Lone Star Gridiron

Class 4A Bi-District Playoff Locations & Scores

DIVISION I

Region I

Lubbock Estacado 68, Clint Mountain View 7

Stephenville 66, Decatur 64 4 OT

Next Week: Lubbock Estacado (9-2) vs. Stephenville (7-3)

Andrews 61, Borger 20

Big Spring 35, Gainesville 17

Next Week: Andrews (10-1) vs. Big Spring (8-2)

Abilene Wylie 44, Wichita Falls Hirschi 0

Levelland 54, Clint 18

Next Week: Abilene Wylie (9-2) vs. Levelland (5-6)

Graham 52, Brownwood 11

Seminole 35, Fabens 0

Next Week: Graham (9-2) vs. Seminole (5-6)

Region II

Kennedale 62, Wilmer-Hutchins 20

Athens 47, Pittsburg 27

Next Week: Kennedale (11-0) vs. Athens (8-3)

Argyle 70, Lake Worth 7

Kaufman 42, Princeton 35

Next Week: Argyle (11-0) vs. Kaufman (5-6)

Texarkana Liberty-Eylau 48, Wills Point 19

Carrollton Ranchview 44, Alvarado 34

Next Week: Texarkana Liberty-Eylau (6-5) vs. Carrollton Ranchview (9-2)

Paris 30, Van 23

Sanger 31, Springtown 21

Next Week: Paris (7-4) vs. Sanger

Region III

Henderson 48, Silsbee 22

Columbia 57, Houston Wheatley 0

Next Week: Henderson vs. Columbia (10-1)

Jasper 34, Kilgore 6

Stafford 33, Sealy 3

Next Week: Jasper (8-3) vs. Stafford (8-3)

Navasota 55, Needville 15

Tyler Chapel Hill 57, Huffman Hargrave 43

El Campo 49, Houston Furr 6

Carthage 10, Little Cypress-Mauriceville 0

Region IV

Canyon Lake 59, Waco La Vega 26

Rockport-Fulton 52, Zapata 16

Next Week: Canyon Lake (5-6) vs. Rockport-Fulton (8-3)

Liberty Hill 51, China Spring 22

Gonzales 41, La Feria 13

La Vernia 60, Rio Grande City Grulla 20

Robinson 45, Boerne 21

Next Week: La Vernia (10-1) vs. Robinson (7-4)

Kingsville King 23, Pleasanton 20

Burnet 42, Taylor 10

Next Week: Kingsville (7-4) vs. Burnet (9-2)

DIVISION II

Region I

Vernon 43, Fort Stockton 18

Krum 40, Dallas Lincoln 6

Bridgeport 35, Ferris 14

Celina 67, Dallas Madison 2

Next Week: Bridgeport (8-3) vs. Celina (9-2)

Monahans 54, Bushland 39

Sweetwater 50, Perryton 13

Next Week: Monahans (7-4) vs. Sweetwater (11-0)

Venus 27, Anna 20

Iowa Park 35, Midland Greenwood 20

Region II

Gilmer 50, Texarkana Pleasant Grove 7

Waco Connally 35, Madisonville 7

Next Week: Gilmer (11-0) vs. Waco Connally (7-4)

Gladewater 66, Nevada Community 14

Fairfield 24, Shepherd 16

Next Week: Gladewater (10-1) vs. Fairfield (9-2)

Cleveland Tarkington 27, Mexia 24

Atlanta 55, Melissa 34

Coldspring-Oakhurst 28, Lorena 21

Tatum 49, Bullard 7

Region III

West Orange-Stark 64, Houston Scarborough 0

Giddings 31, Wharton 14

Next Week: West Orange-Stark (9-2) vs. Giddings (7-4)

La Marque 45, Hamshire-Fannett 27

Sweeny 32, Caldwell 27

Next Week: La Marque (10-1) vs. Sweeny (7-4)

La Grange 35, Columbus 0

Orangefield 49, Houston Kashmere 35

Next Week: La Grange (11-0) vs. Orangefield (7-4)

Bellville 24, Smithville 7

Hardin-Jefferson 48, Houston Worthing 6

Next Week: Bellville (10-1) vs. Hardin-Jefferson (10-1)

Region IV

Geronimo Navarro 51, Carrizo Springs 20

Cuero 55, Rio Hondo 14

Next Week: Geronimo Navarro (10-1) vs. Cuero (9-2)

Devine 28, Lytle 12

Yoakum 44, Raymondville 27

Next Week: Devine (8-3) vs. Yoakum (8-3)

Sinton 52, Port Isabel 22

Hondo 30, Crystal City 13

Next Week: Sinton (8-3) vs. Hondo (6-5)

Orange Grove 56, Ingleside 14

Wimberley 48, Pearsall 0

Next Week: Orange Grove (10-1) vs. Wimberley (7-3)

What are your thoughts?