Lone Star Gridiron

Class 4A Area Playoffs 2015

Class 4A Texas High School Football

(Check back often as results added)

Division I

Region I

  • Pampa vs. Mineral Wells, 7 p.m. Friday at Lubbock’s Jones AT&T Stadium
  • Brownwood vs. Andrews, 7:30 p.m. Friday at San Angelo
  • Abilene Wylie vs. Borger, 8 p.m. Friday at Lubbock’s Lowrey Field
  • Stephenville vs. Levelland, 7:30 p.m. Friday at Sweetwater

Region II

  • Kennedale vs. Athens, 7:30 p.m. Friday at Ennis
  • Argyle vs. Pittsburg, 7:30 p.m. Friday at Royse City
  • Texarkana Liberty-Eylau vs. Sanger, 7 p.m. Thursday at Royse ISD Stadium
  • Kaufman vs. Alvarado, 7:30 p.m. Friday at Grand Prairie’s Gopher/Warrior Bowl

Region III

  • Kilgore vs. El Campo, 7:30 p.m. Friday at New Caney’s Texan Drive Stadium
  • Silsbee vs. Sealy, 7:30 p.m. Friday at Shenandoah’s Woodforest Bank Stadium
  • Navasota vs. Jasper, 7 p.m. Friday at Conroe’s Moorehead Stadium
  • Stafford vs. Carthage, 7 p.m. Friday at Humble’s Turner Stadium

Region IV

  • Waco La Vega vs. Rockport-Fulton, 7:30 p.m. Friday at Katy Rhodes Stadium
  • Liberty Hill vs. Gonzales, 7:30 p.m. Friday at Canyon Lake
  • La Vernia vs. Gatesville, 7:30 p.m. Friday at Buda’s Shelton Stadium
  • La Feria vs. China Spring, 3 p.m. Saturday at Converse’s Rutledge Stadium

Division II

Region I

  • Iowa Park vs. Krum, 7:30 p.m. Friday at Jacksboro’s Tiger Stadium
  • Sweetwater vs. Aubrey, 7:30 p.m. Friday at Granbury’s Pirate Stadium
  • Celina vs. Monahans, 7 p.m. Friday at Abilene’s Shotwell Stadium
  • Anna vs. Perryton, 7 p.m. Friday at Cache, Oklahoma

Region II

  • Gilmer vs. Mexia, 7:30 p.m. Friday at Mesquite’s Memorial Stadium
  • Center vs. Fairfield, 7:30 p.m. Friday at Longview’s Lobo Stadium
  • Lorena vs. Canton, 7:30 p.m. Friday at Mansfield’s Newsom Stadium
  • Coldspring-Oakhurst vs. Atlanta, 2 p.m. Saturday at Athens’ Bruce Field

Region III

  • West Orange-Stark vs. Wharton, 7 p.m. Friday at Channelview’s Maddry Stadium
  • La Marque vs. Caldwell, 7:30 p.m. Friday at Huffman’s Falcon Stadium
  • Giddings vs. Orangefield, 7:30 p.m. Friday at The Rig in Pearland
  • Bellville vs. Hamshire-Fannett, 7:30 p.m. Friday at Klein’s Memorial Stadium

Region IV

  • Geronimo Navarro vs. Yoakum, 7:30 p.m. Friday at Bastrop Cedar Creek
  • Cuero vs. Devine, 7:30 p.m. Friday at San Antonio’s Heroes Stadium
  • Orange Grove vs. Wimberley, TBD Saturday at Victoria’s Memorial Stadium
  • Sinton vs. Llano, 7:30 p.m. Friday at San Antonio’s Edgewood Veterans Stadium

Call the fan feedback line 713-568-6361 and lets hear what you have to say!

Direct Download Link

You found Premium Content!

To see more


What are your thoughts?