Lone Star Gridiron

Class 6A Bi-District Playoff Locations & Scores

DIVISION I

Region I

Amarillo Tascosa 31, El Paso Franklin 28

Odessa Permian 31, Arlington Sam Houston 7

Next Week: Amarillo Tascosa (9-2) vs. Odessa Permian (8-3)

Plano West 66, Keller 41

Euless Trinity 32, South Grand Prairie 29 (OT)

Amarillo (9-1) 41, El Paso El Dorado (8-2) 27

Arlington Martin (8-2) 43, Midland (5-5) 14

Next Week: Amarillo (10-1) vs. Arlington Martin (9-2)

Allen 59, Keller Central 21

DeSoto (9-1) 51, Coppell (6-4) 35

Region II

Dallas Skyline 41, Richardson Lake Highlands 14

Garland (7-3) vs. Belton (5-5), 3:30 p.m. Saturday, Waco’s McLane Stadium

Round Rock 16, Austin Westlake 14

Klein Collins 38, Conroe Oak Ridge 20

Next Week: Round Rock (10-1) vs. Klein Collins (10-1)

Mesquite Horn 48, Irving MacArthur 34

Killeen Shoemaker (6-4) vs. Garland Rowlett (7-3), 7:30 p.m. Saturday, Waco’s McLane Stadium

Austin Bowie 33, Round Rock Cedar Ridge 21

Klein Oak 38, The Woodlands 20

Next Week: Austin Bowie (9-2) vs. Klein Oak (8-3)

Region III

Cypress Ranch 52, Aldine 0

Katy Cinco Ranch (8-2) vs. Houston Bellaire (7-3), 6 p.m. Saturday, Katy’s Rhodes Stadium

Galena Park North Shore 38, Pasadena Dobie 17

Clear Springs 28, Alief Elsik 21

Cypress Fairbanks 31, Aldine Eisenhower 3

Houston Lamar 38, Katy Seven Lakes 31

Next Week: Cypress Fairbanks vs. Houston Lamar (10-1)

Pearland 41, Deer Park 12

Dickinson 49, Alief Taylor 7

Next Week: Pearland (10-1) vs. Dickinson (11-0)

Region IV

Converse Judson 28, San Antonio Churchill 10

Northside O’Connor 49, San Antonio Southwest 14

Next Week: Converse Judson (7-4) vs. Northside O’Connor (8-2)

Laredo United 62, La Joya 7

Weslaco 3, Harlingen 0

Next Week: Laredo United (7-4) vs. Weslaco

San Antonio Reagan 21, Smithson Valley 14

San Antonio Stevens 51, East Central 22

Del Rio 5, McAllen Memorial 20

Los Fresnos 42, Edinburg North 7

Next Week: Del Rio (6-4) vs. Los Fresnos (8-3)

DIVISION II

Region I

Lubbock Monterey 48, El Paso Americas 21

San Angelo Central 55, Arlington Bowie 52 2 OT

Next Week: Lubbock Monterey (5-6) vs. San Angelo Central (10-1)

Denton Guyer 59, Plano 28

Southlake Carroll 38, Mansfield 31

Wolfforth Frenship 52, El Paso Eastwood 21

Abilene 31, Arlington Lamar 13

Next Week: Wolfforth Frenship (9-2) vs. Abilene (8-3)

McKinney Boyd 42, Keller Fossil Ridge 23

Cedar Hill 50, Colleyville Heritage 26

Region II

Dallas Jesuit 59, Richardson Pearce 7

Rockwall 70, Copperas Cove 42

Pflugerville Hendrickson 56, Austin High 14

Spring Westfield 49, The Woodlands College Park 21

Next Week: Pflugerville Hendrickson (8-3) vs. Spring Westfield (10-1)

Dallas Highland Park 49, Irving Nimitz 17

Waco Hewitt Midway 76, Tyler Lee 47

Next Week: Dallas Highland Park (10-1) vs. Waco Hewitt Midway (11-0)

Austin Lake Travis 54, Leander Rouse 7

Spring 48, Humble Atascocita 26

Region III

Houston Memorial 21, Houston Langham Creek 14

Katy 73, Houston Westside 7

Pearland Dawson 35, La Porte 28

Friendswood 35, Fort Bend Hightower 29 OT

Next Week: Pearland Dawson (7-4) vs. Friendswood (8-3)

Cypress Woods vs. Aldine Davis (6-4)

Katy Taylor 37, Houston Reagan 15

Manvel 45, Beaumont West Brook 22

Fort Bend Travis 34, Clear Creek 29

Region IV

Cibolo Steele 70, San Antonio MacArthur 21

Northside Brennan 29, Corpus Christi King 0

NEXT WEEK: Cibolo Steele (11-0) vs. Northside Brennan (11-0)

La Joya Palmview 21, Laredo LBJ 17

Weslaco East 42, San Benito 14

San Antonio Johnson 21, Schertz Clemens 7

Northside Brandeis 63, Corpus Christi Carroll 14

McAllen 18, Laredo Alexander 14

Brownsville Rivera 49, PSJA North 42

NEXT WEEK: McAllen (8-3) vs. Brownsville Rivera (6-5)

What are your thoughts?