:30pm at Killeen’s Buckley Stadium
FINAL : Liberty Hill 33, China Spring 28

NEXT WEEK : Waco La Vega (13-0) vs. Liberty Hill (10-2)

DIVISION II

Region I

Bushland (10-2) vs. Seminole (11-1) Friday 7:00pm at Lubbock’s Lowrey Field
FINAL : Bushland 49, Seminole 36

Graham (12-0) vs. Sweetwater (10-2) Friday 7:00pm at Abilene’s Anthony Field
FINAL : Graham 48, Sweetwater 28

NEXT WEEK : Bushland (11-2) vs. Graham (13-0)

Region II

Melissa (11-1) vs. Gilmer (10-2) Friday 7:30pm at Mesquite’s Memorial Stadium
FINAL : Melissa 35, Gilmer 23

Texarkana Pleasant Grove (12-0) vs. Celina (9-3) Friday 7:00pm at Suphur Springs’ Primm Stadium
FINAL : Texarkana Pleasant Grove 33, Celina 14

NEXT WEEK : Melissa (12-1) vs. Texarkana Pleasant Grove (13-0)

Region III

Salado (11-1) vs. Bellville (7-5) Saturday 8:00pm at San Antonio’s Alamodome

Madisonville (11-1) vs. West Orange-Stark (10-0) Friday 7:00pm at Porter’s Texan Drive Stadium
FINAL : West Orange-Stark 28, Madisonville 26

Region IV

Wimberley (11-1) vs. Sweeny (8-3) Friday 7:00pm at Brenham’s Cub Stadium
FINAL : Wimberley 42, Sweeny 17

Cuero (11-0) vs. Geronimo Navarro (11-1) Friday 7:30pm at San Antonio’s Heroes Stadium
FINAL : Cuero 38, Geronimo Navarro 24

NEXT WEEK : Wimberley (12-1) vs. Cuero (12-0)

What are your thoughts?