Lone Star Gridiron

7-on-7 Championship Scores DII

Pool A
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Navasota 3 0 Navasota 54 Navasota 27 Navasota 40 Navasota
Stephenville 1 2 Stephenville 18 White Oak 18 Yoakum 13 Stephenville
White Oak 1 2 White Oak 26 Stephenville 7 Stephenville 45
Yoakum 1 2 Yoakum 20 Yoakum 19 White Oak 24
-----
Pool B
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Clyde 1 2 Clyde 27 Clyde 21 Clyde 33 Pilot Point
Hitchcock 0 3 Hitchcock 19 La Grange 26 Pilot Point 41 La Grange
La Grange 2 1 La Grange 21 Hitchcock 12 Hitchcock 12
Pilot Point 3 0 Pilot Point 35 Pilot Point 20 La Grange 28
-----
Pool C
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Cameron 2 1 Cameron 39 Cameron 24 Cameron 34 Eastland
Canton 1 2 Canton 35 Eastland 32 La Marque 21 Cameron
Eastland 3 0 Eastland 25 Canton 39 Canton 33
La Marque 0 3 La Marque 20 La Marque 12 Eastland 34
-----
Pool D
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Ballinger 0 3 Ballinger 12 Ballinger 14 Ballinger 28 Worthing
Boerne 1 2 Boerne 32 Melissa 33 Worthing 48 Melissa
Melissa 2 1 Melissa 27 Boerne 26 Boerne 13
Worthing 3 0 Worthing 33 Worthing 46 Melissa 33
-----
Pool E
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Gatesville 2 1 Gatesville 48 Gatesville 28 Gatesville 38 Gatesville
Hamshire-Fannett 2 1 Hamshire 6 Pittsburg 32 Van Horn 31 Hamshire
Pittsburg 2 1 Pittsburg 40 Hamshire 31 Hamshire 34
Van Horn 0 3 Van Horn 26 Van Horn 19 Pittsburg 33
-----
Pool F
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Goliad 1 2 Goliad 40 Goliad 41 Goliad 13 Sweetwater
Krum 1 2 Krum 41 Lorena 40 Sweetwater 35 Goliad
Lorena 1 2 Lorena 22 Krum 21 Krum 33
Sweetwater 3 0 Sweetwater 43 Sweetwater 41 Lorena 34
-----
Pool G
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Crane 0 3 Crane 20 Crane 13 Crane 21 Kountze
Kountze 3 0 Kountze 26 McGregor 33 Springtown 53 McGregor
McGregor 2 1 McGregor 40 Kountze 34 Kountze 32
Springtown 1 2 Springtown 35 Springtown 30 McGregor 20
-----
Pool H
Teams W L Game 1 (1 pm) Game 2 (3 pm) Game 3 (5 pm) Advancing
Childress 1 2 Childress 39 Childress 12 Childress 27 Falls City
Decatur 1 2 Decatur 6 Falls City 32 Fredericksburg 28 Childress
Falls City 3 0 Falls City 39 Decatur 27 Decatur 26
Fredericksburg 1 2 Fredericksburg 36 Fredericksburg 26 Falls City 40
-----
Pool I
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
Brady 3 0 Brady 32 Brady 47 Brady  35  Brady
Groesbeck 0 3 Groesbeck 15 Needville 39 Princeton  34  Princeton
Needville 1 2 Needville 39 Groesbeck 20 Groesbeck  27
Princeton 2 1 Princeton 41 Princeton 35 Needville  34
-----
Pool J
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
China Spring 3 0 China Spring 33 China Spring 40 China Spring  53  China Spring
Crockett 2 1 Crockett 28 Hidalgo 12 Levelland  27  Crockett
Hidalgo 0 3 Hidalgo 25 Crockett 34 Crockett  32
Levelland 1 2 Levelland 40 Levelland 26 Hidalgo  8
-----
Pool K
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
Argyle 3 0 Arygle 26 Argyle 39 Argyle  36  Argyle
Burnet 2 1 Burnet 12 Diboll 31 Hawley  12  Burnet
Diboll 0 3 Diboll 29 Burnet 35 Burnet  32
Hawley 1 2 Hawley 35 Hawley 21 Diboll  19
-----
Pool L
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
Bandera 0 3 Bandera 21 Bandera 32 Bandera  6  Snyder
Gilmer 2 1 Gilmer 47 Snyder 41 West  26  Gilmer
Snyder 3 0 Snyder 42 Gilmer 48 Gilmer  32
West 1 2 West 21 West 47 Snyder  33
-----
Pool M
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
Albany 2 1 Albany 13 Albany 27 Albany  32  Chapel Hill
Chapel Hill 2 1 Chapel Hill 31 Giddings 18 Lutheran S  26  Albany
Giddings 1 2 Giddings 27 Chapel Hill 36 Chapel Hill  46
Lutheran S 1 2 Lutheran S 31 Lutheran S 33 Giddings  47
-----
Pool N
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
Andrews 3 0 Andrews 40 Andrews 46 Andrews  32  Andrews
Bay City 1 2 Bay City 19 Brock 39 Lexington  21  Brock
Brock 2 1 Brock 33 Bay City 19 Bay City  13
Lexington 0 3 Lexington 18 Lexington 13 Brock  27
-----
Pool O
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
Brownwood 1 2 Brownwood 14 Brownwood 37 Brownwood  44  Taylor
Carthage 2 1 Carthage 27 La Feria 42 Taylor  40  Carthage
La Feria 1 2 La Feria 14 Carthage 33 Carthage  48
Taylor 2 1 Taylor 34 Taylor 48 La Feria  46
-----
Pool P
Teams W L Game 1 (2 pm) Game 2 (4 pm) Game 3 (6 pm) Advancing
Abilene Wylie 2 1 Abilene Wylie 13 Abilene Wylie 13 Abilene Wylie  45  Celina
Celina 3 0 Celina 32 East Bernard 12 Wimberley  6  Abilene Wylie
East Bernard 1 2 East Bernard 33 Celina 48 Celina  42
Wimberley 0 3 Wimberley 14 Wimberley 13 East Bernard  21

What are your thoughts?