Lone Star Gridiron

2011 4-1A DI All-District Teams

MVP — Cody Petree, Sr., Albany

Offensive Player of Year — Hagen Hutchinson, Jr., Stamford

Defensive Player of Year — Josh Hudman, Sr., Albany

Offensive Newcomer — Zach Barton, So., Seymour

Defensive Newcomer — Davis Carter, So., Seymour

Coaching Staff of the Year — Albany

Offensive Lineman of the Year — Orrin Vinson, Sr., Albany

Defensive Lineman of the Year —Chance Winters Jr., Albany

 

 

 

FIRST—TEAM OFFENSE

Center — Stetson Hobbs, Jr., Albany; Nick Stanley, Jr., Stamford

Guard — Andrew Brown, Sr., Seymour; Clay Hudson, Sr., Albany; Jerry Gonzalez, Sr., Stamford; Garrett Brueggeman, Sr., Haskell

Tackle — Blake Atnip, Sr., Seymour; Roy Alaniz, Jr., Stamford; Rob Montgomery, Jr., Albany

Tight end — James Washington, So., Stamford

Wide receiver — Tyler Baker, Sr., Seymour; Jessie Ramos, Sr., Stamford; Dalton Mathis, Jr., Stamford; Ryan Pleasont, Jr.,

Albany; Joseph Richards, Sr., Albany; Tanner Gillispie, Jr., Seymour

Fullback — Josh Hudman, Sr., Albany

Running back — Zack Boyett, Sr., Albany; Alex Vega, Sr., Olney

Quarterback — Jake Bumguardner, Jr., Albany

Kicker — Jake Bumguardner, Jr., Albany

Utility — Jessie Ramos, Sr., Stamford

 

 

FIRST—TEAM DEFENSE

Defensive tackle — Logan Hrncirik, Jr., Seymour; Keontaey Smith, Jr., Stamford; Seth Taplin, Jr., Albany; Randy Hirsch, Sr., Olney

Defensive end — Clay Hudson, Sr., Albany; Brett Shelton, Jr., Haskell; Andrew Brown, Sr., Seymour; Jacob Muehlstein, Sr.,Stamford

Inside linebacker — Nick Stanley, Jr., Stamford; Zack Boyett, Sr., Albany; Bradyn Donnell, Jr., Seymour; Zane Schrader, Sr.,Olney

Outside linebacker — Mario Gonzales, Jr., Stamford; Austin Alvarado, Jr., Stamford; Joseph Richards, Sr., Albany; Sam Raymond, Jr., Albany; Cody Taylor, Sr., Seymour

Cornerback — Kyle Turner, Sr., Olney; Tanner Gillispie, Jr., Seymour; Jessie Ramos, Sr., Stamford; Ethan Edington, Sr., Albany

Safety — Tyler Baker, Sr., Seymour; Hagen Hutchinson, Jr., Stamford; Jake Bumguardner, Jr., Albany

Punter — Joseph Richards, Sr., Albany

 

 
SECOND—TEAM OFFENSE

Center — Randy Hirsch, Sr., Olney; Aaron Davis, Sr., Seymour

Guard — Chris Nunez, Jr., Seymour; Jesse Sanchez, Jr., Stamford; Sergio Moreno, Sr., Albany

Tackle — Jacob Muehlstein, Sr., Stamford; J.T. McGuire, Jr., Olney; Doug King, Jr., Haskell

Tight end — Reagan Guthrie, Jr., Olney

Wide receiver — Cody Taylor, Sr., Seymour; Ty McLemore, So., Stamford; Bo Wimberley, So., Stamford; Ethan Eddington, Sr.,

Albany; Cody Adams, So., Seymour

Fullback — Ross Mullins, So., Olney

Running back — Dalton Pullin, Sr., Seymour; Austin Alvarado, Jr., Stamford; Matthew Martinez, So., Haskell

Quarterback — Kyle Turner, Sr., Olney

Kicker — Omar Mexicano, Sr., Haskell

Utility — Tyler Baker, Sr., Seymour

 

 
SECOND—TEAM DEFENSE

Defensive tackle — Doug King, Jr., Haskell; Jerry Gonzalez, Sr., Stamford; Reagan Guthrie, Jr., Olney; Mason Goodwin, Jr., Seymour

Defensive end — Felix Torres, Fr., Olney; Blake Atnip, Sr., Seymour

Inside linebacker — Zack Ballard, So., Olney; Colten Henricks, Sr., Seymour; Rudy Sanchez, Jr., Stamford; Ty McLemore, So., Stamford.

Outside linebacker — Stewart Urich, Sr., Haskell; Ross Mullins, So., Olney; Baltazar Castro, So., Seymour; Daniel Medina, Jr., Stamford

Cornerback — Dalton Mathis, Sr., Stamford; Ryan Pleasant, Jr., Albany; Dalton Pullin, Sr., Seymour

Safety — Bo Wimberley, So., Stamford; Taylor Thomas, So., Olney; John Mitchelle, So., Seymour

Punter — Alex Vega, Sr., Olney

0 Comments

  1. Pingback: 25 Lions Named to 4-1A All-District Teams

What are your thoughts?