Lone Star Gridiron

2011 9-3A All-District Teams

Co-MVPs — Austin Aune, Argyle, QB, Sr; Dane Evans, Sanger, QB, Sr;

Co-Offensive Players of the Year — Brock Squier, Sanger, RB, Sr; Jordan Gill, Whitesboro, QB, Sr;

Defensive Player of the Year — Carston Bossow, Argyle, LB, Sr;

Offensive Newcomer of the Year — Cody Ford, Whitesboro, Soph;

Defensive Newcomer of the Year — Garrett Maestas, Argyle, DL, Sr;

Offensive Lineman of the Year — Trey Keenan, Argyle, OT, Sr;

Defensive Lineman of the Year — Tyler Luce, Argyle, DT, Sr;

All-Purpose Player of the Year — Garrett Hickman, Whitesboro, Sr;

Coaching Staff of the Year — Whitesboro

 

 

 

FIRST-TEAM OFFENSE

Quarterback — Denzel Johnson, Gainesville, Jr;

Running backs — Collin Kilcrease, Whitesboro, Soph; Tyler Eveleth, Argyle, Sr; Albert Silva, Aubrey, Sr; Adam Berryman, Gainesville, Soph;

Wide receivers — Adam Khan, Argyle, Sr; Ian Sadler, Argyle, Soph; Dakota Cotton, Sanger, Sr; Jon Garza, Sanger, Sr; Trey Eleazer, Whitesboro, Sr; Michael Kister, Aubrey, Jr;

Tight end — Chadd Bossow, Argyle, Sr;

Center — Will Allen, Pilot Point, Sr;

Guards — Clint Merka, Argyle, Sr; Colt Nelson, Sanger, Sr; Kyle Lester, Whitesboro, Jr;

Tackles — Britt Larson, Pilot Point, Sr; Jarrett Stastny, Sanger, Sr; Tanner Fought, Argyle, Jr.

 

 

 

FIRST-TEAM DEFENSE

Defensive line — Jay Gonzales, Argyle, Sr; Cody Welch, Whitesboro, Sr;

Defensive ends — Tucker Ray, Argyle, Sr; Colton Massick, Whitesboro, Sr;

Linebackers — Sam Sizelove, Argyle, Soph; Antonio Griffin, Argyle, Sr; Ryan Hagenbucher, Pilot Point, Sr; Nick Conklin, Sanger, Sr; Jay Cain, Sanger, Sr; John Wood, Whitesboro, Sr; Matt Anson, Aubrey, Sr;

Defensive backs — Dakota Cotton, Sanger, Sr; Matt Hobbs, Whitesboro, Sr; Matt Ryon, Argyle, Sr; Christian Pucciarello, Argyle, Sr; Reese Thompson, Argyle, Soph;

Kicker — Cole Hedlund, Argyle, Soph;

Punter — Anthony Fuqua, Argyle, Sr.

 

 

 

SECOND-TEAM OFFENSE

Quarterback — Skyler Starling, Aubrey, Sr;

Running backs — Nick Ralston, Argyle, Fr; Charlie Radford, Aubrey, Sr; Austin Purdom, Whitesboro, Sr;

Wide receivers — Ricky Campbell, Pilot Point, Sr; David Moore, Gainesville, Jr; Will DeSpain, Argyle, Sr; Jay Cain, Sanger, Sr;

Tight end — John Wood, Whitesboro, Sr;

Center — Trevor Jones, Argyle, Jr;

Guards — Tony Ramirez, Aubrey, Sr; Kyle Scheffler, Sanger, Soph; Hayden Muns, Argyle, Sr;

Tackles — Chance Hatchell, Whitesboro, Sr; Adoniz Delgado, Sanger, Sr.

 

 
SECOND-TEAM DEFENSE

Linemen — Weston Osterman, Aubrey, Soph; Will Allen, Pilot Point, Sr;

Defensive ends — Joseph Mascari, Pilot Point, Sr; Cody Grube, Whitesboro, Jr;

Linebackers — Chris White, Gainesville, Jr; Beau Ewton, Pilot Point, Sr; Colt Wooley, Whitesboro, Jr; Anthony Alford, Aubrey, Jr;

Defensive backs — Jimmy Manos, Argyle, Jr; Jonathon Mendez, Gainesville, Soph; Wyatt Broxson, Sanger, Soph; Blake Manning, Sanger, Sr; Collin Kilcrease, Whitesboro, Soph;

Kickers — Gage Hundley, Sanger, Sr; Ruben Martinez, Pilot Point, Sr;

Punter — Michael Kister, Aubrey, Jr.

What are your thoughts?