Lone Star Gridiron

Class 4A Bi-District Playoffs 2015

Texas high school football scores predictions

Class 4A Texas High School Football

(Check back often as results added)

Division I

Region I

  • Fabens vs. Levelland, 6 p.m. Friday at Fort Stockton’s Panther Stadium
  • Snyder vs. Mineral Wells, 7:30 p.m. Friday at Abilene’s Shotwell Stadium
  • Lubbock Estacado vs. Andrew, 7 p.m. Friday at Snyder’s Tiger Stadium
  • Brownwood vs. Graham, 7:30 p.m. Friday at Glen Rose
  • Abilene Wylie 56, Burkburnett 7
  • Borger vs. Clint, 7:30 p.m. Saturday at Midland’s Grande Communications Stadium
  • Stephenville vs. Decatur, 7:30 p.m. Friday at Aledo
  • Clint Mountain View vs. Pampa, 7 p.m. Friday at Denver City’s Mustang Stadium

Region II

  • Kennedale vs. Dallas Carter, 7:30 p.m. Friday at Cedar Hill
  • Princeton vs. Athens, 7:30 p.m. Friday at Mesquite’s Hanby Stadium
  • Argyle 70, Lake Worth 7
  • Crandall vs. Pittsburg, 7:30 p.m. Friday at Lindale
  • Texarkana Liberty-Eylau 48, Van 41
  • Sanger 55, Springtown 36
  • Kaufman vs. Paris, 7:30 p.m. at Greenville H.S.
  • Alvarado vs. Wilmer-Hutchins, 7:30 p.m. Friday at Midlothian

Region III

  • Kilgore 62, Huffman Hargrave 26
  • El Campo 63, Houston Wheatley 7
  • Silsbee vs. Chapel Hill, 7:30 p.m. Friday at Lufkin’s Abe Martin Stadium
  • Sealy 28, Needville 7
  • West Columbia vs. Navasota, 7 p.m. Friday at Waller ISD Stadium
  • Brownsboro vs. Jasper, 1 p.m. Saturday at Lufkin’s Martin Stadium
  • Houston Sterling vs. Stafford, 7:30 p.m. Friday at Stafford’s Spartan Stadium
  • Bridge City vs. Carthage, 7 p.m. Saturday at Lufkin’s Abe Martin Stadium

Region IV

  • Canyon Lake vs. Waco La Vega, 7:30 p.m. Friday at Georgetown ISD Athletic Complex
  • Kingsville vs. Rockport-Fulton, 7:30 p.m. Friday at Sinton H.S.
  • Burnet vs. Liberty Hill, 7:30 p.m. Friday at Cedar Park’s Gupton Stadium
  • Gonzales 26, Rio Grande City Grulla 21
  • La Vernia 70, Zapata 7
  • Gatesville vs. Taylor, 7:30 p.m. at Belton’s Tiger Stadium
  • La Feria vs. Beeville Jones, 7:30 p.m. Friday at Laredo’s Shirley Field
  • China Springs 63, Boerne 12

Division II

Region I

  • Pecos vs. Iowa Park, 7 p.m. Thursday at Snyder’s Tiger Stadium
  • Krum vs. Godley, 7 p.m. Saturday, at Ft. Worth’s Ranger Stadium
  • Sweetwater 36, Dalhart 0
  • Ferris vs. Aubrey, 7:30 p.m. Friday at Birdville’s Fine Arts Complex
  • Venus vs. Celina, 7:30 p.m. at Frisco’s Memorial Stadium
  • Monahans 40, Bushland 14
  • Anna vs. Madison, 7:30 p.m. Friday at Wylie ISD Stadium
  • Perryton vs. Midland Greenwood, 7 p.m. Friday at Muleshoe’s Douglas Stadium

Region II

  • Texarkana Pleasant Grove vs. Gilmer, 7:30 p.m. Friday at Mount’s Parker Field
  • Mexia 24, Shepherd 16
  • Center vs. Emory Rains, 7:30 p.m. Friday at Pine Tree in Longview
  • Diboll vs. Fairfield, 7:30 p.m. Friday at Bullard’s Panther Stadium
  • Lorena 35, Cleveland Tarkington 0
  • Canton 34, Gladewater 27
  • Coldspring-Oakhurst 28, Groesbeck 23
  • Atlanta vs. Bullard, 2 p.m. Saturday at Hallsville’s Bobcat Stadium

Region III

  • West Orange-Stark 63, Houston Scarborough 0
  • La Grange vs. Wharton, 7:30 p.m. Friday at Victoria Memorial
  • La Marque 35, Liberty 6
  • Columbus vs. Caldwell, 7:30 p.m. Friday at Giddings’ Buffalo Stadium
  • Sweeny vs. Giddings, 7:30 p.m. Friday at El Campo’s Ricebird Stadium
  • Orangefield 37, Houston Worthing 28
  • Salado vs. Bellville, 7:30 p.m. Friday at College Station’s A&M Consolidated H.S.
  • Hamshire-Fannett vs. Houston Kashmere, 7:30 p.m. Friday at Channelview’s Maddry Stadium

Region IV

  • Geronimo Navarro 72, Poteet 0
  • Yoakum 28, Rio Hondo 0
  • Devine 46, Lytle 42
  • Cuero 48, Port Isabel 14
  • Sinton vs. Raymondville, 7:30 p.m. Friday at Texas A&M-Kingsville
  • Llano 42, Crystal City 26
  • Orange Grove vs. Ingleside, 7 p.m. Saturday at C.C. Calallen H.S.
  • Wimberley 35, Pearsall 7

You found Premium Content!

To see more

SIGN IN or JOIN NOW!

What are your thoughts?