2018 Class 3A Bi-District Playoff Games & Locations & Scores

Canadian vs Grapevine Faith

CLASS 3A DIVISION I

Region I

Denver City 59, Littlefield 14

Boyd (6-4) vs. Eastland (7-3), 7:30 p.m. Thursday, Graham

Shallowater 63, Tornillo 0

Tuscola Jim Ned (8-2) vs. Whitesboro (7-3), 7:30 p.m. Friday, Joshua

Wall (7-2) vs. Pilot Point (7-3), 7:30 p.m. Friday, Early

Bushland 62, Kermit 26

Brock 34, Breckenridge 27

Brownfield (7-3) vs Slaton (7-3), 7:30 p.m. Thursday, Lubbock Cooper

Region II

Van Alstyne (7-3) vs. Dallas Madison (5-4), 7:30 p.m. Friday, Royse City

Mount Vernon 32, Tatum 26

Kemp (8-2) vs. Lone Oak (4-5), 7 p.m. Thursday, Royse City

Atlanta (5-5) vs. New London West Rusk (8-2), 7 p.m. Friday, Longview's Panther Stadium

Jefferson (10-0) vs. Mineola (6-3), 7:30 p.m. Friday, Longview's Pirate Stadium

Malakoff (7-2) vs. Pottsboro (6-4), 7:30 p.m. Friday, Mesquite's Hanby Stadium

Gladewater (9-1) vs. Hughes Springs (5-5), 7:30 p.m. Friday, Hallsville

Eustace 59, Bonham 34

Region III

West 55, Little River Academy 28

Winnie East Chambers (9-1) vs. Crockett (7-3), 7 p.m. Thursday, Woodville

Cameron Yoe (9-1) vs. Whitney (6-4), 7:30 p.m. Friday, Mexia

Diboll (9-1) vs. Buna (8-2), 7:30 p.m. Thursday, Jasper

Franklin 43, Hardin 0

Troy 35, Teague 21

NEXT WEEK : Franklin vs. Troy

Woodville 34, Coldspring-Oakhurst 7

Grandview (8-2) vs. Rockdale (7-3), 1 p.m. Saturday, Waco ISD Stadium

Region IV

Altair Rice (9-1) vs. Vanderbilt Industrial (5-5), 7:30 p.m. Friday, El Campo

Lyford (7-3) vs. SA Cole (8-2), 7 p.m. Friday, Harlingen's Boggus Stadium

Edna (9-1) vs. Palacios (5-5), 7:30 p.m. Friday, Port Lavaca

Jourdanton (8-2) vs. San Diego (8-2), 2 p.m. Saturday, CC Flour Bluff

Marion (9-1) vs. Aransas Pass (5-5), 7:30 p.m. Friday, Falls City

Goliad (8-2) vs. Hitchcock (7-3), 6 p.m. Saturday, El Campo

George West (9-1) vs. Universal City Randolph (5-5), 7:30 p.m. Friday, Jourdanton

Columbus (6-4) vs. Yoakum (8-2), 7:30 p.m. Friday, Hallettsville

CLASS 3A DIVISION II

Region I

Crane (7-3) vs. Coahoma (4-6), 7:30 p.m. Friday, Crane

Tulia 26, Merkel 24

Abernathy 68, Anthony 21

Childress 42, Ballinger 16

NEXT WEEK : Abernathy vs. Childress

Canadian 70, Anson 12

Colorado City (9-1) vs. Big Lake Reagan County (4-6), 7 p.m. Friday, Big Spring

Cisco (9-0) vs. Spearman (6-4), 7 p.m. Friday, Wolfforth

Idalou 42, Alpine 6

Region II

Gunter 69, Millsap 21

Lexington (7-2) vs. Palmer (7-2), 7 p.m. Thursday, McGregor

Comanche (7-3) vs. Nocona (4-6), 7 p.m. Friday, Mineral Wells

Edgewood (8-1) vs. Rogers (6-4), 7 p.m. Thursday, Whitney

Buffalo (10-0) vs. Hamilton (5-5), 7:30 p.m. Friday, Taylor

Jacksboro (6-4) vs. Henrietta (5-5), 7 p.m. Friday, Bowie

Clifton (10-0) vs. Rice (4-5), 7:30 p.m. Friday, Waco ISD Stadium

Holliday (9-1) vs. Dublin (8-2), 7 p.m. Friday, Graham

Region III

Cooper (8-1) vs. Winona (6-4), 7:30 p.m. Friday, Mount Pleasant

Corrigan-Camden 34, Elysian Fields 27

Gilmer Harmony 56, Bells 21

Daingerfield (6-3) vs. Anderson-Shiro (6-3), 7:30 p.m. Thursday, Athens

Waskom 48, Hemphill 18

Troup (8-2) vs. Paris Chisum (5-4), 7:30 p.m. Friday, Sulphur Springs

Newton (9-0) vs. Omaha Pewitt (8-2), 7:30 p.m. Friday, Carthage

Blue Ridge (6-4) vs. Grand Saline (6-3), 7:30 p.m. Friday, Terrell

Region IV

Blanco 28, Schulenburg 0

Corpus Christi London 27, Stockdale 14

NEXT WEEK : Blanco vs. Corpus Christi London

East Bernard (9-1) vs. Johnson City (2-8), 7:30 p.m. Friday, New Braunfels' Cougar Stadium

Skidmore-Tynan (8-2) vs. Hebbronville (5-4), 7:30 p.m. Friday, Alice

Poth (9-1) vs. Santa Rosa (5-5), 7:30 p.m. Friday, Mathis

Van Vleck (9-1) vs. Sonora (5-5), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Incarnate Word Univ.

Odem (10-0) vs. Dilley (2-8), 7:30 p.m. Friday, Freer

Ingram Moore (8-2) vs. Tidehaven (4-6), 7 p.m. Friday, Kenedy