Lone Star Gridiron

Bi-District Playoff Scores — Friday Night

CLASS 5A

Division I

(Region I)

Allen 27, South Grand Prairie 14

Arlington High School 21, North Crowley 0

Odessa Permian 62, EP El Dorado 14

Plano 42, Duncanville 15

(Region II)

Bi-District

Dallas Skyline 40, Garland Rowlett 21

Garland 27, Richardson Berkner 3

Klein Forest 13, Conroe 7

Round Rock Stony Point 41, Houston Langham Creek 7

The Woodlands 24, Spring Westfield 6

(Region III)

Bi-District

Fort Bend Hightower 59, League City Clear Creek 17

Galena Park North Shore 30, Deer Park 10

Katy Taylor 17, Houston Memorial 3

Pearland 39, Baytown Sterling 15

(Region IV)

Bi-District

Austin Westlake 42, SA Roosevelt 21

Laredo United 46, Donna 7

PSJA 24, Brownsville Pace 7

SA Clark 49, Victoria Memorial 0

SA Madison 19, Austin Bowie 14

SA Stevens 14, Converse Judson 12

Division II

(Region I)

Bi-District

Arlington Bowie 36, N. Richland Hills 10

EP Montwood 24, Midland Lee 21

Mansfield 20, Abilene 14

Wylie 35, Irving 0

(Region II)

Bi-District

Copperas Cove 21, Mesquite Horn 7

Cypress Ridge 26, Round Rock 22

Garland Naaman Forest 20, Carrollton Creekview 6

Klein Oak 28, Conroe Oak Ridge 21

Richardson Lake Highlands 42, South Garland 14

(Region III)

Bi-District

Dickinson 38, Travis High School 14

Humble 31, Houston Chavez 26

La Porte 56, Port Arthur Memorial 28

(Region IV)

Bi-District

McAllen 35, SA Southwest 28

SA Warren 28, CC Carroll 7

CLASS 4A

Division I

Texarkana Texas 49, Whitehouse 13

(Region I)

Bi-District

Canutillo 48, EP Andress 7

Denton Ryan 46, N. Richland Hills Birdville 41

EP Del Valle 22, EP Chapin 21

(Region II)

Bi-District

Dallas Carter 55, Dallas Adams 14

Dallas Highland Park 69, McKinney 37

Dallas Kimball 37, Dallas Samuell 8

Hewitt Midway 35, Forney 12

Lancaster 26, Waco 7

Longview 61, Jacksonville 14

Richardson Pearce 48, Sherman 34

(Region III)

Angleton 41, Richmond Foster 21

Friendswood 28, Rosenberg Lamar 24

Magnolia 26, Buda Hays 14

Nederland 35, Houston King 34

(Region IV)

Alice 56, Mission 20

CC Flour Bluff 28, Weslaco 26

CC Ray 34, SA McCollum 7

Gregory-Portland 34, Uvalde 26

Killeen 34, Austin Crockett 21

Lake Travis 55, Austin Johnson 14

SA Alamo Heights 44, SA Brackenridge 13

Schertz Steele 42, SA Jefferson 14

Division II

Kilgore 31, Marshall 28

(Region I)

Bi-District

Aledo 31, Lake Dallas 14

EP Riverside 46, EP Burges 10

Everman 59, FW Eastern Hills 14

San Angelo Lake View 33, Dumas 25

Stephenville 47, FW Dunbar 41, 2OT

(Region II)

Bi-District

Dallas Hillcrest 20, Dallas Pinkston 13

Dallas Lincoln 26, Dallas South Oak Cliff 0

Denison 41, Royse City 24

Ennis 55, Red Oak 14

Rockwall Heath 49, Frisco Centennial 14

Sulphur Springs 42, Lindale 14

West Mesquite 47, Waxahachie 21

(Region III)

Brenham 54, Manor 20

Crosby 31, Lumberton 21

El Campo 21, Brazosport 19

Elgin 28, Montgomery 15

Houston Yates 27, Houston Jones 6

Rosenberg Terry 13, Texas City 0

(Region IV)

Bi-District

Beeville Jones 28, Castroville Medina Valley 7

CC Calallen 34, Mercedes 21

Edcouch-Elsa 59, CC Tuloso-Midway 22

Kerrville Tivy 70, SA Burbank 7

Pflugerville Hendrickson 42, Austin McCallum 7

Schertz Clemens 35, SA Fox Tech 0

CLASS 3A

Division I

(Region I)

Bi-District

China Spring 24, Burnet 0

(Region II)

Bi-District

Prosper 28, Paris North Lamar 7

(Region III)

Bi-District

Silsbee 20, Huffman Hargrave 16

(Region IV)

Bi-District

Cuero 47, Somerset 22

La Feria 3, Robstown 0

Division II

(Region I)

Bi-District

Liberty Hill 27, West 0

Llano 33, Glen Rose 21

Sweetwater 30, Dalhart 0

(Region II)

Bi-District

Argyle 41, Paris 21

Celina 54, Van Alstyne 13

Kemp 24, Farmersville 21

Nevada Community 60, Eustace 48

(Region III)

Bi-District

Cleveland 46, Hardin-Jefferson 14

Gilmer 54, Diboll 0

Mexia 20, Crockett 18

(Region IV)

Bi-District

Bellville 31, Wharton 6

Giddings 41, Sweeny 9

Rio Hondo 35, Ingleside 14

Sinton 48, Lyford 14

Yoakum 31, Poteet 13

CLASS 2A

Division I

(Region I)

Newton 49, Buffalo 0

Bi-District

Clyde 12, Bowie 0

Littlefield 20, Kermit 14

Muleshoe 34, Bushland 20

Tuscola Jim Ned 22, Early 21

(Region II)

Bi-District

Gunter 35, Prairiland 14

Troy 35, Godley 14

(Region III)

Bi-District

Arp 20, Teague 0

Jefferson 39, White Oak 35

Kirbyville 34, Corrigan-Camden 15

(Region IV)

Bi-District

Altair Rice 31, Salado 7

George West 45, San Diego 14

Navarro 41, Comfort 7

Division II

Daingerfield 49, Harleton 0

(Region I)

Bi-District

Bangs 38, Colorado City 21

Brady 36, Ballinger 22

Childress 32, Sanford-Fritch 20

Lubbock Roosevelt 21, Crane 14

Merkel 34, Holliday 28

(Region II)

Bi-District

Caddo Mills 37, Kerens 12

Gainesville Callisburg 17, Paradise 14

Lone Oak 31, Corsicana Mildred 0

McGregor 35, Maypearl 0

(Region III)

Bi-District

Hughes Springs 34, Big Sandy Harmony 14

West Rusk 24, Hearne 22

(Region IV)

Bi-District

Blanco 42, Stockdale 7

Dilley 27, Hebbronville 21, OT

East Bernard 56, Little River Academy 21

Hallettsville 9, Rogers 0

Karnes City 38, Universal City Randolph 28

Vanderbilt Industrial 41, Banquete 14

CLASS 1A

Division I

(Region I)

Bi-District

Morton 40, Olton 30

Stanton 20, Van Horn 12

Wellington 24, Boys Ranch 12

(Region II)

Bi-District

Quinlan Boles 44, Collinsville 27

(Region III)

Bi-District

Alto 25, Joaquin 13

Mart 26, Axtell 22

(Region IV)

Bi-District

Goldthwaite 42, Thorndale 10

Junction 36, Brackettville Brackett 13

La Villa 43, Yorktown 42

Division II

(Region I)

Bi-District

Clarendon 10, Vega 7

Sundown 49, McCamey 14

(Region II)

Bi-District

Lindsay 28, Celeste 0

Muenster 33, Wolfe City 26

Roscoe 55, Bronte 14

(Region III)

Bi-District

Cayuga 18, Tenaha 16

Grapeland 53, Mount Enterprise 33

Normangee 22, Itasca 14

(Region IV)

Bi-District

Falls City 48, Santa Maria 12

Mason 39, D'Hanis 0

SIX-MAN

Division I

(Region I)

Bi-District

Meadow 47, Petersburg 20

Ropes 60, Hart 14

(Region II)

Bi-District

Fort Davis 72, O'Donnell 22

Garden City 50, Ira 48

(Region III)

Bi-District

Gordon 56, Robert Lee 8

Strawn 83, Richland Springs 72

(Region IV)

Bi-District

Milford 52, Trinidad 12

Division II

(Region I)

Bi-District

Lefors 72, Matador 26

Silverton 71, Groom 24

(Region II)

Bi-District

Ackerly Sands 60, Welch Dawson 52

Borden County 62, Lamesa Klondike 16

(Region III)

Bi-District

Roscoe Highland 46, Rule 0

Woodson 57, Blackwell 12

(Region IV)

Bi-District

Sidney 52, Zephyr 38

What are your thoughts?