Lone Star Gridiron

2011 Division II State 7-on-7 Pool Results

Pool A
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Comanche 0 3 Comanche 14 Comanche 25 Comanche 28
Marion 1 2 Marion 41 West Orange 26 Wimberly 47
West Orange 2 1 West Orange 26 Marion 19 Marion 13
Wimberly 3 0 Wimberly 27 Wimberly 46 West Orange 42
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Wimberly 3 Marion
2 West Orange 4 Comanche
Pool B
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Edna 2 1 Edna 37 Edna 44 Edna 46
Kelly 1 2 Kelly 34 Lorena 46 Turkey Valley 7
Lorena 3 0 Lorena 40 Kelly 35 Kelly 28
Turkey Valley 0 3 Turkey Valley 20 Turkey Valley 21 Lorena 41
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Lorena 3 Kelly
2 Edna 4 Turkey Valley
Pool C
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Bandera 0 3 Bandera 27 Bandera 44 Bandera 22
Cameron 1 2 Cameron 32 Gilmer 50 Seminole 27
Gilmer 3 0 Gilmer 52 Cameron 14 Cameron 33
Seminole 2 1 Seminole 38 Seminole 40 Gilmer 34
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Gilmer 3 Cameron
2 Seminole 4 Bandera
Pool D
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Anahuac 1 2 Anahuac 14 Anahuac 7 Anahuac 31
Aubrey 2 1 Aubrey 41 Brownwood 35 Salado 26
Brownwood 3 0 Brownwood 35 Aubrey 47 Aubrey 13
Salado 0 3 Salado 27 Salado 25 Brownwood 24
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Brownwood 3 Anahuac
2 Aubrey 4 Salado
Pool E
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Bangs 1 2 Bangs 14 Bangs 31 Bangs 42
Kaufman 3 0 Kaufman 33 Lindale 34 Taft 35
Lindale 2 1 Lindale 33 Kaufman 41 Kaufman 32
Taft 0 3 Taft 13 Taft 13 Lindale 27
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Kaufman 3 Bangs
2 Lindale 4 Taft
Pool F
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Celina 3 0 Celina 20 Celina 38 Celina 34
Iraan 2 1 Iraan 6 Lexington 21 Pettus 21
Lexington 1 2 Lexington 27 Iraan 46 Iraan 32
Pettus 0 3 Pettus 18 Pettus 23 Lexington 29
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Celina 3 Lexington
2 Iraan 4 Pettus
Pool G
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Rockdale 0 3 Rockdale 33 Rockdale 34 Rockdale 14
Sanger 2 1 Sanger 45 Somerset 46 Wylie 34
Somerset 1 2 Somerset 25 Sanger 40 Sanger 47
Wylie (Abliene) 3 0 Wylie 31 Wylie 41 Somerset 45
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Wylie 3 Somerset
2 Sanger 4 Rockdale
Pool H
Teams W L Game 1  (12 pm) Game 2  (2 pm) Game 3  (4 pm)
Ballinger 2 1 Ballinger 24 Ballinger 32 Ballinger 25
Industrial 0 3 Industrial 18 Navasota 12 Princeton 34
Navasota 2 1 Navasota 18 Industrial 33 Industrial 25
Princeton 2 1 Princeton 14 Princeton 34 Navasota 27
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Ballinger 3 Princeton
2 Navasota 4 Industrial
Pool I
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Boyd 1 2 Boyd 25 Boyd 46 Boyd 34
Burnet 2 1 Burnet 53 La Villa 55 St. Andrews 27
La Villa 3 0 La Villa 41 Burnet 38 Burnet 18
St. Andrews 0 3 St. Andrews 35 St. Andrews 12 La Villa 27
Championship Bracket Consolation Bracket
1 La Villa 3 Boyd
2 Burnet 4 St. Andrews
Pool J
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Academy 1 2 Academy 22 Academy 42 Academy 19
Crockett 2 1 Crockett 32 Mathis 13 Sonora 34
Mathis 0 3 Mathis 12 Crockett 18 Crockett 33
Sonora 3 0 Sonora 46 Sonora 42 Mathis 30
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Sonora 3 Academy
2 Crockett 4 Mathis
Pool K
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Argyle 2 1 Argyle 38 Argyle 26 Argyle 53
Eastland 2 1 Eastland 42 Gatesville 22 Rice Consol 14
Gatesville 0 3 Gatesville 12 Eastland 21 Eastland 41
Rice Consol 2 1 Rice Consol 26 Rice Consol 24 Gatesville 20
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Argyle 3 Eastland
2 Rice Consol 4 Gatesville
Pool L
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Clifton 0 2 Clifton 6 Clifton 7 Clifton 20
East Bernard 2 1 East Bernard 21 Prosper 39 Wellington 52
Prosper 2 1 Prosper 39 East Bernard 14 East Bernard 26
Wellington 2 1 Wellington 21 Wellington 20 Prosper 24
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Prosper 3 East Bernard
2 Wellington 4 Clifton
Pool M
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Alpine 1 2 Alpine 38 Alpine 14 Alpine 25
Decatur 0 3 Decatur 21 Liberty 31 Merkel 41
Liberty 2 1 Liberty 22 Decatur 20 Liberty 40
Merkel 3 0 Merkel 47 Merkel 24 Decatur 20
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Merkel 3 Alpine
2 Liberty 4 Decatur
Pool N
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Godley 2 1 Godley 27 Godley 34 Godley 14
Graham 1 2 Graham 20 Ingleside 36 Reicher 13
Ingleside 3 0 Ingleside 44 Graham 26 Graham 18
Reicher 0 3 Reicher 13 Reicher 13 Ingleside 26
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Ingleside 3 Graham
2 Godley 4 Reicher
Pool O
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Chapel Hill 2 1 Chapel Hill 39 Chapel Hill 25 Chapel Hill 33
Fort Stockton 1 2 Fort Stockton 25 Kinkaid 35 Whitney 13
Kinkaid 2 1 Kinkaid 46 Fort Stockton 12 Fort Stockton 25
Whitney 1 2 Whitney 25 Whitney 26 Kinkaid 21
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Kinkaid 3 Whitney
2 Chapel Hill 4 Fort Stockton
Pool P
Teams W L Game 1  (1 pm) Game 2  (3 pm) Game 3  (5 pm)
Glen Rose 1 2 Glen Rose 34 Glen Rose 38 Glen Rose 27
Hitchcock 2 1 Hitchcock 40 Lago Vista 33 Melissa 32
Lago Vista 1 2 Lago Vista 31 Hitchcock 42 Lago Vista 39
Melissa 2 1 Melissa 39 Melissa 39 Hitchcock 31
Championship Bracket Consolation Bracket
1 Hitchcock 3 Glen Rose
2 Melissa 4 Lago Vista

What are your thoughts?