Past Champions

History and Records

Texas High School Football State Champions

1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013

UIL State Football Champions

2013

5A Division I – Allen 63, Pearland 28 box score
5A Division II – Cedar Hill 34, Katy 24 box score
4A Division I – Denton Guyer 31, Northside Brennan 14 box score
4A Division II – Aledo 38, Brenham 10 box score
3A Division I – Carthage 34, Kilgore 23 box score
3A Division II – Argyle 38, Fairfield 33 box score
2A Division I – Cameron Yoe 35, Wall 14 box score
2A Division II – Cisco 56, Refugio 36 box score
1A Division I – Stamford 41, Shiner 28 box score
1A Division II – Wellington 42, Falls City 20 box score
6-Man Division I – Crowell 78, May 52 box score
6-Man Division II – Grandfalls Grandfalls-Royalty 73, Milford 28 box score

2012

5A Division I – Allen 35, Houston Lamar 21
5A Division II – Katy 35, Cedar Hill 24
4A Division I – Denton Guyer 48, Georgetown 37
4A Division II – Cedar Park 17, Lancaster 7
3A Division I – Stephenville 70, El Campo 35
3A Division II – Navasota 39, Gilmer 3
2A Division I – Cameron Yoe 38, Daingerfield 20
2A Division II – East Bernard 56, Corsicana Mildred 14
1A Division I – Stamford 35, Mart 28
1A Division II – Munday 42, Tenaha 14
6-Man Division I – Throckmorton 72, Abbott 30
6-Man Division II – Richland Springs 60, Follett 14

2011

5A Division I – Southlake Carroll 36, Fort Bend Hightower 29
5A Division II – Spring DeKaney 34, Cibolo Steele 14
4A Division I – Austin Lake Travis 22, Waco Hewitt Midway 7
4A Division II – Aledo 49, Manvel 28
3A Division I – Tyler Chapel Hill 20, Alvarado 19
3A Division II – Wimberley 21, Argyle 14
2A Division I – Melissa 28, Hempstead 15
2A Division II – Refugio 36, Cisco 35
1A Division I – Mason 62, Stamford 40
1A Division II – Tenaha 52, Munday 28
6-Man Division I – Throckmorton 48, Borden County 36
6-Man Division II – Richland Springs 76, Motley County 28

2010

5A Division I – Pearland 28, Euless Trinity 24
5A Division II – Cibolo Steele 24, Denton Guyer 21
4A Division I – Austin Lake Travis 27, Denton Ryan 7
4A Division II – Aledo 69, La Marque 34
3A Division I – Henderson 28, Tyler Chapel Hill 21
3A Division II – Carthage 47, Coldspring-Oakhurst 22
2A Division I – Daingerfield 33, Cameron Yoe 27
2A Division II – Idalou 20, Lexington 3
1A Division I – Mart 28, Goldthwaite 7
1A Division II – Falls City 32, Windthorst 7
6-Man Division I – Garden City 82, Throckmorton 68
6-Man Division II – Richland Springs 46, Sterling City 0

2009

5A Division I – Euless Trinity 41, Austin Westlake 38 OT
5A Division II – Abilene 28, Katy 17
4A Division I – Lake Travis 24, Longview 17
4A Division II – Aledo 35, Brenham 21
3A Division I – Gilmer 43, Abilene Wylie 26
3A Division II – Carthage 13, Graham 12
2A Division I – Pilot Point 35, Kirbyville 18
2A Division II – Daingerfield 62, Bushland 14
1A Division I – Goldthwaite 29, Canadian 25
1A Division II – Cayuga 38, Albany 24
6-Man Division I – Garden City 122, Strawn 88
6-Man Division II – Borden County 28, Roscoe Highland 14

2008

5A Division I Allen 21, Fort Bend Hightower 14
5A Division II Katy 17, Wylie 3
4A Division I Austin Lake Travis 48, Longview 23
4A Division II Sulphur Springs 69, Dayton 49
3A Division I Prosper 17, Waco La Vega 10
3A Division II Carthage 49, Celina 37
2A Division I Muleshoe 48, Kirbyville 26
2A Division II Daingerfield 26, Cisco 8
1A Division I Canadian 38, Mart 7
1A Division II Stratford 24, Cayuga 13
6-Man Division I Strawn 58, Follett 29
6-Man Division II Borden County 54, Woodson 8

2007

5A Division I – Euless Trinity 13, Converse Judson 10
5A Division II – Katy 28, Pflugerville 7
4A Division I – Lamar Consolidated 20, Copperas Cove 14
4A Division II – Austin Lake Travis 36, Dallas Highland Park 34
3A Division I – Liberty Hill 38, Gilmer 13
3A Division II – Celina 21, China Spring 14
2A Division I – Farmersville 27, Tatum 24
2A Division II – Canadian 40, Elysian Fields 25
1A Division I – Munday 26, Bremond 6
1A Division II – Alto 22, Seymor 0
6-Man Div. I – Richland Springs 98, Rule 54
6-Man Div. II – Motley County 44, Woodson 38

2006

5A Division I – Southlake Carroll 43, Austin Westlake 29
5A Division II – Cedar Hill 51, Cypress Falls 17
4A Division I – San Antonio Alamo Heights 40, Copperas Cove 28
4A Division II – La Marque 34, Waco 14
3A Division I – Texarkana Liberty-Eylau 35, Robinson 34
3A Division II – Liberty Hill 22, Celina 19
2A Division I – Tatum 32, Littlefield 14
2A Division II – Mart 23, Cisco 13
1A Division I – Alto 42, McCamey 13
1A Division II – Chilton 20, Windthorst 10
6-Man Div. I – Richland Springs 78, Rule 58
6-Man Div. II – Vernon Northside 60, Jayton 41

2005

5A Division I – Euless Trinity 28, Converse Judson 14
5A Division II – Southlake Carroll 34, Katy 20
4A Division I – Highland Park (Dallas) 59, Marshall 0
4A Division II – Lewisville Hebron 28, Calallen (Corpus Christi) 0
3A Division I – Wimberley 21, Gainesville 7
3A Division II – Tatum 38, Hutto 34
2A Division I – Newton 28, Argyle 20
2A Division II – Celina 28, Omaha Paul Pewitt 12
1A – Stratford 21, Big Sandy 20
6-Man – Throckmorton 68, Turkey Valley 22

2004
5A Division I – Tyler Lee 28, Spring Westfield 21
5A Division II – Southlake Carroll 27, Smithson Valley 24
4A Division I – Ennis 23, Marshall 21
4A Division II – Kilgore 33, Dallas Lincoln 27 - OT(2)
3A Division I – Wylie (Abilene) 17, Cuero 14
3A Division II – Gilmer 49, Jasper 47
2A Division I – Boyd 17, Newton 14
2A Division II – Crawford 28, Troup 14
1A – Shiner 33, Stratford 19
6-Man – Richland Springs 58, Turkey Valley 38

2003
5A Division I – Galena Pk North Shore 23, Conroe The Woodlands 7
5A Division II – Katy 16, Southlake Carroll 15
4A Division I – North Crowley 20, Bay City 6
4A Division II – La Marque 43, Denton Ryan 35 - OT(3)
3A Division I – Gainesville 35, Burnet 24
3A Division II – Atlanta 34, Marlin 0
2A Division I – San Augustine 28, Tuscola Jim Ned 7
2A Division II – Garrison 27, Bangs 0
1A – Windthorst 28, Shiner 27
6-Man – Strawn 67, Fort Davis 62

2002
5A Division I – Converse Judson 33, Midland 32
5A Division II – Southlake Carroll 45, Smithson Valley 14
4A Division I – Texarkana 42, New Braunfels 11
4A Division II – Denton Ryan 38, Brenham 8
3A Division I – Everman 35, Burnet 14
3A Division II – Bandera 27, Greenwood 24 - OT(2)
2A Division I – Corrigan-Camden 33, Bangs 14
2A Division II – Rosebud-Lott 34, Cisco 0
1A – Petrolia 39, Celeste 18
6-Man – Calvert 51, Sanderson 46

2001
5A Division I – Mesquite 14, San Antonio Taft 13
5A Division II – Lufkin 38, Westlake (Austin) 24
4A Division I – Denton Ryan 42, Smithson Valley 35 – OT
4A Division II – Ennis 21, Bay City 0
3A Division I – Everman 25, Sinton 14
3A Division II – Commerce 14, La Grange 11
2A Division I – Blanco 16, Van Alstyne 0
2A Division II – Celina 41, Garrison 35
1A – Burkeville 27, Celeste 8
6-Man – Whitharral 27, Richland Springs 20

2000
5A Division I – Midland Lee 33, Westlake (Austin) 21
5A Division II – Katy 35, Tyler John Tyler 20
4A Division I – Bay City 24, Denton Ryan 2
4A Division II – Ennis 38, West Orange-Stark 24
3A Division I – Gatesville 14, Wylie (Abilene) 10
3A Division II – La Grange 20, Forney 17
2A Division I – Sonora 27, Blanco 24
2A Division II – Celina 21, Mart 17
1A – Stratford 49, Burkeville 14
6-Man – Panther Creek 42, Highland 36

1999
5A Division I – Midland Lee 42, Aldine Eisenhower 21
5A Division II – Garland 37, Katy 25
4A Division I – Texas City 27, Hereford 14
4A Division II – Stephenville 28, Port Neches-Groves 18
3A Division I – Liberty Eylau 49, Mathis 6
3A Division II – Commerce 17, Sealy 10
2A Division I – Mart 40, Boyd 7
2A Division II – Celina 38, Elysian Fields 7
1A – Bartlett 35, Aspermont 6
6-Man – Gordon 54, Groom 34

1998
5A Division I – Duncanville 24, Converse Judson 21
5A Division II – Midland Lee 54, San Antonio MacArthur 0
4A Division I – Grapevine 22, Bay City 0
4A Division II – Stephenville 34, La Marque 7
3A Division I – Aledo 14, Cuero 7
3A Division II – Newton 21, Daingerfield 0
2A Division I – Omaha Paul Pewitt 28, Brookshire-Royal 26
2A Division II – Celina 21, Elysian Fields 0
1A – Tenaha 20, Wheeler 13
6-Man – Trinidad 62, Borden County 16

1997
5A Division I – Katy 24, Longview 3
5A Division II – Flower Mound Marcus (Lewisville) 59, Alief Hastings 20
4A Division I – Texas City 37, Corsicana 34
4A Division II – La Marque 17, Denison 0
3A – Sealy 28, Commerce 21
2A – Stanton 33, Rogers 7
1A – Granger 40, Wheeler 0
6-Man – Borden County 48, Panther Creek 16

1996
5A Division I – Lewisville 58, Converse Judson 34
5A Division II – Westlake (Austin) 55, Abilene Cooper 15
4A Division I – Grapevine 34, Hays Consolidated 19
4A Division II – La Marque 34, Denison 3
3A – Sealy 36, Tatum 27
2A – Iraan 14, Groveton 7
1A – Windthorst 41, Tenaha 12
6-Man – Gordon 51, Whitharral 50

1995
5A Division I – Converse Judson 31, Odessa Permian 28
5A Division II – San Antonio Roosevelt 17, Flower Mound Marcus (Lewisville) 10
4A – La Marque 31, Denison 8
3A – Sealy 21, Commerce 20
2A – Celina 32, Alto 28
1A – Thorndale 14, Roscoe 7
6-Man – Amherst 78, Milford 42

1994
5A Division I – Plano 28, Katy 7
5A Division II – Tyler John Tyler 35, Westlake (Austin) 24
4A – Stephenville 32, La Marque 17
3A – Sealy 36, Atlanta 15
2A – Goldthwaite 20, Schulenburg 16
1A – Thorndale 36, Crawford 13
6-Man – Amherst 30, Milford 20

1993
5A Division I – Converse Judson 36, Plano 13
5A Division II – Lewisville 43, Aldine MacArthur 37
4A – Stephenville 26, La Marque 13
3A – Southlake Carroll 14, Cuero 6
2A – Goldthwaite 21, Omaha Paul Pewitt 8
1A – Sudan 54, Bremond 0
6-Man – Panther Creek 56, Dell City 28

1992
5A Division I – Converse Judson 52, Euless Trinity 0
5A Division II – Temple 38, Houston Yates 20
4A – Waxahachie 28, A&M Consolidated 24
3A – Southlake Carroll 48, Coldspring 0
2A – Schulenburg 35, Goldthwaite 20
1A – Bartlett 33, Sudan 26
6-Man – Panther Creek 54, Fort Hancock 26

1991
5A Division I – Killeen 14, Sugar Land Dulles 10
5A Division II – Odessa Permian 27, San Antonio Marshall 14
4A – A&M Consolidated 35, Carthage 16
3A – Groesbeck 7, Burnet 0
2A – Schulenburg 21, Albany 0
1A – Memphis 21, Oakwood 14
6-Man – Fort Hancock 64, Christoval 14

1990
5A Division I – Marshall 21, Converse Judson 19
5A Division II – Aldine 27, Arlington Lamar 10
4A – Wilmer-Hutchins 19, Westlake (Austin) 7
3A – Vernon 41, Crockett 20
2A – Groveton 25, De Leon 19
1A – Bartlett 36, Munday 28
6-Man – Fort Hancock 66, Christoval 17

1989
5A – Odessa Permian, 28, Aldine 14
4A – Chapel Hill (Tyler) 14, A&M Consolidated 0
3A – Mexia 22, Vernon 21
2A – Groveton 20, Lorena 13
1A – Thorndale 42, Sudan 24
6-Man – Fort Hancock 48, Jayton-Girard 24

1988
5A – Converse Judson 1, Dallas Carter 0 (Dallas Carter stripped of title)
On-field score: Dallas Carter 31, Converse Judson 14
4A – Paris 31, West Orange-Stark 13
3A – Southlake Carroll 42, Navasota 8
2A – Corrigan-Camden 35, Quanah 14
1A – White Deer 14, Flatonia 13
6-Man – Fort Hancock 76, Zephyr 30

1987
5A – Plano 28, Houston Stratford 21
4A – West Orange-Stark 17, Rockwall 7
3A – Cuero 14, McGregor 6
2A – Loerna 8, Refugio 7
1A – Wheeler 23, Bremond 21
6-Man – Lohn 58, Wellman 30

1986
5A – Plano 24, La Marque 7
4A – West Orange-Stark 21, McKinney 9
3A – Jefferson 24, Cuero 0
2A – Shiner 18, Mart 0
1A – Burkeville 33, Throckmorton 7
6-Man – Fort Hancock 50, Christoval 36

1985
5A – Houston Yates 37, Odessa Permian 0
4A – Sweetwater 17, Tomball 7
3A – Daingerfield 47, Cuero 22
2A – Electra 29, Groveton 13
1A – Goldthwaite 24, Runge 7
6-Man – Jayton 64, Christoval 14

1984
5A – Odessa Permian 21, Beaumont French 21 (tie) CO-CHAMPIONS
4A – Denison 27, Tomball 13
3A – Medina Valley 21, Daingerfield 13
2A – Groveton 38, Panhandle 7
1A – Munday 13, Union Hill 0
6-Man – Jayton 44, May 28

1983
5A – Converse Judson 25, Midland Lee 21
4A – Bay City 30, Lubbock Estacado 0
3A – Daingerfield 42, Sweeny 0
2A – Boyd 16, Groveton 8
1A – Knox City 27, Bremond 20
6-Man – Highland 67, Mozella 50

1982
5A – Beaumont West Brook 21, Hurst Bell 10
4A – Sugar Land Willowridge 22, Corsicana 17
3A – Refugio 22, Littlefield 21
2A – Eastland 28, East Bernard 6
1A – Union Hill 13, Roscoe 0
6-Man – Highland 60, Mullin 13

1981
5A – Richardson Lake Highlands 19, Houston Yates 6
4A – Brownwood 24, Sugar Land Willowridge 9
3A – Cameron 26, Gilmer 3
2A – Pilot Point 32, Garrison 0
1A – Bremond 12, Wink 9
6-Man – Whitharral 56, Mullin 36

1980
5A – Odessa Permian 28, Port Arthur Jefferson 19
4A – Huntsville 19, Paris 0
3A – Pittsburg 13, Van Vleck 2
2A – Pilot Point 0, Tidehaven 0 (tie) – CO-CHAMPIONS
1A – Valley View 7, Rankin 6
6-Man – Milford 36, Highland 16

1979
4A – Temple 28, Houston Memorial 6
3A – McKinney 20, Bay City 7
2A – Van 25, McGregor 0
1A – Hull-Daisetta 28, China Spring 18
B – Wheeler 33, High Island 21
6-Man – Milford 53, Cotton Center 34

1978
4A – Houston Stratford 29, Plano 13
3A – Brownwood 21, Gainesville 12
2A – Sealy 42, Wylie 20
1A – China Spring 42, Lexington 3
B – Union Hill 14, Wheeler 7
6-Man – Cherokee 29, Cotton Center 27

1977
4A – Plano 13, Port Neches-Groves 10
3A – Dickinson 40, Brownwood 28
2A – Wylie 22, Bellville 14
1A – East Bernard 27, Seagraves 10
B – Wheeler 35, Lone Oak 13
6-Man – May 42, Marathon 35

1975
4A – Port Neches-Groves 20, Odessa Permian 10
3A – Ennis 13, Cuero 10
2A – La Grange 27, Childress 6
1A – DeLeon 28, Schulenberg 15
B – Big Sandy 26, Groom 2
8-Man – Leakey 32, Follett 14
6-Man – Cherokee 40, Marathon 26

1976
4A – San Antonio Churchill 10, Temple 0
3A – Beaumont Hebert 35, Gainesville 7
2A – Rockdale 23, Childress 6
1A – Barbers Hill 17, DeLeon 8
B – Gorman 18, Ben Bolt 6
6-Man – Marathon 62, May 16

1974
4A – Brazoswood 22, Mesquite 12
3A – Cuero 19, Gainesville 7
2A – Newton 56, Spearman 26
1A – Grapeland 19, Aledo 18
B -Big Sandy 0, Celina 0 (tie) – CO-CHAMPIONS
8-Man – Follett 28, La Pryor 22
6-Man – Marathon 60, Cherokee 58

1973
4A – Tyler John Tyler 21, Austin Reagan 14
3A – Cuero 21, Mount Pleasant 7
2A – Friendswood 28, Hooks 15
1A – Troup 28, Vega 7
B – Big Sandy 25, Rule 0
8-Man – Goree 52, LA Pryor 22
6-Man – Cherokee 43, Marathon 12

1972
4A – Odessa Permian 37, Baytown Sterling 7
3A – Uvalde 33, Lewisville 27
2A – Boling 20, Rockwall 0
1A – Schulenberg 14, Clarendon 10
B – Chilton 6, Windthorst 0
8-Man – Goree 28, Harold 24
6-Man – O’Brien 60, Jerrell 14

1971
4A – San Antonio Lee 28, Wichita Falls 27
3A – Plano 21, Gregory-Portland 20
2A – Jacksboro 20, Rosebud-Lott 14
1A – Barbers Hill 3, Sonora 3 (tie) CO-CHAMPIONS

1970
4A – Austin Reagan 21, Odessa Permian 14
3A – Brownwood 14, Cuero 0
2A – Refugio 7, Iowa Park 7 (tie) CO-CHAMPIONS
1A – Sonora 45, Pflugerville 6

1969
4A – Wichita Falls 28, San Antonio Lee 20
3A – Brownwood 34, West Columbia 16
2A – Iowa Park 31, Klein 14
1A – Mart 28, Sonora 0

1968
4A – Austin Reagan 17, Odessa Permian 11
3A – Lubbock Estacado 14, Refugio 0
2A – Daingerfield 7, Lufkin Dunbar 6
1A – Sonora 9, Poth 0

1967
4A – Austin Reagan 20, Abilene Cooper 19
3A – Brownwood 36, El Campo 12
2A – Plano 27, San Antonio Randolph 8
1A – Tidehaven 7, Clifton 6

1966
4A – San Angelo Central 21, Spring Branch 14
3A – Bridge City 30. McKinney 6
2A – Sweeny 29, Granbury 7
1A – Sonora 40, Schulenberg 14

1965
4A – Odessa Permian 11, San Antonio Lee 6
3A – Brownwood 14, Bridge City 0
2A – Plano 20, Edna 17
1A – Willis Point 14, White Deer 0

1964
4A – Garland 26, Galena Park 21
3A – Palestine 24, San Marcos 15
2A – Palacios 12, Marlin 0
1A – Archer City 13, Ingleside 6

1963
4A – Garland 17, Corpus Christi Miller 0
3A – Corsicana 7, Pharr-San Juan-Alamo 0
2A – Rockwall 7, Sugar Land Dulles 6
1A – Petersburg 20, George West 12

1962
4A – San Antonio Brackenridge 30, Borger 26
3A – Dumas 14, Pharr-San Juan-Alamo 3
2A – Jacksboro 52, Rockdale 0
1A – Rotan 39, Ingleside 6

1961
4A – Wichita Falls 21, Galena Park 14
3A – Dumas 6, Nederland 0
2A – Donna 28, Quanah 21
1A – Albany 18, Hull-Dalsetta 12

1960
4A – Corpus Christi Miller 13, Wichita Falls 6
3A – Brownwood 26, Port Lavaca 6
2A – Denver City 26, Bellville 21
1A – Albany 20, Crosby 0

1959
4A – Corpus Christi Ray 20, Wichita Falls 6
3A – Breckenridge 20, Cleburne 20 (tie) CO-CHAMPIONS
2A – Brady 1, Stamford 0 – (Stamford stripped of title) On-field score: Stamford 19, Brady 14
1A – Katy 16, Sundown 6

1958
4A – Wichita Falls 48, Pasadena 6
3A – Breckenridge 42, Kingsville 14
2A – Stamford 23, Angelton 0
1A – White Deer 44, Elgin 22

1957
4A – Highland Park (Dallas) 21, Port Arthur 9
3A – Nederland 20, Sweetwater 7
2A – Terrell 41, Brady 6
1A – Mart 7, White Oak 7

1956
4A – Abilene 14, Corpus Christi Ray 0
3A – Garland 3, Nederland 0
2A – Stamford 26, Brady 13
1A – Stinnett 35, Hondo 13

1955
4A – Abilene 33, Tyler 13
3A – Port Neches 20, Garland 14
2A – Stamford 34, Hillsboro 7
1A – Deer Park 7, Stinnett 0

1954
4A – Abilene 14, Houston S. F. Austin 7
3A – Breckenridge 20, Port Neches 7
2A – Phillips 21, Killeen 13
1A – Deer Park 26, Albany 6

1953
4A – Houston Lamar 33, Odessa 7
3A – Port Neches 24, Big Spring 13
2A – Huntsville 40, Ballinger 6
1A – Ranger 34, Luling 21

1952
4A – Lubbock 12, Baytown Lee 7
3A – Breckenridge 28, Temple 20
2A – Terrell 61, Yoakum 13
1A – Wink 26, Deer Park 20

1951
4A – Lubbock 14, Baytown Lee 12
3A – Breckenridge 20, Temple 14
2A – Arlington 7, La Vega (Waco) 0
1A – Gidings 25, Newcastle 14

1950
City – Dallas Sunset 14, Houston Reagan 6
2A – Wichita Falls 14, Austin 13
1A – Wharton 13, Kermit 9

1949
City – San Antonio Jefferson 31, Dallas Sunset 13
2A – Wichita Falls 34, Austin 13
1A – Littlefield 13, Mexia 0

1948
City – Fort Worth Arlington Heights 20, Houston Lamar 0
2A – Waco 21, Amarillo 0
1A – Monahans 14, New Braunfels 0

1947
San Antonio Brackenridge 22, Highland Park (Dallas) 13

1946
Odessa 21, San Antonio Jefferson 14

1945
Highland Park (Dallas) 7, Waco 7 (tie) CO-CHAMPIONS

1944
Port Arthur 20, Highland Park (Dallas) 7

1943
San Angelo 26, Lufkin 13

1942
Austin 20, Dallas Sunset 7

1941
Wichita Falls 13, Temple 0

1940
Amarillo 20, Temple 7

1939
Lubbock 20, Waco 14

1938
Corpus Christi 20, Lubbock 6

1937
Longview 19, Wichita Falls 12

1936
Amarillo 10, Kerrville 6

1935
Amarillo 13, Greenville 7

1934
Amarillo 48, Corpus Christi 0

1933
Greenville 21, Dallas Tech 0

1932
Corsicana 0, Ft. Worth Masonic Home 0 (tie)
(Corsicana awarded title on penetrations, 3-0)

1931
Abilene 13, Beaumont 0

1930
Tyler 25, Amarillo 13

1929
Port Arthur 0, Breckenridge 0 (tie) CO-CHAMPIONS

1928
Abilene 38, Port Arthur 0

1927
Waco 21, Abilene 14

1926
Waco 20, Dallas Oak Cliff 7

1925
Waco 20, Dallas Forest Avenue 7

1924
Dallas Oak Cliff 31, Waco 0

1923
Abilene 3, Waco 0

1922
Waco 13, Abilene 10

1921
Bryan 35, Dallas Oak Cliff 13

1920
Houston Heights 0, Cleburne 0 (tie) CO-CHAMPIONS

 

Back to the top!