Lone Star Gridiron

2011 Division I State 7-on-7 Pool Results

Pool A
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Coronado 1 2 Coronado 31 Coronado 26 Coronado 38
Friendswood 0 3 Friendswood 29 Johnson 34 Mesquite 52
Johnson (S. A.) 2 1 Johnson 26 Friendswood 31 Friendswood 26
Mesquite 3 0 Mesquite 46 Mesquite 34 Johnson 34
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Mesquite 3 Coronado
2 Johnson 4 Friendswood
Pool B
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Abilene Cooper 1 2 Abilene Cooper 26 Abilene Cooper 46 Abilene Cooper 34
Midlothian 0 3 Midlothian 20 The Woodlands 47 Vista Ridge 48
The Woodlands 3 0 The Woodlands 40 Midlothian 19 Midlothian 20
Vista Ridge 2 1 Vista Ridge 26 Vista Ridge 32 The Woodlands 46
Championship Bracket Consolation Bracket
1 The Woodlands 3 Abilene Cooper
2 Vista Ridge 4 Midlothian
Pool C
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Belton 2 1 Belton 27 Belton 32 Belton 27
Cinco Ranch 0 3 Cinco Ranch 24 Coppell 31 Dobie 42
Coppell 2 1 Coppell 32 Cinco Ranch 27 Cinco Ranch 14
Dobie 2 1 Dobie 28 Dobie 35 Coppell 41
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Dobie 3 Coppell
2 Belton 4 Cinco Ranch
Pool D
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
John Tyler 2 1 John Tyler 20 John Tyler 34 John Tyler 34
Katy 3 0 Katy 31 Lamar 14 Plano West 18
Lamar (Arl) 0 3 Lamar 14 Katy 21 Katy 48
Plano West 1 2 Plano West 20 Plano West 14 Lamar 28
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Katy 3 Plano West
2 John Tyler 4 Arl Lamar
Pool E
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Abilene 1 2 Abliene 20 Abilene 30 Abilene 13
Klein Oak 0 3 Klein Oak 6 La Marque 32 Plano 33
La Marque 3 0 La Marque 28 Klein Oak 7 Klein Oak 26
Plano 2 1 Plano 26 Plano 34 La Marque 47
Championship Bracket Consolation Bracket
1 La Marque 3 Abilene
2 Plano 4 Klein Oak
Pool F
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Cy-Falls 3 0 Cy-Falls 41 Cy-Falls 48 Cy-Falls 73
Paschal 1 2 Paschal 18 Weslaco 7 Willis 35
Weslaco 0 3 Weslaco 19 Paschal 18 Paschal 26
Willis 2 1 Willis 42 Willis 34 Weslaco 19
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Cy-Falls 3 Paschal
2 Willis 4 Weslaco
Pool G
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Franklin 1 2 Franklin 37 Franklin 26 Franklin 53
North Crowley 2 1 North Crowley 47 Stratford 46 Wichita Falls 37
Stratford 2 1 Stratford 39 North Crowley 28 North Crowley 49
Wichita Falls 1 2 Wichita Falls 32 Wichita Falls 52 Stratford 13
Championship Bracket Consolation Bracket
1 North Crowley 3 Franklin
2 Stratford 4 Wichita Falls
Pool H
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Alamo Heights 1 2 Alamo Heights 18 Alamo Heights 32 Alamo Heights 32
Duncanville 2 1 Duncanville 27 Tomball 26 West Brook 38
Tomball 1 2 Tomball 39 Duncanville 13 Duncanville 34
West Brook 2 1 West Brook 38 West Brook 28 Tomball 28
Championship Bracket Consolation Bracket
1 West Brook 3 Alamo Heights
2 Duncanville 4 Tomball
Pool I
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
Austin Bowie 1 2 Austin Bowie 26 Austin Bowie 19 Austin Bowie 13
Channelview 1 2 Channelview 25 Keller Central 20 Tyler Lee 20
Keller Central 3 0 Keller Central 33 Channelview 33 Channelview 12
Tyler Lee 1 2 Tyler Lee 19 Tyler Lee 13 Keller Central 20
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Keller Central 3 Tyler Lee
2 Channelview 4 Austin Bowie
Pool J
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
Buda Hays 0 3 Buda Hays 24 Buda Hays 26 Buda Hays 18
DeSoto 3 0 DeSoto 55 Houston Lamar 46 Montgomery 29
Houston Lamar 2 1 Houston Lamar 45 DeSoto 34 DeSoto 38
Montgomery 1 2 Montgomery 6 Montgomery 21 Houston Lamar 19
Championship Bracket Consolation Bracket
1 DeSoto 3 Montgomery
2 Houston Lamar 4 Buda Hays
Pool K
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
Elkins 1 2 Elkins 7 Elkins 28 Elkins 14
Frenship 1 2 Frenship 26 Hebron 26 Lake Travis 40
Hebron 1 2 Hebron 27 Frenship 26 Frenship 13
Lake Travis 3 0 Lake Travis 33 Lake Travis 32 Hebron 48
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Lake Travis 3 Frenship
2 Hebron 4 Elkins
Pool L
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
Arlington Bowie 2 1 Arlington Bowie 53 Arlington Bowie 19 Arlington Bowie 26
Creekview 1 2 Creekview 32 Pearland 0 Westwood 48
Pearland 0 3 Pearland 12 Creekview 13 Creekview 33
Westwood 3 0 Westwood 26 Westwood 32 Pearland 25
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Westwood 3 Creekview
2 Arlington Bowie 4 Pearland
Pool M
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
Klein Forest 2 1 Klein Forest 30 Klein Forest 28 Klein Forest 28
Langham Creek 1 2 Langham Creek 13 Riverside 21 Rockwall 18
Riverside 1 2 Riverside 55 Langham Creek 33 Riverside 38
Rockwall 1 2 Rockwall 31 Rockwall 40 Langham Creek 44
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Klein Forest 3 Rockwall
2 Riverside 4 Langham Creek
Pool N
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
Arlington 3 0 Arlington 33 Arlington 40 Arlington 26
Heath 0 3 Heath 18 Jersey Village 34 McNeil 6
Jersey Village 2 1 Jersey Village 31 Heath 13 Heath 0
McNeil 1 2 McNeil 13 McNeil 28 Jersey Village 40
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Arlington 3 McNeil
2 Jersey Village 4 Heath
Pool O
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
A&M Consol 2 1 A&M Consol 33 A&M Consol 20 A&M Consol 37
Chavez 0 3 Chavez 20 Cy-Fair 27 Dallas Jesuit 32
Cy-Fair 3 0 Cy-Fair 47 Chavez 24 Chavez 19
Dallas Jesuit 1 2 Dallas Jesuit 24 Dallas Jesuit 31 Cy-Fair 26
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Cy-Fair 3 Dallas Jesuit
2 A&M Consol 4 Chavez
Pool P
Teams W L Game 1  (2 pm) Game 2  (4 pm) Game 3  (6 pm)
Edinburg 0 3 Edinburg 32 Edinburg 20 Edinburg 16
Klein Collins 3 0 Klein Collins 36 Lake Dallas 39 Terry 24
Lake Dallas 2 1 Lake Dallas 26 Klein Collins 39 Klein Collins 40
Terry 1 2 Terry 20 Terry 26 Lake Dallas 25
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Klein Collins 3 Terry
2 Lake Dallas 4 Edinburg

What are your thoughts?